Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: Скърцане от предницата

  1. #16

    Default

    Долния Фиорела, май въобще не е въпрос на избор с тия шарнири...или поне така казват.

    За горния в Ванто е към 120-130лв. а в АутоИталия е към 170-180лв.

    пс: Между другото някой спомени, че вече има само тампонит(втулники) за нашите носачи, целия комплект бил някъде към 80лв. НО колко ще издържат още никой не знае

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #17
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Долния Фиорела, май въобще не е въпрос на избор с тия шарнири...или поне така казват.
    тва е верно за наште носачи, за Типо базираните
    но за тия за 156 не е така, колегата кара вече 15к км и не са мръднали, за разлика от сичко останало, което мръдна
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    43

    Default

    Моята скърцаше отпред вдясно. Отидох в сервиз ''Кафеджиев" -Бургас. Там ми казаха, че е от стабилизиращата щанга. Казаха ми също, че тампоните не се сменяли. Поръчах нова щанга за 410 лв.+120лв. труд =530лв. Одраха ми кожата. По интересно стана като си взех колата и се оказа че, пак си скърца по същия начин. Сега ще ви кажа как определиха че, точно от тампоните на стабилизиращата щанга се появява скърцането - Вдигнаха колата ,като колелата останаха свободни и един "майстор" взе да ръчка с една щанга по окачването и накрая компетентно каза че е от тампоните на стаб. щанга. Когато се върнах оново в сервиза качиха колата на платформа така че, да си стои на гумите. "Маистора" пак взе да ръчка със щангата и този път много ясно се чуваше че, е от тампона на десния долен носач - хайде още 20лв.+20лв. труд, като упорито ме убеждаваха че и тампоните на стаб. щангата били износени. След тези премеждия колата спря да скърца. Минал съм около 8000 км. и засега отпред не скърца но, почна да се обажда отзад вляво. Като си помисля колко ще ме оскубят ми настръхва косата. Алфа 156 1,9 жтд - 2000 г.

  4. #19
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by jammi
    Моята скърцаше отпред вдясно. Отидох в сервиз ''Кафеджиев" -Бургас. Там ми казаха, че е от стабилизиращата щанга. Казаха ми също, че тампоните не се сменяли. Поръчах нова щанга за 410 лв.+120лв. труд =530лв. Одраха ми кожата. По интересно стана като си взех колата и се оказа че, пак си скърца по същия начин. Сега ще ви кажа как определиха че, точно от тампоните на стабилизиращата щанга се появява скърцането - Вдигнаха колата ,като колелата останаха свободни и един "майстор" взе да ръчка с една щанга по окачването и накрая компетентно каза че е от тампоните на стаб. щанга. Когато се върнах оново в сервиза качиха колата на платформа така че, да си стои на гумите. "Маистора" пак взе да ръчка със щангата и този път много ясно се чуваше че, е от тампона на десния долен носач - хайде още 20лв.+20лв. труд, като упорито ме убеждаваха че и тампоните на стаб. щангата били износени. След тези премеждия колата спря да скърца. Минал съм около 8000 км. и засега отпред не скърца но, почна да се обажда отзад вляво. Като си помисля колко ще ме оскубят ми настръхва косата. Алфа 156 1,9 жтд - 2000 г.
    тия "експерти" ги маани, в кафеджиев, там сме видели вече за кво иде реч.....

    като ти кажат квото и да е, ела питай във форума, ше ти се отговори ....
    410лв за щанга!!!!!!!!! тва е обир посред бял ден, максимума и е 300лв на тая, и тва е скъпа цена!!!! да си знаеш....

    тампоните и, както се убедихме, се сменят, макар и да не е много цивилизовано, но работи

    и така...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  5. #20
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    ...тия "експерти" ги маани, в кафеджиев, там сме видели вече за кво иде реч...


    Лошото е, че май свестен сервиз за тея коли май няма там ...то не, че тука, във варна, има, ама... То по-евтино и сигурно е да запалиш и да отидеш до София и там да я правиш, баси!!!
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #21
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Аз преди седмица във Ванто сменях тампони на щангата. Мисля че около 150лв с труд излезе. А за тоя сервиз Кафеджиев няма да говоря преди 3000 км смених горен носач при тях уж ми сложиха свестен - да да някакъв BIRTH и сега имам лек луфт, но е в гаранция и ше ходя да се карам.
    Стига да има техническа възможност паля колата и в София.

    ПП В друга тема разказах какво ми се изцепиха за рейката
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  7. #22
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill
    уж ми сложиха свестен - да да някакъв BIRTH и сега имам лек луфт, но е в гаранция и ше ходя да се карам.
    много е свестен няма що и аз сложих такъв и при мен има лек луфт, а съм изминал има няма 10-15к км пълен боклук са тия носачи беше сменен от един разбирачев погрешка и имам чувството че скоро време пак ше си сложа стария, който между другото ми е и оригиналния носач абе накратко казано, писнало ми е от негодни майстори и менте авточасти
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  8. #23

    Default

    а къде правят тая работа със стабилизиращата щанга и тампоните щото мойта ПАК се е разхлопала, а е от лятото

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Би трявало всеки нормален "сервиз" за диагнстика на окачване да могат да ти сменят тампони на стаб.щанга?
    МИМО във Варна имат опит.

    А относно BIRTH носачи и т.н. - крайно непрепоръчителни, пари на вятъра както се казваше.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    33

    Default

    От къде мога да купя силиконова грес.Питах в някои магазини,не са и чували за такава.
    Alfa 156 1.8 TS '98

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    54

    Default за грестта

    Значи продават в бриколаж, практикер и други големи вериги - тя е в флакон - два вида са

    1 - с капка лилав той е примерно за ключалките, всичко що е силиконови уплътнения. или за метал в метал но при ниски оброти на въртене до 500 об/мин

    2 - с нарисувана верига син - се ползва за: както е на картинката за вериги омасляване, гресиране на тампони и други бавно въртящи се джаджи (ако е за гуми, тампони и пр. препоръчвам първо да бъдат третирани с първата и след това с втората.)

    забележка: да не се пръскат кабели бобини без изолации и др. защото са токопроводящи. имайте предвид че първата се отмива/ изпарява от уплътрнениата за 15-20 дни или 2-3 автомивки а втората доста по трудно.

    цената на всяка е 5-7 лв. на флакон и стигат за около 2 години
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144 hp black perl
    Skoda Felicia 1.9d break 90 hp the white swan

    http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=56221

  12. #27
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default Алфа 156 1.8 ТС 99 год.

    Аз пръсках с WD 40 и с някаква тефлонова грес и нещата доста се пооправиха само незнам тази грес дали няма да ми разяде гумените джаджи ама, ако стане така ще ги сменям. Иначе беше тргедия особено зимата точно като жигула егати гадната история. Карах я в един сервиз казаха че е здрава предницата и наистина нито хлопа нито ми носи всичко е ок. Само това скърцане.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    някой може ли да ме светне какъв е тоя носач над гумата отпред дето държи амортисьора,точно под калника е, това ли е преден горен носач?
    Алфа Ромео 156 2.0 TS '98

  14. #29
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by Marilyn
    някой може ли да ме светне какъв е тоя носач над гумата отпред дето държи амортисьора,точно под калника е, това ли е преден горен носач?
    Да това е ...
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Благодаря колега утре ще го сменям че колата скръца та не се трае.Майстора ми каза че е към 150 лв.,а втулки за тия носачи нямало
    Алфа Ромео 156 2.0 TS '98

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •