Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 84 of 84

Thread: Избор на предни дискове

  1. #76
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    Ами ако има значение отпред съм с по-големи апарати с вентилирани Ate power disc , отзад с Brembo max ( вместо барабани) , серво и т.н дреболии са от Браво 2.0 . Мисля,че съм направил достатъчно за да не ползвам накладки от 25лв. Ако не сте пробвали как спират различните накладки ,това обяснява защо пишете за коване на феродо и разни евтинджоси. Ами то както сте тръгнали ако ви се разтропат шарнирите пълнете ги с Капчица че няма смисъл и е скъпо да се сменят/рециклират като хората. И вие уж сте почитатели на италиянските автомобили...

  2. #77
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by pi4_s_bravo View Post
    Ами ако има значение отпред съм с по-големи апарати с вентилирани Ate power disc , отзад с Brembo max ( вместо барабани) , серво и т.н дреболии са от Браво 2.0 . Мисля,че съм направил достатъчно за да не ползвам накладки от 25лв. Ако не сте пробвали как спират различните накладки ,това обяснява защо пишете за коване на феродо и разни евтинджоси. Ами то както сте тръгнали ако ви се разтропат шарнирите пълнете ги с Капчица че няма смисъл и е скъпо да се сменят/рециклират като хората. И вие уж сте почитатели на италиянските автомобили...
    Колега не ни разбирай криво ти значи си направил всичко необходимо за спирането ,ма според мене трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #78
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by pi4_s_bravo View Post
    Според мене дори на кола 60 коня трябва да има достатъчно добри спирачки. А пък аз обичам като ми се наложи да спра да знам че ще се получи, затова гледам да не пестя от гуми, окачване и спирачки. По-добре е да имаш добри спирачки и да не ти се наложи да ги използваш,отколкото да ги нямаш и да ти потрябват
    Преди бях с накладки и дискове АТЕ и колата въобще не спираше.
    Сега съм с дискове:
    продупчен steinhof отпред
    нормално brembo отзад
    И EBC green във всички спирачни апарати.
    Колата спира много добре в тази комбинация.
    Ако сега трябваше да купувам дискове и накладки : пак щях да взема EBC green , но за дискове щях да взема EBC ultimax или някакви други нарязани. Продупчените са за гъзария, най-добро спиране дават нарязаните.
    Green серията е за градско каране, червените им трябва малко загряване и зимата на -10 е проблем ... жълтите са за писта.
    ...

  4. #79

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега не ни разбирай криво ти значи си направил всичко необходимо за спирането ,ма според мене трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.
    Уникално е
    Това,отива директно в подписа ми!
    Трябва да ги съчетаем с моето:

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    ..... На 13г. дръгел,вместо масло,пикня от сфинкса на фараона да сложиш все тая.
    ...
    Last edited by Linkestis; 19-09-2013 at 00:32.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #80
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by pi4_s_bravo View Post
    Да ъпнеме малко темата - тия дни ми се върти из главата една идея да сменя предните и задните накладки с EBC Yellow stuff . Някакви мнения тука от ползвали ги хора има ли, че рових по други форуми и са много доволни хората. Да подчертая ,че като колата ми е 103к.с не значи че не ми се налага често и рязко спиране, много са интересни някои хора като кажат ми то ти е слаба колата защо са ти яки спирачки? То веднъж да ти се наложи да спреш както трябва и хубавите спирачки са си заслужили парите.
    Колега с това жълто ЕБЦ не само, че няма да подобриш спирането си, ами направо ще го унищожиш. Колегата Драго ти е обеснил защо - имат си температурна скала. От тук е продиктуван и саркастичния коментар и на колегата Никола 59, който ти обеснява, че всяка накладка над средния клас ще ти е напълно достатъчна да си спираш като "пич". И още нещо, това, че хората не карат с жълто ЕБЦ не означава, че не са фенове на италианските автомобили, а са малко технически по-грамотни от теб.

    п.с. И при мен се случи с накладки Текстар, да се разлепи феродото.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  6. #81
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    ...........
    Last edited by pi4_s_bravo; 04-01-2020 at 12:18.

  7. #82
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Преди бях с накладки и дискове АТЕ и колата въобще не спираше.
    Сега съм с дискове:
    продупчен steinhof отпред
    нормално brembo отзад
    И EBC green във всички спирачни апарати.
    Колата спира много добре в тази комбинация.
    Ако сега трябваше да купувам дискове и накладки : пак щях да взема EBC green , но за дискове щях да взема EBC ultimax или някакви други нарязани. Продупчените са за гъзария, най-добро спиране дават нарязаните.
    Green серията е за градско каране, червените им трябва малко загряване и зимата на -10 е проблем ... жълтите са за писта.
    Quote Originally Posted by melenikos View Post
    Колега с това жълто ЕБЦ не само, че няма да подобриш спирането си, ами направо ще го унищожиш. Колегата Драго ти е обеснил защо - имат си температурна скала. От тук е продиктуван и саркастичния коментар и на колегата Никола 59, който ти обеснява, че всяка накладка над средния клас ще ти е напълно достатъчна да си спираш като "пич". И още нещо, това, че хората не карат с жълто ЕБЦ не означава, че не са фенове на италианските автомобили, а са малко технически по-грамотни от теб.

    п.с. И при мен се случи с накладки Текстар, да се разлепи феродото.
    Колега с Браво ,ние тука сме Алфисти ,а не фенове на италиянските коли,това са две много различни неща.После виж какво се ти написали двамата колеги по горе и там ще намериш отговорите на всички твой въпроси.Ако имаш после още съмнения ,не се чуди ми мятай една керамика от F430 и си ти до момента ,за разлепена керамика несъм чул.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #83
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by pi4_s_bravo View Post
    Ама сте пичове тука, нищо чудно че хората спират да пишат. Как без да ме познавате решихте че сте по-грамотни технически от мене? Май и в тоя форум процъфтява само раздел Общи приказки и по-специално грамотни теми като тая за фолиото... така бягат хората от форумите...
    На мои си алф съм слагал едно време и Ате и Брембо (говоря за преди повече от 3-4 години) и разни там маркови накладки и тн... В момента е с наи-нормални заводски дискове и накладки от 30лв и нестига че дори незнам марката им ами са вече и тотално износени...
    Преди 1-2 месеца бях на преглед и там в пункта след като минах валците се оказа, че спира по-добре от коли след 2005-та производство...
    Ако искаш сигурност на пътя при спиране си провери за разлика в спирачното усилие м-у различните колела състоянието на маркучи, тръбички регулатори и тн!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #84
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    На мои си алф съм слагал едно време и Ате и Брембо (говоря за преди повече от 3-4 години) и разни там маркови накладки и тн... В момента е с наи-нормални заводски дискове и накладки от 30лв и нестига че дори незнам марката им ами са вече и тотално износени...
    Преди 1-2 месеца бях на преглед и там в пункта след като минах валците се оказа, че спира по-добре от коли след 2005-та производство...
    Ако искаш сигурност на пътя при спиране си провери за разлика в спирачното усилие м-у различните колела състоянието на маркучи, тръбички регулатори и тн!
    Ето колега виж как лека полека ,има момчета кадето са наясно и ти казват как е хавата,а ти се сърдиш,няма смисъл да се сърдиш трее малко да почакаш.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •