Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Размисли и страсти

  1. #1
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default Размисли и страсти

    Иде зима! Вънка ше вие ВУК, а тате ше маа пръжки с лук!

    До тук със спама.

    Та идва зима. Имайки предвид, че е студено за всякакъв друг род дейност, реших да обърна малко внимание на 166-цата.
    Размислите и страстите са предимно за подобряване вървенето на мотора. А именно - по-голям челен интеркулер.

    Някой правил ли го е? Има ли място в бронята без да се лишавам от нищо? Какви са пасивите и активите?
    Повече пасиви или повече активи ще носи?

    Кокала е 2.4 ЖТД 140 магарета с чип.
    Предстои премахването на оригиналната изпускателна система и замяната с къстъм, без катализатор а с резонатор и крайно гърне Magnaflow.

    Отстраняване на всички оригинални маркучи и смяна със силиконови и прави тръби.

    Мнения, размисли и спорове?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #2

    Default

    е ти се сети като стана студено това трябваше да го направиш лятото тогава е по големия ефект
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Ами сега имам време. Принципно неписано правило в тунинга е, че се рови и се правят промени зимата, защото тогава не се кара яко.

    А и за тази зима ще троша друга кола по преспи, коловози и буци!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  4. #4

    Default

    генерацията я направи на 63мм това е достатъчно...
    за кулера като моя 550/140/65 е напълно достатъчно... има си рязъне от вътрешната страна на бронята няма как и преправки...
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    генерацията я направи на 63мм това е достатъчно...
    за кулера като моя 550/140/65 е напълно достатъчно... има си рязъне от вътрешната страна на бронята няма как и преправки...
    Добро утро.
    Това за рязането и преправките - ясна работата. Ефекта какъв е? Осезаем, неосезаем?
    Имай предвид, че аз имах проблеми с помпата - след чипосването в големите жеги биеше над 1600 бара в рейла и колата гаснеше, посредством пускаше в действие сигналнага диагностична лампа. Сменях регулатор, дебитомер, мапсензор, датчик на рейката. Накрая махнах чипа и все едно се оправи. Да, да ама не! И след махането на чипа - пак на 2 пъти заби и последва смяна на помпата. Сега е ок! Върви добре. Даже бих казал МНОГО добре.
    Обаче нали знаеш, че никога не стигат едни 20-30 конски сили. И за това ровенето продължава.

    Ако пазиш снимки от процедурата или поне на кулера от твоята - моля те пусни нещо.

    Генерацията - за нея е ясно, че ще се преправя.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  6. #6
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колкото и да преправяш 220коня с мъка = максималният вариант При това мъка и със поддържането на съединителя Виж вип проекта на колегата Роман който отдавна е постигнал мисля максимума от това което може да даде мотора на тази алфа Добрият вариант е 150коньовият вариант с челен кулер в бронята сменена генерация и маркучи на които имаше клапан от който променяше налягането Мисля че е сменял и турбина Оттам напосле проблемите със съединителя Но каквото си решил пробвай да го реализираш Винаги има и по добри варианти Успех
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #7
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колкото и да преправяш 220коня с мъка = максималният вариант При това мъка и със поддържането на съединителя Виж вип проекта на колегата Роман който отдавна е постигнал мисля максимума от това което може да даде мотора на тази алфа Добрият вариант е 150коньовият вариант с челен кулер в бронята сменена генерация и маркучи на които имаше клапан от който променяше налягането Мисля че е сменял и турбина Оттам напосле проблемите със съединителя Но каквото си решил пробвай да го реализираш Винаги има и по добри варианти Успех
    Не видях темата на колегата. Ще помоля за линк.
    А за мощността - не се целя в над 180 конски сили. Напълно достатъчни са ми. Аз и с тези към момента трудно се справям, като ме удари съчмата (напоследък все по-рядко).
    Пф, вчера гръмнах поредния маркуч от кулера до всмукателя. 3-ти за последните 2 години. И все втора ръка вземам. Явно не целя читавки.
    Решил съм - днес меря Фи-то на тръбата, 2 силиконови маркучлета - вибро-компенсатор и 90 градусово коляно и 4-5-6 Т скобки и мисля да отстраня поне този проблем. Като се избистри идеята за челен кулер - всички турбо пътища с нови!!!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  8. #8
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Колегата е RoMAN и за съжаление сега виждам ,че е бан.Ето и профила му http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3670 дано да намериш нещо за връзка от постовете.Успех

  9. #9

    Default

    Еми тва е...който си има сачми в главата ...няма мирясване ....
    Как мога да разбера дали моята кола е "чипосана" ... ?? 136кс е...но.....върви ...си е"""е майката .....Карах една друга,на приятлче....нищо общо с моята....а,неговата е доста подържана.В последствие се сетих че когато е купувах ....пича неещо ми намекна че била напомпана...но,не от него...Но това са някакви спомени просто....Как мога да разбера със сигурност?....
    А братле.....за това че пукаш маркучите,вземи си алуминиеви траби....и ти си човека.
    Аз имам Галант ГТИ ТУРБО,който го направих над 300кс с тия мойте двете леви ръце ....а,алфата е купих за да ходя на работа....и,си бях казал че няма да е пипам....амаааа.....така ме гложди подяволите....Тва е ненормална работа ....
    На колко бара надуват тия коли....?
    Имам е колата от скоро....и за това може да задавам някой тъпи въпроси....чат-пат

  10. #10
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Туйто, благодарение на acko88 с малко съвети от утре ще съм с 2 силиконови снадки и алуминиева тръба между кулера заводския и всмукателя.

    Дам, ма кат няма там да му е мястото... ще се купува друга тръба!

    Не чувам мнения, колеги? Никой не го е правил, или не иска да сподели?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  11. #11
    много зарибен PacheV's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    35
    Posts
    66

    Default

    http://vbox7.com/play:171ad159 тва е на РОМАН колата разгледай другите филмчета
    alfa romeo 145 1.6 16v TS 97 120hp CRASH
    145 1.6 16v TS 99
    166 2.4 JTD 150(hp)

  12. #12
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Доста ми беше полезно видеото!

    Доста ме нахъса!

    GT 2556, 76 изпускателна, челен кулер, буустконтролер и ... Илко чак тоя път ще ме гони със сътъра!

    Други мнения?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Доста ми беше полезно видеото!

    Доста ме нахъса!

    GT 2556, 76 изпускателна, челен кулер, буустконтролер и ... Илко чак тоя път ще ме гони със сътъра!

    Други мнения?
    що пък 2556 ? да не би 2256 да си искал да кажеш отделно на което тоя буст контролер за какво ти е като си с соленоид, да не би да си имал напредвид буст метър
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    що пък 2556 ? да не би 2256 да си искал да кажеш отделно на което тоя буст контролер за какво ти е като си с соленоид, да не би да си имал напредвид буст метър
    Ами така е. Човек, когато точно излиза от нощна смяна не бива да пише, че и сърцето му спи!
    2256 имах предвид.
    А за бууст контролера - Илко ми говореше нещо, ма не помня к`во.
    Бууст метър имаше един, ама го изпуснах.

    Тази на Роман ми харесва като вървеж и тяга. Единствено не мога да разбера защо изхода от турбото към кулера прави такъв завой и чупки. Със 180 градуса коляно не е ли по-лесно?

    Живко, а ти стига скатава и кри тайни. Кажи как минават твоите турбо пътища!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Ами така е. Човек, когато точно излиза от нощна смяна не бива да пише, че и сърцето му спи!
    2256 имах предвид.
    А за бууст контролера - Илко ми говореше нещо, ма не помня к`во.
    Бууст метър имаше един, ама го изпуснах.

    Тази на Роман ми харесва като вървеж и тяга. Единствено не мога да разбера защо изхода от турбото към кулера прави такъв завой и чупки. Със 180 градуса коляно не е ли по-лесно?

    Живко, а ти стига скатава и кри тайни. Кажи как минават твоите турбо пътища!
    Буст метър си вземи, чисто нов е 39лв

    http://racing-mania.com/browse/produ...o+Mod%D0%B5l+2

    А за кулера аз съм с 156-ца... при тебе ще е различно но няма да е бог знае колко трудно
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •