Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Ново начало за едно черно КуВе

  1. #1
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default Ново начало за едно черно КуВе

    Здравейте колеги,реших да пусна тема за моята красавица.Историята е следната,запалих се много по този модел автомобил след като 2 години карах Браво 1.6.Точно една седмица ми трябваше и се сдобих с въпросната кола.Взех я с малко проблеми,но на доста ниска цена.Единия от тях беше мотора,гореше по литър масло на около 1000км.Другото е,че тавна е малко увиснал и емблемите са избеляли,но това не ме притеснява.Знаех за проблема с мотора преди да отида да видя колата,ремонта не ме притесняваше,защото си го правих аз.Та взех колата и мислех да я покарам малко преди да я разглобя,понеже бях малко назад финансово,но не издържах.Тук ме запомниха като "оня с пушещата Алфа".Та започнах да я разглабям(работил съм в автосервиз,но Алфа не бях правил никога).Колата е раглабяна и преди,но толкова некадърно е направена,че докато не я зглобих не спрях да се ядосвам.Мислех да ревизирам главата и да сменя сегментите,но след отварянето видях първо,че от 16 гърбици на валовете останали само 9.Биелните лагери бяха доста надрани,но интересното е,че вала е перфектен.Та оказа се,че е прегрявана доста жестоко,гумичките бяха станали на бакелит,а сегментите се гънеха като кашкавал включително и маслените.Смених всичко,дадох на специалист да ревизира главата(смяна на гумичките,напасване на клапани и шлайф).Цилиндрите бяха добре.Сглобих я и много се притеснявах дали ще запали Огледах всичко да не съм забравил нещо и момента на палене настъпи.Със врътването на ключа и запали веднага,но като взе да пуши отзад както преди ремонта,в сервиза нищо не се виждаше и си помислих,че нищо не съм направил,но след няколко минути работа се изчисти и спря да пуши,но нямаше ниски обороти,като върна газта и гаснеше,оказа се,че съм забравил вакума,който влиза до дросела от долната страна на колектора.И така щастлив,че запали я оставих и поработи около час и половина на едно място и тръгнах да карам,но ме беше страх да подавам газ(това става в петъек вечерта преди феста в 22 часа).Прибрах се и реших,че ще пътувам към Лесново.И така стигнах до там нормално,навръщане се прибрах без проблеми.Сега вече двигателя е разработен и съм учуден от вървежа,много съм доволен от себе си След няколко дни работа обаче започна да мени обороти и да не върви и да прекъсва.На диагностика показа ТПС,смених целия дросел,но същата работа.Преди ремонта бях сложил свещи Бриск,понеже на този мотор не му трябваха скъпи свещи.Та имах едни стари НЖК дето нищо не ставаше от тях,но сложих големите за проба и чудо колата се оправи.На другия ден веднага комплект Денсо и колата заспа.Сега следват емблемите,които ще са тези дни(даже Phoenix ми е направил файла с ника,само чака да му пиша да ги праща,а аз чакам заплата ).Също така на дневен ред е и минаването на габровски номера.Напролет следва интериора,също така на волана и скоростния лост са им заминали кожите,но тук имам добър тапицер и ще ги направи като оригиналните.Това беше от мен и всичко ще вписвам в темата какво се случва с колата и какви подобрения се правят по нея.Като цяло искам да запазя оригиналния външен вид,както и интериора.Благодаря на всички,които ще прочетат този дълъг роман.Ето и снимки на звяра,но снимки от самия ремонт не съм правил:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails alfa1.jpg   alfa2.jpg   alfa3.jpg   alfa4.jpg   alfa5.jpg  

    ala6.jpg   alfa6.jpg  
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    62

    Default

    браво колега може ли да те попитам колко ти струваше ремонта на двигателя

  3. #3
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Браво!Това което си направил е похвално.А не да се чудиш БМВ или Алфа да си купя!
    Аз също обмислям да си взема едно gtv да имам една играчка за събота и неделя.А и даго дъжа занапред като антика.
    Поздрави!
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  4. #4
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Ами грубо казано един такъв ремонт би струвал около 500-600лв. частите,но аз не си правя сметка,понеже за мен цените на частите са по-други.Иначе благодаря ви.Чесно да ви кажа чувството да вземеш почти напълно приключила кола и да я съживиш и като я караш е уникално.Всеки път,в който се кача в колата ме обзема едно страхотно чувство все едно наистина колата има душа.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Всеки път,в който се кача в колата ме обзема едно страхотно чувство все едно наистина колата има душа.
    Мдаа така е като знаеш че колко главоболия и часове труд си хвърлил по нея и сега тя някак си ти се отблагодарява е наистина много приятно чувство, успех и не отказвай от нея каквото и да стане
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Като се замисля самият аз колко труд и любов съм положил от маслото до скърцащите пластмаси си представям какво е да ремонтираш двигателя - сърцето на една кола. Току що оправих и ръждясалото моторче на задната чистачка... страшен кеф - 10 минути си я гледкам като олигофрен.

    Поздравления за колата и все прекъсвачи да раздаваш.

  7. #7
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Благодаря колеги.Да поизяде ми нервичките и излязоха работи след като вече ремонта беше направен,но не ме отказва нищо.Първо ТПС замина,както писах по-горе.После приятели искаха да ги повозя да видят как върви и единия беше късметлия,от първа на 7000 оборота като набих втора и скъса долния заден тампон на мотора.В събота слагах конусен филтър и съм се подпрял на кутията с бушона на имобилайзера и нямаше палене докато Ваката не ми каза къде съм направил белата Иначе можех да посъбера още някой лев и да взема по-читав екземпляр,но така поне знам какъв е мотора и чувството е някак си различно,пожелавам на всеки да го усети.Иначе може би напролет ще се заема със интериора и позасилването още малко на кончетата.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  8. #8
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Благодаря колеги.Да поизяде ми нервичките и излязоха работи след като вече ремонта беше направен,но не ме отказва нищо.Първо ТПС замина,както писах по-горе.После приятели искаха да ги повозя да видят как върви и единия беше късметлия,от първа на 7000 оборота като набих втора и скъса долния заден тампон на мотора.В събота слагах конусен филтър и съм се подпрял на кутията с бушона на имобилайзера и нямаше палене докато Ваката не ми каза къде съм направил белата Иначе можех да посъбера още някой лев и да взема по-читав екземпляр,но така поне знам какъв е мотора и чувството е някак си различно,пожелавам на всеки да го усети.Иначе може би напролет ще се заема със интериора и позасилването още малко на кончетата.
    Трси ги и оригиналните джанти Speedline. Комплет да е.
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  9. #9
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Да замислям се за оригиналните джанти,но тези не ми се сменят,защото нямат нито една драскотинка и са като нови,но ме гложди като не са си джантите от КуВе.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  10. #10
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Чувај ги за зимни гуми. Браво за трудо, продолжил си живото на една красива кола.
    Поздрави
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  11. #11
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Благодаря колега,няма зимни гуми за нея,понеже ми е жал да я карам зимата и сега като падне снега няма да се изкарва.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Благодаря колега,няма зимни гуми за нея,понеже ми е жал да я карам зимата и сега като падне снега няма да се изкарва.
    Какво ти е жал бе колега, на нея жал ли и беше като си чупи ръцете, давай газ и не се тормози. Браво за темата

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Никак не и беше жал,даже може и да е била доволна от моите мъки,но като знам колко труд,нерви и пари съм положил по нея и сърце не ми дава да я карам зимата.Пък и без това имам един стар Форд дето напролет заминава на скраб,а до тогава са му платени документите и мисля да си го покарам за последно,а той има и зимни гуми.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  14. #14
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Никак не и беше жал,даже може и да е била доволна от моите мъки,но като знам колко труд,нерви и пари съм положил по нея и сърце не ми дава да я карам зимата.Пък и без това имам един стар Форд дето напролет заминава на скраб,а до тогава са му платени документите и мисля да си го покарам за последно,а той има и зимни гуми.
    Aс уживам да си ја карам зимно време.
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  15. #15
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Не ми се кара стария Форд,но не ми се и кара Алфата като знам тук какво се случва като навали снега стават едни преспи и коловози,а Алфичката е малко ниска.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •