Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 92

Thread: Всички ме съветват да си продам Алфата / 156

  1. #31
    Скокандрилест Харигадъгал gogoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    43
    Posts
    35

    Default

    Не случайно не съм споменал Ауди , БМВ и Мерцедес в поста си .
    И без да влизам в излишни спорове ,ще ти кажа,че зависи от това какви коли сравняваш има Ауди А 4 и Ауди А 4 , има и части и части има и шофьори и шафиори доста е субективно.
    И на мен ми се иска цените да са мит ,ама не са ,мога и примери с цени да ти дам но в Италия не в БГ, защото се занимавам с продажба на авточасти,и като фанатик по една "нежна" кола за 3 години съм дал около 1500 лева за ремонти ,ти сега кажи много ли е малко ли е ,на 13 години ми е колата и ме вози всеки ден.
    Вярно е че сме във форума на Алфа ,но не всички са си загубили ума тука ,а и всеки има право на мнение

    п.п ходовата част на италианските коли не е толкова калпава, колкото непригодна за такива пътища като нашите.
    Last edited by gogoff; 08-11-2012 at 16:01.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp

  2. #32
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by gogoff View Post
    Не случайно не съм споменал Ауди , БМВ и Мерцедес в поста си .
    И без да влизам в излишни спорове ,ще ти кажа,че зависи от това какви коли сравняваш има Ауди А 4 и Ауди А 4 , има и части и части има и шофьори и шафиори доста е субективно.
    И на мен ми се иска цените да са мит ,ама не са ,мога и примери с цени да ти дам но в Италия не в БГ, защото се занимавам с продажба на авточасти,и като фанатик по една "нежна" кола за 3 години съм дал около 1500 лева за ремонти ,ти сега кажи много ли е малко ли е ,на 13 години ми е колата и ме вози всеки ден.
    Вярно е че сме във форума на Алфа ,но не всички са си загубили ума тука ,а и всеки има право на мнение
    Еми да ти кажа честно, не са много тея пари които си дал.
    Да не забравяме, че тази кола е карана и карана преди да влезне в БГ. Като я вземеш и искаш да те вози - даваш 1500 лв, както си направил ти и после нямаш ядове още 3-4-5 години (според зависи, както каза ти зависи от шофьора).
    Но за цените на частите, не мисля че се различават чак толкова много, че да бъдат фактор човек да не си купи алфа, а факта че е неиздръжлива кола и тея пари ги даваш по няколко пъти за период, в който с немска кола примерно ще ги дадеш най-много веднъж.
    Проблема в БГ е лошото състояние на пътищата, където немския автомобил показва по-голяма издръжливост (поне за момента) и за това е предпочитана кола от масата.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    ...
    Първо италянските коли са наистина с калпава ходова част, за разлика от разни немски екземпляри...
    ай стига с тоя фолклор ...

  4. #34
    Скокандрилест Харигадъгал gogoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    43
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Проблема в БГ е лошото състояние на пътищата, където немския автомобил показва по-голяма издръжливост (поне за момента) и за това е предпочитана кола от масата.
    Това вече е истина
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp

  5. #35
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by aav View Post
    ай стига с тоя фолклор ...
    Стига ама тва си е истината за жалост.

    badmadafaka - за съжаление си прав. Дет се вика, простираме се според чергата. Ако вадеше по 10 бона на месец, кво ти пука, че заплата и полвина до сега си налял в колата. Ама при наща средна работна заплата < 400 лв, напълно ти разбирам поста!
    То да крадеш и да продаваш, пак не му излиза края
    Тъй ше е то!

    Ама аз за това съм си направил една сметчица проста - купувам си марката, която ме кефи, ама като пазарната и цена стане 2000 лв. Дет се вика, квото и да и има, вече е на 14+ години, части в моргите бол и на ниски цени. Верно... не е първа младост, ама пак повече се кефя да карам алфа 97-ма пред голф 2005-та
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  6. #36
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    И какво следва...ставам на 40 год и тогава ще изпълня една моя радост, и мечта...и за какво живея все да карам старите таралясници идващи от Италия ли?
    Аре не така...човек трябва да е по-амбициозен, да гони мечтите си...
    Имам авери с бмв, с мерцедеси, аудита...уж мн здрави, а казват: всички даваме яко кинти, но не си признаваме, щото ни е срам.
    Горивната помпа на мерцедес ц класа 2001, 650 лв...аре нема нужда. Предните накладки на същият са 150лв.
    Бмв 330д 2001 - обслужването на филтрите е 150лв...ебаси филтрите...при тях един пътсе чупи и боли много.
    Ауди а4 - ебаси предницата с тея носачи...ауди а3 2004, новото купе...комплект носачи 1000лв всяка година...това е опита от приятели.

    Със стари коли е така...не е важна марката, а кой е бил предният собственик.
    На новата белисима от снимкатапредни накладки в Бг струват един куп пари...същите от Англия са двойно по-евтино.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #37
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    И какво следва...ставам на 40 год и тогава ще изпълня една моя радост, и мечта...и за какво живея все да карам старите таралясници идващи от Италия ли?
    Аре не така...човек трябва да е по-амбициозен, да гони мечтите си...
    Имам авери с бмв, с мерцедеси, аудита...уж мн здрави, а казват: всички даваме яко кинти, но не си признаваме, щото ни е срам.
    Горивната помпа на мерцедес ц класа 2001, 650 лв...аре нема нужда. Предните накладки на същият са 150лв.
    Бмв 330д 2001 - обслужването на филтрите е 150лв...ебаси филтрите...при тях един пътсе чупи и боли много.
    Ауди а4 - ебаси предницата с тея носачи...ауди а3 2004, новото купе...комплект носачи 1000лв всяка година...това е опита от приятели.

    Със стари коли е така...не е важна марката, а кой е бил предният собственик.
    На новата белисима от снимкатапредни накладки в Бг струват един куп пари...същите от Англия са двойно по-евтино.
    Ми за жалост е така - ставаш на 40 и даже пак не ти се е сбъднала мечтата. Всеки знае него си да ти кажа... аз тъй съм преценил и като гледам, квито и амбиции да проявявам, стандарта много много не се вдига. За съжаление ми се върти само един изход и той все сочи извън татковината... тука както и да го суча, не върви.
    За кво ми е кола, дето ще и се замислям колко и струват накладките ?
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 08-11-2012 at 19:58.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  8. #38
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Разбирам те, казвам само, че частите не са скъпи...аз по части за двг не съм дал нищо (по 156-цата) за 4-ри години. Термостат, дебитомер, маркуч на турбо. Вс ги смятам за консуматив...като за стара кола.
    Накладки на вс кола се сменят, просто споделям какво открих. Уж специалните накладки за новата белисима на 4-ри бутално брембо са ми 80 лв с доставката от Англия И това за 330мм диск. Това скъпо ли е?!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #39
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Ами частите не са скъпи, щото колите са стари .
    Ако е модел 2012, частите няма да са на такива цени.
    И да, частите за поддръжката не са скъпи. Скъпо е, когато искаш колата да е безупречна! А това значи и една точка от камъче да се появи на бронята, да отстраниш този проблем, обаче то не става като боядисаш само точката, щото пак си личи (дори и само ти да го виждаш) и решаваш, че ще боядисаш цялата броня. Утре нещо друго такова и те така... 15 бона ще станат много бързо
    Ама като си купиш гоуф, понеже е грозен и ти се изпарява мерака да го "точиш" дет се вика, и тъй си караш евтино докат се разпадне... да те кара от А до Б и да върши работа. Пък кво ти се било карало друг въпрос
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  10. #40
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега аз съм перфекционист. Имам 156-цата от 4ри години, тъкмо на 4 Ноември ги навършихме. Колата е безупречна екстериорно/ интериорно, нито дръскотина. Няма да тракне, скръцне...и не ми е струвало 15к лв...нз какво да кажа.
    За външни детайли има каско, те плащат за това нон-стоп.
    За да ти дам пример: на новата каляска имам следи от камъчета по долната част на праговете, едни слени от котка по капака...сега е в сервиз да се оправят...педантичен съм. Полирах и педалите, защото имаше следи от употреба. Обичам вс да е като ново.
    Last edited by rusiq86; 08-11-2012 at 21:00.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #41
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by gogoff View Post
    На мен пък всички жени ми се радват на колата и я хвалят колко е красива ,докато повечето разбирачи (мъже) я гледат с присвити очи и спорят колко по качествени са немските возила , и колко по евтини са им частите.
    И не мога да разбера ,заради колата ли ми завиждат или заради жените които возя в нея



    колега със сигурност е и заради двете ))))))))))

  12. #42
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Два броя Фиат брава, единия скоро го купих на дъщерята, другия е на жената, кара го от 4 години всеки ден - съединител, долни носачи и биалетки.156 -та я имам от 3 години - долни носачи, ламбда и дебитомер.Само селения 20к на всички.От какво по точно да съм недоволен.Не съм чак такъв перфекционист, но не търпя нещо да не ми е наред по колите.А да, има само едни коли дето не се чупят - немските.Глупости, имам приятели с немски коли но с тях не водим заядливи спорове относно качествата на марките защото всеки си харесва колата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #43
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Два броя Фиат брава, единия скоро го купих на дъщерята, другия е на жената, кара го от 4 години всеки ден - съединител, долни носачи и биалетки.156 -та я имам от 3 години - долни носачи, ламбда и дебитомер.Само селения 20к на всички.От какво по точно да съм недоволен.Не съм чак такъв перфекционист, но не търпя нещо да не ми е наред по колите.А да, има само едни коли дето не се чупят - немските.Глупости, имам приятели с немски коли но с тях не водим заядливи спорове относно качествата на марките защото всеки си харесва колата.
    Най-накрая едно мнение като хората...хората ми казват да я продам....какво значи хората...значи, че автора не знае сърби ли го или му се е*е и чака някой да му подскаже...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    И какво следва...ставам на 40 год и тогава ще изпълня една моя радост, и мечта...и за какво живея все да карам старите таралясници идващи от Италия ли?
    Аре не така...човек трябва да е по-амбициозен, да гони мечтите си...
    Имам авери с бмв, с мерцедеси, аудита...уж мн здрави, а казват: всички даваме яко кинти, но не си признаваме, щото ни е срам.
    Горивната помпа на мерцедес ц класа 2001, 650 лв...аре нема нужда. Предните накладки на същият са 150лв.
    Бмв 330д 2001 - обслужването на филтрите е 150лв...ебаси филтрите...при тях един пътсе чупи и боли много.
    Ауди а4 - ебаси предницата с тея носачи...ауди а3 2004, новото купе...комплект носачи 1000лв всяка година...това е опита от приятели.

    Със стари коли е така...не е важна марката, а кой е бил предният собственик.
    На новата белисима от снимкатапредни накладки в Бг струват един куп пари...същите от Англия са двойно по-евтино.
    ТА катореалист ще кажа: Хм твоята горивна помпа колко струва? Щото моята 156/98г е там някъде. НАкладките предни са ми 147лв, предното окачване гони 1000, лагер помпа съединител? Знаеш ли колко е на 156-ца? Има няма 350лв, свещи 360, дебитомер, ламбда, вариатор....? За БВМ предно окачване- всички шарнири......80лв е как няма да ни се смеят. Преди да си купя алфа само бях чувал за горните части дето ти изброих. Предната кола я купих на 8г и я карах почти 10г не знаех даже дали има шарнири.
    То бива фенщина, ама по някое време преминава в идиотизъм. Тааа следващата определено няма да е италянска.
    Ще ти го обясне по друг начин: парите дето ги давам за подръжка могат да отидат за лизинг на чисто нова кола.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  15. #45
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Глейте сега, кат не ви уйдисват, продавайте и стига сте ревали.
    Айде и други коли да сме карали и поддържали.
    Кат ви е скъпа поддръжката, купете си каруци. Аз вече ги отказах
    Бегайте да ревете у форумите на другите кочини.

    Койт се е имал за пич, да си е купил нова. Се е щяла да го изкара 3-4 години до следващата. Айде Грейтуол на кило.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •