Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Прекъсва,мокри се и губи мощност

  1. #16
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 02:23.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Виж си плюса от главните релета за дюзите, както и разстоянието между електродите на свещите!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #18
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Ще проверя тройника,а къде е това реле за дюзите Мордохaй?
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    главните релета са отдясно на акумулатора гледано отпред. с един обемист правоъгълен черен пластмасов капак са покрити, но по ми се струва да имаш проблем с кабелите на ламбдата .
    точка

  5. #20
    Младши алфист Lomskiq's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София
    Posts
    10

    Default

    Здравейте,онзи ден и аз имах подобен проблем,аз нямам газово но моята алфа умря на бензин. В един дъжд направо таблото светна като коледна елха,почна първо от ABS-а,после ми показа че динамото не зарежда,умряха фарове,чистачки всичко накрая и колата угасна. Седях около час ,час и половина без ток в колата,колко и да се опитвам или изобщо нямаше ток или не можеше да завърти и пак губеше всичкия ток. Накрая завъртях ключа да пробвам пак и колата запали все едно нищо не е станало,но след малко като тръгнах почна да пресецва,да губи мощност накрая пак светна лампата на ABS-a. Та стигнах до нас без спирачки защото направо отказаха само на ръчна и е оставих изобщо не ми се занимаваше с нея,на другия ден слязох да я карам на сервиз,колата си работи без проблем до сега. Но въпроса ми е следния някой знае ли от какво се е получило това и какво да направя следващия път ако ме остави пак някъде по путищата в дъждовно време ?

  6. #21
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Алфа Като за начало купуваш кабели и свещи и чакаш пак да завали.Обикновенно проблема е от кабелите.Напукват се и прегаря изолацията и от влагата прекъсва колата.Когато караш на газ колата е много по-чувствителна от към тези компоненти.
    Last edited by zaryto; 05-12-2012 at 01:46.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  7. #22
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при ТС обикновено са окиси по главните релета и бушони отпред при двигателя. има теми по въпроса. нито е сложно нито страшно.
    точка

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •