Results 1 to 13 of 13

Thread: Диагностика във Варна - КЪДЕ?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default Диагностика във Варна - КЪДЕ?

    Тази сутрин ми светна лампата на инжекцията и не ще да гасне(иначе колата си върви както преди), като почетох във форума ми стана ясно, че трябва да отида на диагностика и тъй като в Добрич не мога да се доверя на "Голфарските майстори" ще отида във варна. Може ли някой да ми каже къде точно и да ми даде телефон. Дали е проблем ако я карам така като свети лампата докато я закарам да я опрваят, че сега по празниците трудно ще стане!?
    146 1.6 Boxer '96

  2. #2
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Пробвай да си ресетнеш ЕКУ-то- махаш клемите на акумулатора за 10-15мин. После закачаш, палиш без да натискаш педала на газта, оставяш да поработи 10мин, после караш 30мин за да се самообучи ЕКУ-то. Ако повече не светва лампата, значи се е записала случайна грешка. Ако пак светне-диагностика. Отиваш в сервиза на Бош срещу Метро, търсиш Галин да я закачи на екзаминера и ще си покаже. тел.052/505695, 505967, 088/808 88 67, 088/943 18 21
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    И аз видях това за рестарта днес като четох стари теми, тая вечер ще опитам и ако не стане тогава ще ходя в сервиз.
    146 1.6 Boxer '96

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_n
    И аз видях това за рестарта днес като четох стари теми, тая вечер ще опитам и ако не стане тогава ще ходя в сервиз.
    рестарта няма да ти помогне, 146 боксер не прави с компа. има си някаква причина , може да изчезне и пак да се появи, но на диагностиката в компа е записано каква е грешката , да ти я прочетат и вземи мерки да я отстраниш. в момента колата ти автоматично минава в фабрични настроики, коклото да върви. може даже да ти дигне доста разхода
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by vamfan
    Quote Originally Posted by nikola_n
    И аз видях това за рестарта днес като четох стари теми, тая вечер ще опитам и ако не стане тогава ще ходя в сервиз.
    рестарта няма да ти помогне, 146 боксер не прави с компа. има си някаква причина , може да изчезне и пак да се появи, но на диагностиката в компа е записано каква е грешката , да ти я прочетат и вземи мерки да я отстраниш. в момента колата ти автоматично минава в фабрични настроики, коклото да върви. може даже да ти дигне доста разхода
    И ако сега рестартирам няма да могат да прочетат каква е била грешката, Така ли!?
    146 1.6 Boxer '96

  6. #6
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Ще могат,тя се запазва докато не се изтрие,като отидеш на диагностика
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  7. #7
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Говоря за спорадична /случайна/ грешка- моментен спад в напрежението, лоша връзка и т.н. Компа игнорира грешната стойност и я замества с фабричната. Като ресетнеш компа, наново почва да се обучава и ако грешката е била спорадична, няма да му светне лампата. Ако обаче е дефектирал някой датчик с ресета няма да се оправи. И в двата случая грешката се запазва в компа и се чете от екзаминера. Например при смяна на акумулатор с нов светва централата на еър-бега. Трябва да се ходи на диагностика, там ти изчистват показанието за грешка, че е имало спад в напрежението и си готов. А при мене с откачена ламбда сонда Томко, пак не ми светна лампата, ама грешката в компа си седеше
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by KV_MANIA
    Ще могат,тя се запазва докато не се изтрие,като отидеш на диагностика
    колегата е прав, аз просто ти казвам че 146 те не правят проблеми с компа, щом свети значи нещо не е наредр и дори да ти изгасне мойе да е временно ако дефекта се появява от време на време. а и една диагностика преди зимата не е излишна все пак
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  9. #9
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    На мен лично Галин ми каза,че специално при мойта Алфа и не помня при кои други модели,ресетването на компа не помагало,това било за по стария модел
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Колеги! Добри новини.

    Снощи установих че освен тази лампа която свети не ми работят:
    1. Вентилатора на парното
    2. Климата
    3. Нагревател на задното стъкло
    4. Часовника

    И затова започнах да се съмнявам в захранването, оказа се едно реле, което е изгоряло. Като го смених всичко се оправи и лампата не свети. Може би през него взема захранване някой датчик Релето е "Е7".
    Обаче все пак проблем има защото има някакъв теч над таблото с релетата и бушоните, нещо мазно не мога да го определя, но не е спирачна течност (защото тя не е мръднала като количество) и не ми се струва да е антифриз много странно и от този теч ми се е напълнило релето в следствие на което е изгоряло. На някой случвало ли му се е подобно нещо!?
    146 1.6 Boxer '96

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    А може ли да ми кажете кои свещи да си взема
    http://www.globaldenso.com/cgi-bin/g...&action=search[/u]
    146 1.6 Boxer '96

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    W22EP-U или тия или IW22 зависи колко пари искаш да дадеш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Мерси, мисля да взема IW22
    146 1.6 Boxer '96

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •