Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблеми с хидравликата на съединителя

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default Проблеми с хидравликата на съединителя

    Здравейте,
    Първа серия, Алфа 156/1,8/1998г.
    започва с педала на съединителят, увеличи се празният ход и отцепва в най долно положение, педала се връща до горе, и при упорито помпане на педала ( 3, 4,5 пъти се оправяше) и така я докарах до гаража .Не губи спирачна течност.

    Втора серия,
    след сериозни дискусии решихме да сменим помпата под педала (горната, при смяната установихме че съм с лагер помпа), не забелязахме да е омаслила, но вече е сменена.

    Трета серия,
    започнахме да обезвъздушаваме и,

    над лагер помпата се вижда пробката за обезвъздушаване но не е за гайчен ключ или предишните специалисти като мене са замазали ръбовете, обезвъздушихме от маркучето.
    Молбата ми е , някой да каже дали в отвора на пробката се натиска или трябва да я отвъртя,
    и другото е че след това при натискане на педала когато се раздвижи лагер помпата се чува едно неприятно скърцане от към съединителя, дали е нормално това или не. По неприятната част е че след това педала пак продължи да пропада , с други думи ефект никакъв, и пак след 3 4 5 натискания успяваше да отцепи и да превключа скоростите.
    Ако някой има желание моля да пише действията или тънкостите за смяня на лагер помпата или някаква документация да дадете, защото на сляпо не ми се ще да се захващам с тая ш....на процедура за смяна на лагер помпата и съединителя.
    Ако може да ме насочите към магазин за части но Части , така че да не се наложи да участвам в сериала отново.
    Благодаря ви предварително

  2. #2
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Сложно няма при смяната на лагер-помпата, ама първо трябва да се смъкне скоростната кутия.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    Това означава ли полуски и всички чаркове наоколо?
    А за обезвъздушаването нещо да кажеш.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    Благодаря за отговорите,
    Админа ако желае да изтрие темата

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    44

    Default

    Помпата се обезвъздушава като се вади маркуча назад, тъпо но факт. По-лесно става ако се сложи една шлауфка и се напълни с масло и надуваш с уста. После вадиш 2 пъти маркуча и работата е готова.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    Ще съм много благодарен ако някой каже дали това скърцане е нормално когато лагерпомпата започва да избутва пластините на притискателният диск,

  7. #7
    Скокандрилест Харигадъгал gogoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    43
    Posts
    35

    Default

    Аз имах същия проблем първо беше горна помпа , след месец долната (под педала) след още месец замина и хидравличната .... Дано да не е същия случая ,но са ми казвали ,че тръгне ли едната и другите се скапват !?
    Добрата новина е ,че друго нищо не съм правил по колата.

    Та мисалта ми е погледнате и другите помпи или ако имаш възможност най-хубаво ги смени и трите сега докато е , и ако е още разглобена.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    Извинявам се ама нещо не разбрах коя е третата помпа, аз знам за две ( една под педала и лагер помпата при съединителя, онова дето е по пътя на маркучетата го водят дистрибутор) не разбрах за коя трета помпа говориш.
    А за оня скърцащ звук никой не казва дали е нормално от съединителя , дето се появява когато лагер помпата се раздвижи.

    А относно марката и цената за нов съединител, може ли някой да ме посъветва какъв да бъде, като напримиер SACHS добри ли са?
    Last edited by ivl; 24-11-2012 at 10:07.

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Колегата явно има предвид помпата на хидравликата на волана, ама тя няма общо в случая. За скърцането - не е нормално. Вече какво скърца не се наемам да кажа. При мен е вилката, ама ти нямаш такава. За съединител - ВАЛЕО.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    До преди час , се пробвах да обезвъздуша лагер помпата ,както колегата беше описал всичко е наред със съединителя за около 2 или 3 минути, след обезвъздушаването всичко се движи нормално, скърцането изчезна най вероятно защото малко спирачна течност попадна върху пластините на притискат. диск.
    Но след като спрях да помпам на съединителя отвътре ссе чува едно съскане (според мене засмуква въздух през лагер помпата или изпуска налягането) и педала отново омеква, след няколко напомпвания пак се оправя и т.н. според мене нещата отиват към лагер помпа и съединител Благодаря за мненията и отговорите
    Last edited by ivl; 26-11-2012 at 09:05.

  11. #11
    Скокандрилест Харигадъгал gogoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    43
    Posts
    35

    Default

    Да както е написал колегата tonov става въпрос за хидравличната помпа на волана, не съм механик но както ми го обясни моя такъв (може и да не съм го разбрал правилно) течността циркулира и през трите. Както и да е , и аз чувах виене във волана и трите пъти когато се разваляше помпата, не помня последния път когато си замина помпата на волана дали беше омекнал и съединителя, но шума при завиване се чуваше и при трите помпи,затова си позволих да дам предложение .
    Ако не е така съжалявам.

    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp

  12. #12
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Хайде и аз съм със проблем в педала на съединителя... това стана вчера като се прибирах от София... виене и такива работи няма... проблема стана точно на паркинга пред нас където я паркирвам и все пак температурата беше на -1,-2 ; а съм чувал ,че доста колеги са имали моя проблем и после се е оправял.. та какво ще ме съветвате вие.. съединителя отделя някаде по средата и малко по-долу иначе си влизат скоростите... като го натисна един път и се оправя.. и така ... казвайте от какво е и какво ще сменям да знам какво да правя.. А може и без смяна ,че ще ми излезне златен автомобила
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Хайде и аз съм със проблем в педала на съединителя... това стана вчера като се прибирах от София... виене и такива работи няма... проблема стана точно на паркинга пред нас където я паркирвам и все пак температурата беше на -1,-2 ; а съм чувал ,че доста колеги са имали моя проблем и после се е оправял.. та какво ще ме съветвате вие.. съединителя отделя някаде по средата и малко по-долу иначе си влизат скоростите... като го натисна един път и се оправя.. и така ... казвайте от какво е и какво ще сменям да знам какво да правя.. А може и без смяна ,че ще ми излезне златен автомобила
    Гумичките на помпата се свиват от студа и пропускат покрай тях. Внимавай с първите натискания на студено, щото може да бликне на фонтан и си до там.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    ами прав си ,но май педала си падна до доло и сега неще да вклчючва вече.. а и спирачната течност замина от макс малко под минимума стой .. налях пак на макс оправи се за малко и педала пак си омекна и падна сега до край .. някакви идей колеги ,че за петъка ми трябва кола а и двете сега се развалиха едната съединителя и сменям .. а сега другата пак свързано с тази част.. помагайте
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    ами прав си ,но май педала си падна до доло и сега неще да вклчючва вече.. а и спирачната течност замина от макс малко под минимума стой .. налях пак на макс оправи се за малко и педала пак си омекна и падна сега до край .. някакви идей колеги ,че за петъка ми трябва кола а и двете сега се развалиха едната съединителя и сменям .. а сега другата пак свързано с тази част.. помагайте
    Явно вече е протекла. Гледай къде прави локва и сменяй. Друго спасение няма.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •