Results 1 to 8 of 8

Thread: Странен проблем 147

  1. #1
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default Странен проблем 147

    Колеги няколко пъти вече ми се случва колата е 1.6 147 като запаля и тръгва да гасне подавам и газ и се оправя , но е странно до сега не го е правила от какво може да е ?

  2. #2
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Да не е за смяна на свещи?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by slik4eto View Post
    Колеги няколко пъти вече ми се случва колата е 1.6 147 като запаля и тръгва да гасне подавам и газ и се оправя , но е странно до сега не го е правила от какво може да е ?
    На практика се оказва,че за всеки туинспарк идва момент да глъхне и губи обороти при първо палене, особено на студено. Ако не подадеш газ, гасне и при второто палене всичко е ОК. Досега съм слушал доста диагнози по въпроса, но не и решение на същия.Само напиши "пали от втори път" на търсачката и ще видиш колко колеги са имали подобен проблем. Аз лично свикнах да паля от втори път.

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    На практика се оказва,че за всеки туинспарк идва момент да глъхне и губи обороти при първо палене, особено на студено. Ако не подадеш газ, гасне и при второто палене всичко е ОК. Досега съм слушал доста диагнози по въпроса, но не и решение на същия.Само напиши "пали от втори път" на търсачката и ще видиш колко колеги са имали подобен проблем. Аз лично свикнах да паля от втори път.
    Само дето 147-та е евро 3 и инжекциона и няма нищо общо с този на 156 евро 2 и няма техните проблеми

    П.С.Колегата пуснал темата,проблема ти най вероятно е в дросела,трябва да се изчисти и ресетне ако не се оправи,тогава вече по задълбочено търсене на проблема
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    колко парички е горе долу тази процедура с дросела колега ?

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Само дето 147-та е евро 3 и инжекциона и няма нищо общо с този на 156 евро 2 и няма техните проблеми

    П.С.Колегата пуснал темата,проблема ти най вероятно е в дросела,трябва да се изчисти и ресетне ако не се оправи,тогава вече по задълбочено търсене на проблема
    Само че аз говоря от гледна точка на 155, която не е и Евро 2, а както забелязваш, проблемите са същите както и на Евро 3, въпреки че инжекциона още повече няма нищо общо с този на 147... Нещо да ти прилича на омагьосан кръг?

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Само че аз говоря от гледна точка на 155, която не е и Евро 2, а както забелязваш, проблемите са същите както и на Евро 3, въпреки че инжекциона още повече няма нищо общо с този на 147... Нещо да ти прилича на омагьосан кръг?
    Не ама хич даже,трите модела инжекциони си имат съвсем разлчини проблеми
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    До колегата с проблема. На 147 дросела е електронен до колкото знам. Преди да го караш на ремонт, най-лесно е да резетнеш адаптацията или как се казва там.
    Процедурата е вадиш минуса на акумулатора и оставаш колата без ток за 1ч минимум(най-добре една вечер.) След като закачиш акумулатора, изчакваш 1-2 мин да се наместят клапите по парното и т.н. БЕЗ да палиш колата даваш на контакт 90сек, след това връщаш(БЕЗ да палиш). Чакаш пак 90 сек и вече палиш колата ...

    ПС: не съм сигурен дали се вади акумулатора за тази процедура, но ваденето на акумулатора резетва паметта на газта като цяло - цялостната адаптация на колата.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •