Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Blue & Me настройки...

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Пловдив,Карнобат
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Пробвай пак с мушнато "Setup CD" в четеца и кола на контакт!
    Впрочем каква ти е навигацията? Дай снимка.
    Ето това е навигацията , а за тоя "setup CD" аз май го нямам имам 2 диска ама са със карти за италия май
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image.jpg  

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Пловдив,Карнобат
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by V.Nedelchev View Post
    Ето това е навигацията , а за тоя "setup CD" аз май го нямам имам 2 диска ама са със карти за италия май
    Това е единия другия е почти същия ама пише имена на други области или градове там незнам как е точно.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image.jpg  

  3. #18
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by V.Nedelchev View Post
    Това е единия другия е почти същия ама пише имена на други области или градове там незнам как е точно.
    Toва е карта за навигацията за Италия. Тя е разделена на 2 части - северна и южна.
    Направи си регистрация в този форум и си изтегли Setup CD-то от там. На .ISO файл е, записваш го на диск и го пъхаш в навито. докато колата е на контакт избираш езика да е английски и ще се оправи.
    След това можеш да си изтеглиш и картата за югоизточна Европа. Там я има и България, макар и с малко бедно съдържание.
    http://www.ipmart-italia.com/showthr...nnect+nav+alfa

    За повече инфо, чети тази тема: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24784 и при въпроси пиши там, че тук не е мястото, защото нямаш Blue&Me.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Пловдив,Карнобат
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Toва е карта за навигацията за Италия. Тя е разделена на 2 части - северна и южна.
    Направи си регистрация в този форум и си изтегли Setup CD-то от там. На .ISO файл е, записваш го на диск и го пъхаш в навито. докато колата е на контакт избираш езика да е английски и ще се оправи.
    След това можеш да си изтеглиш и картата за югоизточна Европа. Там я има и България, макар и с малко бедно съдържание.
    http://www.ipmart-italia.com/showthr...nnect+nav+alfa

    За повече инфо, чети тази тема: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24784 и при въпроси пиши там, че тук не е мястото, защото нямаш Blue&Me.
    Благодаря ти ще пробвам малко по късно : )

  5. #20
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Да използвам и аз да попитам. И при мен не стават гласовите команди на английски, но не съм с навигация, а с плеър. Мога ли да ръгна в него setup диск?
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  6. #21
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Такааа, значи ъпдейтът в моя случай стана през USB-то. Това, обаче не оправи въпросът с езика на гласовите команди. За промяна на езикът трябва да се свали допълнителен файл, който е наличен на blueandme.net . Свалил съм го и утре ще пробвам, че не ми се слиза сега до колата
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  7. #22
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Съжалявам, че избутвам стара темичка ама не исках да пускам нова.
    Колеги я кажете как пускате музика през Blue&Me ..ъпдейтнах успешно до версия 5.6, кънектва се мигновено с експириата, телефонни oбаждания, гласови команди всичко е наред. Ама не ще да изкарва плейлиста или музика изобщо. Не, че е болка за умиране, ръгам си флашката в usb-то и и пак си слушам ама на смартфона имам с години трупана колекция...
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  8. #23
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Аз поне не съм намерил начин да стриймва музика като хората.

    Проблема явно е че блутут протокола на системата Blue&Me е от стар тип и се разпознава само като моно хендсфрии - съответно качеството, което се стриимва е трагично.
    Като огледаш в блутут настройките на телефона си ще видиш, че е така - т.е. това устройство е предвидено само за разговори, не и за строймване на музика.

    Иначе съм пробвал в доста други коли, там се разпознават системите като стерео хендсфри и можеш да си пускаш каквото искаш.

    Даже си свалих едно приложение: Bluetooth Router - което принудително кара всички звуци на телефона да отиват на хендсфриито ( колата в случая) ама качеството е ужасно. Иначе го подкарах, ама напълно безсмислено...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #24
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Има 2 основни неща тук:
    1. Системата не поддържа A2DP протокол. Съответно забравяш за стрийм през блутуут.
    2. Системата поддържа само ФАТ32 преносимо устройство. Малко телефони могат да се пуснат предварително да работят директно в режим на преносима памет. Повечето след като го свържеш към УСБ порт, то те питат в какъ режим искаш да бъде пуснат телефона. В този момент си загубил битката със системата на колата, защото реално не разпознава телефона ти като преносима памет, известна още като "флашка".
    За това си купуваш една флашка, качваш си музиката на нея и не се занимаваш с телефона.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #25
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Колега , погледни на този сайт ( http://www.blueandme.net/blueandme/i...litaCellulari/ )телефоните , които поддържат пускане през Аудио системата. От по-известните единствено видях Нокиа Х5 . Така ,че това е положението - ползвай флашки ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  11. #26
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Има 2 основни неща тук:
    1. Системата не поддържа A2DP протокол. Съответно забравяш за стрийм през блутуут.
    2. Системата поддържа само ФАТ32 преносимо устройство. Малко телефони могат да се пуснат предварително да работят директно в режим на преносима памет. Повечето след като го свържеш към УСБ порт, то те питат в какъ режим искаш да бъде пуснат телефона. В този момент си загубил битката със системата на колата, защото реално не разпознава телефона ти като преносима памет, известна още като "флашка".
    За това си купуваш една флашка, качваш си музиката на нея и не се занимаваш с телефона.

    Боби, аз имах предвид същото, ама бях малко по научно-популярен

    Ще взема да пробвам моя телефон, да видим дали не мога да го направя да имитира флашка. Тогава хем ще ми се зарежда, хем ще слушам нещо от 5те гб музика, които само разнасям в него.

    Или ще взема да изкарам музиката във възможно най главната директория. Реално сега ми го разпознава като флашка системата, ама дава "building media library" около 5 мин и дотам. Щото всички знаем андроид телефоните колко са натъпкани с папки. То и човек да е, ще се омотае.

    Може пък да има някакво приложение за тая цел. Сега ми идва наум.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  12. #27
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Дам, флашка му е майката... и аз предполагах, че няма да стане моята работа. Иначе в жабката дето е usb-то имам някаква друга джаджа .. дето и тя има usb и кабел за ipod/iphone, на приятелката ми айфона като го свърже там хем се зарежда хем чете и музиките. Ама на експириата директно в usb-то не ще. Явно холандеца е оптимизирал системата за работа с ейпъл продукти...
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •