Results 1 to 15 of 92

Thread: Всички ме съветват да си продам Алфата / 156

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by aav View Post
    ай стига с тоя фолклор ...
    Стига ама тва си е истината за жалост.

    badmadafaka - за съжаление си прав. Дет се вика, простираме се според чергата. Ако вадеше по 10 бона на месец, кво ти пука, че заплата и полвина до сега си налял в колата. Ама при наща средна работна заплата < 400 лв, напълно ти разбирам поста!
    То да крадеш и да продаваш, пак не му излиза края
    Тъй ше е то!

    Ама аз за това съм си направил една сметчица проста - купувам си марката, която ме кефи, ама като пазарната и цена стане 2000 лв. Дет се вика, квото и да и има, вече е на 14+ години, части в моргите бол и на ниски цени. Верно... не е първа младост, ама пак повече се кефя да карам алфа 97-ма пред голф 2005-та
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    И какво следва...ставам на 40 год и тогава ще изпълня една моя радост, и мечта...и за какво живея все да карам старите таралясници идващи от Италия ли?
    Аре не така...човек трябва да е по-амбициозен, да гони мечтите си...
    Имам авери с бмв, с мерцедеси, аудита...уж мн здрави, а казват: всички даваме яко кинти, но не си признаваме, щото ни е срам.
    Горивната помпа на мерцедес ц класа 2001, 650 лв...аре нема нужда. Предните накладки на същият са 150лв.
    Бмв 330д 2001 - обслужването на филтрите е 150лв...ебаси филтрите...при тях един пътсе чупи и боли много.
    Ауди а4 - ебаси предницата с тея носачи...ауди а3 2004, новото купе...комплект носачи 1000лв всяка година...това е опита от приятели.

    Със стари коли е така...не е важна марката, а кой е бил предният собственик.
    На новата белисима от снимкатапредни накладки в Бг струват един куп пари...същите от Англия са двойно по-евтино.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    И какво следва...ставам на 40 год и тогава ще изпълня една моя радост, и мечта...и за какво живея все да карам старите таралясници идващи от Италия ли?
    Аре не така...човек трябва да е по-амбициозен, да гони мечтите си...
    Имам авери с бмв, с мерцедеси, аудита...уж мн здрави, а казват: всички даваме яко кинти, но не си признаваме, щото ни е срам.
    Горивната помпа на мерцедес ц класа 2001, 650 лв...аре нема нужда. Предните накладки на същият са 150лв.
    Бмв 330д 2001 - обслужването на филтрите е 150лв...ебаси филтрите...при тях един пътсе чупи и боли много.
    Ауди а4 - ебаси предницата с тея носачи...ауди а3 2004, новото купе...комплект носачи 1000лв всяка година...това е опита от приятели.

    Със стари коли е така...не е важна марката, а кой е бил предният собственик.
    На новата белисима от снимкатапредни накладки в Бг струват един куп пари...същите от Англия са двойно по-евтино.
    Ми за жалост е така - ставаш на 40 и даже пак не ти се е сбъднала мечтата. Всеки знае него си да ти кажа... аз тъй съм преценил и като гледам, квито и амбиции да проявявам, стандарта много много не се вдига. За съжаление ми се върти само един изход и той все сочи извън татковината... тука както и да го суча, не върви.
    За кво ми е кола, дето ще и се замислям колко и струват накладките ?
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 08-11-2012 at 19:58.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Разбирам те, казвам само, че частите не са скъпи...аз по части за двг не съм дал нищо (по 156-цата) за 4-ри години. Термостат, дебитомер, маркуч на турбо. Вс ги смятам за консуматив...като за стара кола.
    Накладки на вс кола се сменят, просто споделям какво открих. Уж специалните накладки за новата белисима на 4-ри бутално брембо са ми 80 лв с доставката от Англия И това за 330мм диск. Това скъпо ли е?!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Ами частите не са скъпи, щото колите са стари .
    Ако е модел 2012, частите няма да са на такива цени.
    И да, частите за поддръжката не са скъпи. Скъпо е, когато искаш колата да е безупречна! А това значи и една точка от камъче да се появи на бронята, да отстраниш този проблем, обаче то не става като боядисаш само точката, щото пак си личи (дори и само ти да го виждаш) и решаваш, че ще боядисаш цялата броня. Утре нещо друго такова и те така... 15 бона ще станат много бързо
    Ама като си купиш гоуф, понеже е грозен и ти се изпарява мерака да го "точиш" дет се вика, и тъй си караш евтино докат се разпадне... да те кара от А до Б и да върши работа. Пък кво ти се било карало друг въпрос
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега аз съм перфекционист. Имам 156-цата от 4ри години, тъкмо на 4 Ноември ги навършихме. Колата е безупречна екстериорно/ интериорно, нито дръскотина. Няма да тракне, скръцне...и не ми е струвало 15к лв...нз какво да кажа.
    За външни детайли има каско, те плащат за това нон-стоп.
    За да ти дам пример: на новата каляска имам следи от камъчета по долната част на праговете, едни слени от котка по капака...сега е в сервиз да се оправят...педантичен съм. Полирах и педалите, защото имаше следи от употреба. Обичам вс да е като ново.
    Last edited by rusiq86; 08-11-2012 at 21:00.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    И какво следва...ставам на 40 год и тогава ще изпълня една моя радост, и мечта...и за какво живея все да карам старите таралясници идващи от Италия ли?
    Аре не така...човек трябва да е по-амбициозен, да гони мечтите си...
    Имам авери с бмв, с мерцедеси, аудита...уж мн здрави, а казват: всички даваме яко кинти, но не си признаваме, щото ни е срам.
    Горивната помпа на мерцедес ц класа 2001, 650 лв...аре нема нужда. Предните накладки на същият са 150лв.
    Бмв 330д 2001 - обслужването на филтрите е 150лв...ебаси филтрите...при тях един пътсе чупи и боли много.
    Ауди а4 - ебаси предницата с тея носачи...ауди а3 2004, новото купе...комплект носачи 1000лв всяка година...това е опита от приятели.

    Със стари коли е така...не е важна марката, а кой е бил предният собственик.
    На новата белисима от снимкатапредни накладки в Бг струват един куп пари...същите от Англия са двойно по-евтино.
    ТА катореалист ще кажа: Хм твоята горивна помпа колко струва? Щото моята 156/98г е там някъде. НАкладките предни са ми 147лв, предното окачване гони 1000, лагер помпа съединител? Знаеш ли колко е на 156-ца? Има няма 350лв, свещи 360, дебитомер, ламбда, вариатор....? За БВМ предно окачване- всички шарнири......80лв е как няма да ни се смеят. Преди да си купя алфа само бях чувал за горните части дето ти изброих. Предната кола я купих на 8г и я карах почти 10г не знаех даже дали има шарнири.
    То бива фенщина, ама по някое време преминава в идиотизъм. Тааа следващата определено няма да е италянска.
    Ще ти го обясне по друг начин: парите дето ги давам за подръжка могат да отидат за лизинг на чисто нова кола.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Глейте сега, кат не ви уйдисват, продавайте и стига сте ревали.
    Айде и други коли да сме карали и поддържали.
    Кат ви е скъпа поддръжката, купете си каруци. Аз вече ги отказах
    Бегайте да ревете у форумите на другите кочини.

    Койт се е имал за пич, да си е купил нова. Се е щяла да го изкара 3-4 години до следващата. Айде Грейтуол на кило.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    ТА катореалист ще кажа: Хм твоята горивна помпа колко струва? Щото моята 156/98г е там някъде. НАкладките предни са ми 147лв, предното окачване гони 1000, лагер помпа съединител? Знаеш ли колко е на 156-ца? Има няма 350лв, свещи 360, дебитомер, ламбда, вариатор....? За БВМ предно окачване- всички шарнири......80лв е как няма да ни се смеят. Преди да си купя алфа само бях чувал за горните части дето ти изброих. Предната кола я купих на 8г и я карах почти 10г не знаех даже дали има шарнири.
    То бива фенщина, ама по някое време преминава в идиотизъм. Тааа следващата определено няма да е италянска.
    Ще ти го обясне по друг начин: парите дето ги давам за подръжка могат да отидат за лизинг на чисто нова кола.
    Е "малко" си понадул сумите
    Кви толкоз накладки си взел за 147 лв? Мойте са 60 лв. и са brembo. Да не говорим за евтините варианти.
    Пък окачването, дори TRW не излиаз на 1000 лв. Свещите нямат и 200 лв, кви 360 си писал не знам
    Или те цакат много здраво или не знам ...
    А тея всичките неща за колко време си ги сменил?! Нещо ми се струва, че си попаднал на кофти екземплят.
    Аз за 1 година честно казано съм дал следните пари:
    Предно окачване (горни и долни носачи) - 300 лв.
    Дебитомер, оригинален BOSCH na 5000 km - 80 лв.

    Тотал: 380 лв.

    Другото са консумативи - филтри, масла, ремъци...

    туй то!

    П.П: А колата я взех за 2500 лв, миналата година на 3-ти ноември. Тоест за година и 1 седмица, тая алфа като кола ми е стъпила на 2860 лв. И смея да твърдя, че е по-добра от всички голфове до 5000 лв, които се продават в момента. Тъй че, не е чак пък толкоз скъпо.
    Пак си заставам зад думите - Скъпо е да си абсолютен перфекционист. Да си поддържаш колата изрядна е напълно поносимо, пък била тя и талянска
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 10-11-2012 at 01:06.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  10. #10

    Default

    Това, че частите са скъпи е мит, носачите и амортесьорите са по-скъпи наистина, но какво друго е скъпо, дебитомера ми беше 110 чисто нов на Бош, термостата беше 40 кинта като го сменях, филтрите са по 10 кинта, задните накладки Акебоно бяха 45, сега са по-евтини май, предните бяха 65 последно като се интересувах(въпреки че предните още не са за смяна).

    Аз поне не виждам Алфа е по-различна за поддръжка за Ауди, БМВ или дори по-новите голфове. Единствените ми големи мъки бяха с газовата, която е била слагана в Италия.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Предно окачване 300лв АТЕК нали? Ами задно - 4 щанги 160лв от най-големия боклук. Ами задни надлъжни да ги смятам ли ? оригинален BOSCH na 5000 km - 80 лв. ??? Питах в "Киров" нямат такива, обаждат ми за нови и на 3-на цена. Предни накладки ТРВ 145лв от Текс-ко........Свещите ги взех за 160лв ама от Англия, Ако не вярвате питайте в кой да е български магазин, по-малко от 350 няма да ви кажат.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Предно окачване 300лв АТЕК нали? Ами задно - 4 щанги 160лв от най-големия боклук. Ами задни надлъжни да ги смятам ли ? оригинален BOSCH na 5000 km - 80 лв. ??? Питах в "Киров" нямат такива, обаждат ми за нови и на 3-на цена. Предни накладки ТРВ 145лв от Текс-ко........Свещите ги взех за 160лв ама от Англия, Ако не вярвате питайте в кой да е български магазин, по-малко от 350 няма да ви кажат.
    Предно окачване ТРВ 600лв, аз не бих се доверил, в предвид мн ментета на пазара. Атек са и по 215лв комплект.
    Задни щанги 120 лв от Елит Кар, като за 4-ри години не са мръднали, lemforder (немски). Надлъжните щанги за 4-ри години не са мръднали - 55лв
    Нови накладки предни ТРВ са 90 лв. Като не се препоръчват, мн са твърди. Ползвам на 156-цата само Parmafuse, няма такива меки накладки, хем спира, хем арни 50лв.
    Свещи Beru подгревни са 80лв за моята каляска. За твоята зависи от марката...но това си е консуматив...!!!!
    200 лв са хубавите. И не ги купуваш всеки ден.

    Просто смени доставчика...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13

    Default

    Може и да е верно,че парите дето ги давам по алфи да стигат за лизинг на нова кола... Ама като знам как си обичам алфите и като си представя че новата кола евентуално ще е ГолемДувар - Ловеч, направо си предпочитам алфите.Особено след като покарах въпросния Дувар

  14. #14
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Предната кола я купих на 8г и я карах почти 10г не знаех даже дали има шарнири.
    Я сподели ква беше предната ти кола?
    Питам от любопитство, не се заяждам...

    По темата: Миииии продавай е, те и без тва Алфите не са за всеки........
    Както се вижда от темата на едни им излиза поносима поддръжката, на други доста скъпичка........

    Тук вече ми се струва, че въпроса е кой колко има желание сам да си помогне......

    Както казаха колегите преди мен: За тва е форума!
    Успех!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •