Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Няколко въпроса за 147 с картинки.

  1. #1
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default Няколко въпроса за 147 с картинки.

    Днес си сменявах левия подкалник, защото беше заминал напълно и попаднах на една буксичка която не отива никъде (http://i45.tinypic.com/2wcp8pg.jpg / http://i47.tinypic.com/14uaoo0.jpg) Излиза от маркуча с кабелите за левия страничен мигач и не знам си още кое.

    Също, каква е тази част, която е омаслената (http://i47.tinypic.com/2j2hy5s.jpg) ... това нещо сериозно ли е?

    Извинявам се за спама
    Поздрави!
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #2

    Default

    Омасленото са ти скоростие за буксата не зная.

  3. #3
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Е тия скорости нещо много напред и наляво са.... да не е маслената помпа.....
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Е тия скорости нещо много напред и наляво са.... да не е маслената помпа.....
    Човек, каква маслена помпа? Точно скоростите са. Омасленото е от протекло уплътнение - това на снимката е капака на 5-а скорост.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    да да видях аз снимки на цялата кутия... това сменява ли се и мога ли да го сменя без да свалям кутията, от към гумата да се смени
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Да, може да се оправи без да се сваля кутията. Само не съм сигурен дали е уплътнение, или е само със силикон като картера.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Това е добре. Тези дни като я карам да ми сменят тампоните и биелетките по предницата ще им кажа, да погледнат и скоростите....
    И без това 5 ми влиза малко кофти ....
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Да, може да се оправи без да се сваля кутията. Само не съм сигурен дали е уплътнение, или е само със силикон като картера.
    Тонка талянците нямат уплътнения на скоростните кутии,пляскат яко херметик или силсикон и тва е
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    И без това 5 ми влиза малко кофти ....
    Първо погледнете нивото на маслото. Не знам дали няма да се наложи да сменяш и масло на скоростната кутия, което май ше опре до още едни къде 100 лв.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  10. #10

    Default

    Дали ще се наложи да сменя масло като се отвори нещо, през което то си изтича..?
    Смяната на маслото е задължителна при такава интервенция, но аз като гледам петното под колата на снимката, май няма да е "смяна" а ще е "сипване" на масло...

    Буксата да не би да е за нещо климатик/климатроник (не това, с което е колата а другото)..? Прилича и на тази за халогена, но доколкото виждам е с три кабела, значи не е тя.

    ПС: @Spunky: За информация: маслената помпа е от срещуположната страна на двигателя, там където са ремъците. Нея не можеш да я видиш, защото тя е вътре в двигателя... Като вдигнеш капака, там където свършва декоративния капак на мотора и седи термостата (едно с няколко дебели гумени маркуча набити в него), там свършва блока на двигателя и започва скоростната кутия, а това на снимката ти е най-външния капак на скоростната кутия...

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Това е добре. Тези дни като я карам да ми сменят тампоните и биелетките по предницата ще им кажа, да погледнат и скоростите....
    И без това 5 ми влиза малко кофти ....
    Така като чета ти май със сигурност имаш нужда от едни 300мл.(може и повече може и по малко) масло за доливане в скоростите.Вземи се погрижи за тоя теч,че ако я подкараш някъде на дълго разстояние на 5-та скорост може и да я отгледаш тая предавка.

  12. #12
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Днес ще я оставя да ми кажат какво трябва да се прави, че за тая 1 година и 20к километра мамата съм и **** на количката(калпави пътища) .... чак ме е жал да я карам...
    Иначе 5-та влиза трудно само ако тръгна да я вкарвам от изключено положение (900 оборота - примерно при спускане от наклон). Като подам малко газ и влиза много лесно. На задна ми прави кръъъъъъ 80% от случаите трябва да включа на първа и да мина 20-30 см и тогава да включа задна ... Бе явно ще има някакъв ремонт по кутията ...

    А тоя кабел и на мен ми е странен... намира се между калника и подкалника при страничния ляв мигач... интересното е, че всички фарове си ми работят много странно от къде е ...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  13. #13
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Как се разбира кога нивото на маслото на скоростната кутия е ОК ?
    Днес с един обезмаслител изчистих маслото по крайния капак на скоростната кутия(лъснах я). След това реших да долея масло да видя, колко липсва и да заследя теча дали е само от последния капак. Интересното е че събра около 150мл масло и започна да прелива от пробката за пълнене.... изчаках го да изкапе колкото е останало, и бръкнах с пръста ) и като бъркам и прелива лекичко, или пръста ми се омазва. Завъртях пробката и пак забърсах стеклото се.
    Това ли е начина за пълнене и горе долу така ли се определя нивото, защото толкова много нагар имаше по капака, а толкова малко масло да липсва ??
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  14. #14

    Default

    Предполагам, че говориш за горната пробка (защото те са общо две или три - през една (или две) се източва, през тази отгоре се долива.
    Иначе точно така се долива и съвсем точно така се гледа дали нивото е ОК - сипваш докато прелее, това е нивото.

  15. #15
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Пробката, от която наливах маслото се намира от ляво на някаква бусичка(предполагам датчик за скоростите) - .
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •