Results 1 to 10 of 10

Thread: Гасне на газ

  1. #1
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default Гасне на газ

    Здравейте колеги, да си споделя и аз болежката.Значи проблема е следния.Колата почна да обръща на газ на около70 градуса,то не стига това ами като обърне се почва едно тресене и после изгасва.На бензин няма никакви проблеми.По газовата уредба са сменени мембрани и температурен датчик на изпарителя.Преди малко извадих и сондата от бутилката,филтърчето чисто.Като пуснах принудително газ, през тръбата излиза течна фаза под голямо налягане.Проверих всички ел.вентили-работят си.И идеите ми свършват до тук.ГИ е Бардолини,а изпарителя е Томасето Аляска.Отворен съм за всякакви предложения.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пипал ли си изпарителя да видиш дали се грее добре?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Младши алфист rei1981's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    4

    Default

    Колегата няма възможност да пише в момента обаче гледам е пропуснал някой работи да напише.Изпарителя се загравя идеално,дюзите са проверени за запушвания,филтъра е сменян.Другото го е писал гледам.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default ..

    Колега същия проблем имах,погледни си ламбда сондата.Мойта беше пощуряла нещо,след смяна с втора употреба от колега тука от форума и настройка от майстора да превкючва на 25 градуса,вече карам с 20лв бензин по 2 месеца и превключва по бързо и от първоначалното.Моя проблем не е решение на твоя,а разбира се предположение,успех в решаването на проблема

  5. #5
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by rei1981 View Post
    Колегата няма възможност да пише в момента обаче гледам е пропуснал някой работи да напише.Изпарителя се загравя идеално,дюзите са проверени за запушвания,филтъра е сменян.Другото го е писал гледам.
    А каква е температурата на обръщане?
    Датчикът верен ли е като показание спрямо градусите на колата?
    Какво е налягането в момента на обръщане?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #6
    Младши алфист rei1981's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    4

    Default

    Температурата за обръщане по принцип е 40 градуса в момента обръща на 70 градуса по показанията на колата датчика на изпарителя е сменен с нов от магазина.Налягането не е замервано към момента утре той ще напише отговора на тази въпрос.

  7. #7
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    А каква е температурата на обръщане?
    Датчикът верен ли е като показание спрямо градусите на колата?
    Какво е налягането в момента на обръщане?
    Налягането в рейката преди да обърне на газ е 1,2 бара,в момента в който почне да обръща налягането пада на 0,9.Двигателя претриса и гасне,след което налягането се покачва отново на 1,2 бара. Всъщност проблема го разреших преди малко.Оказа се,че като съм чистил дюзите, при монтирането им явно съм ги стегнал повече от нужното.Не знам какво влияние оказва това,но днес ги отхлабих малко и колата си заработи на газ.Малко люлее оборотите,ама утре като я закарам на диагностика ще я донастроим.Яд ме е само,че за една седмица дадох 150 лв.за бензин,Цял месец щях да я разтривам на газ за тия пари.Сега смятам да цапна една ракийка ,после чаша вино и лягам да спя ДОВОЛЕН!

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Налягането в рейката преди да обърне на газ е 1,2 бара,в момента в който почне да обръща налягането пада на 0,9.Двигателя претриса и гасне,след което налягането се покачва отново на 1,2 бара. Всъщност проблема го разреших преди малко.Оказа се,че като съм чистил дюзите, при монтирането им явно съм ги стегнал повече от нужното.Не знам какво влияние оказва това,но днес ги отхлабих малко и колата си заработи на газ.Малко люлее оборотите,ама утре като я закарам на диагностика ще я донастроим.Яд ме е само,че за една седмица дадох 150 лв.за бензин,Цял месец щях да я разтривам на газ за тия пари.Сега смятам да цапна една ракийка ,после чаша вино и лягам да спя ДОВОЛЕН!
    Те дюзите не се "стягат" а се мерят на колко отварят и се калибрират
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  9. #9
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Е тоя проблем никога нямаше да може да се разреши през форума
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #10
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Отново съм притеснителна гледка в огледалата за обратно виждане на колите пред мен.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •