Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: не иска да пали на бензин

  1. #1
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default не иска да пали на бензин

    Здравейте колеги.Имам следния проблем с моето боксерче,не иска да пали на бензи.Колата е с газова уредба,на газ пали и си върви добре но като прехвърля на бензин гасне веднага.Замервах напрежението към дюзите няма никакво,бензин има помпата работи.По принцип я паля на бензин и после сама си хвърля на газ но о т 2 дена не иска паля я само на газ принудително.Имали някакъв бушон или реле за инжекторите ?

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Свети ли ти дюзата на таблото.То я ясно,че като караш на газ може да пресветва,но още като запалиш изгася ли изобщо?
    Напрежение на дюзите не трябва да имаш/по запознатите да кажат/ но провери емулатора на дюзите.Зависи кой е слагал газовото,но ако е направено както трябва има букси за дюзите които са свързани към емулатора и от там обратно към тях,ако не е направено така е с прекъсването на единият кабел на всяка дюза и свързан там емулатора.
    А ток има ли на свещите като я мъчиш да запали на бензин?Провери първо това
    За обикновенна газова говорим нали?
    МЕТАН

  3. #3
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default

    газовата е обикновенна ,дъзата на таблито изгася по време на въртене има емулатор с релет за всекяка дюза меря релетата пускат ток когато е нагаз но има и ток на свободния контакт коейто е нормално затворен преди да се подаде напрежение,това го меря на запалена двигател на газ

    ---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:10 ----------

    май трябва да наредя оригиналните букси и тогава да пробвам дали ще тръгне на бензин да елиминирам тоя емулатор

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Не можах да те разбера,но да го обясня така.
    Ако на газ ти щракат релетата на емулатора да пак трябва да имаш ток просто дюзата е вързана през съпротивление което лъже компа,че всичко е наред.
    Съответно и обратно затворен/отворен контакт.
    Ако не газ не щракат значи трябва да се включат на бензин като прехвърлиш
    пробвай
    Не каза има ли ток на свещите като прехвърлиш на бензин и въртиш
    А адванс процесор имаш ли?
    Last edited by bocko; 03-11-2012 at 19:49.
    МЕТАН

  5. #5
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default

    нямам аванс процесор ,на газ работи перфектно и релетата си щракат,виж за искра не съм пробвал като е само на бензин но предполагам че като е на газ работи ще има на бензин

    ---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 20:02 ----------

    утре ще погледна но не схванах каква ти е идеята от каде може да е проблема

    ---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

    аиде малко предистория изгоря ми ключа газ бензин,отварям го една писта е изгоряла съответно запоявам жичка,след 3 дни каране и малко натоварване пак изгаря но друга писта на платката,и сега я карам е едно реле + едно копче цък цък,но преди направя това копче с реле да си пускам само газта не искаше да пали на бензин като до преди всички тея бели си палеше първо на бензин и после си включваше на газ

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Идеята е че ако имаш адванс процесор може да е от там,но щом нямаш това отпада.
    Виж за ток утре.Пробвай и да свържеш дюзите директно без емулатора.
    Доколкото разбрах на рейката си гледал за бензин или преди нея,че там ако има бенз
    работата отива към компа.
    МЕТАН

  7. #7
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default

    и аз за там си мисля вече но ще видя утре за искра и едно от главните релета ме претеснява то май е за инжекторите а другото за помпата та като паля на бензин едното уж зацепва а полсе се връща в изходно положение меря с мцета и як спад на напрежението та си мисля ако принудително пусна от там ток към дюзите дали няма да омажа нещо само за проба дали е от релето де

    ---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:17 ----------

    и благодаря за съветите утре почвам първо от свещите да видя за искрата

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Двете релета които са пред шофьора ли при двигателя?
    Без едното не иска да запали въобще/и на газ и бензин/
    Без другото пали на газ,но не работи помпата и свети лампата за инжикциона незнам дали изключва дюзите.
    Не каза дали имаш бенз на една от рейките на дюзите.
    Чао от мен излизам!!!
    МЕТАН

  9. #9
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default

    имам бензин и то доста..лека ве4ер и благодаря.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    sofia
    Posts
    125

    Default

    провери захранването на бензиновата помпа то е на плюса на клемата едно тънко червено кабелче с обувка че не дава хубав контак и се ебава помпата штото и на мене ми се случи съштото

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Разликата между работата на бензин и на газ са дюзите. Повечето схемни изпълнения не прекъсват помпата.Някои обаче я прекъсват с едно реле с нормално затворен контакт, тоест на клеми30 и 87а. Тоя контакт понякога нагаря и на бензин...
    Другото са главните релета.
    С течение на времето връзките остаряват и тия релета започват да не залепват добре.
    Абе направо започват да си вибрират,
    Те имат по две клеми 87, тоест нормално отрворени.
    Старата ми беше със същият инжекцион и накрая се принудих да си направя два кабела , с които да свързвам директно клемите 30 с клемите 87, за да открия проблема.
    Порови и там!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 02:01.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    1.3 ; 1.6 на 145/6 и 1.4 на 33 са с еднакви инжекциона. Имат разлика само в дребни детайли. !.7 е друга бира.
    Главните релета захранват бобините, инжекторите, помпата и клапана на еко-бокса. всяко едно от тия неща може и да окъсява и гледай каква цвето-музика става.
    Тия релета се управляват от компа, като по принцип имат шунтови диоди или съпротивления вътре в самите тях на намотката на ел. магнита. Освен това и са с ниска консумация. Това още повече замотава нещата.
    Точно от бръмчащи релета се изхвърля не една кола. Като бръмчат просто мотора няма мощност.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 02:01.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    И само на 1.3 има диоди в релетата, ако реално ги има.
    Аз не знам какво сте се захванали за тия диоди.Той тоя диод там не може да изгори споко,а ако изгори това нищо не променя по работата на релето.Ако даде пробив е друго нещо все едно да окъсиш кабелите на релето.
    А как гори диод при нормална експлоатация.Ами просто не гори.Не ми казвайте сега,че е дал пробив да ве да.И по схемите Ванка какъв е диода 1N40......

    п.п Загадка:защо е сложен там тоя диод и каква му е ролята
    МЕТАН

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •