Results 1 to 14 of 14

Thread: Въпроси за 156 2,4JTD 150коня

  1. #1
    Младши алфист streetracer1's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Vratza
    Posts
    18

    Default Въпроси за 156 2,4JTD 150коня

    Здравейте! Знам, че е изписано много за тази кола с този мотор, доста изчетох, но все пак ми останаха въпроси. Интересува ме първоначалното обслужване в какъв ценови диапазон е, основните болежки на този мотор какви са и за какво да се ослушвам при конкретния оглед на този мотор? Казваха ми за някакви лагери по мотора или нещо подобно които ако не са добре се чували доста ясно, а филма с тях бил скъп и неприятен. Какъв разход да очаквам, какви проблеми може да има като цяло конкретно този мотор в това купе - спорт вагон 2002година? Срещах всевъзможни отговори на тези въпроси и не ми стана ясно за това моля да ме извините и да се систематизира по този начин в 1 тема точно за този мотор и купе. Нов съм и моля да ме извините ако има и тема, която ми е обягнала на търсачката.
    Поздрави на всички и благодаря предварително !

    Конкретната обява: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=11r8u1

  2. #2

  3. #3
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    проблеми бол. зимай без да му мислиш. неможе да се систематизира нещо такова. на един може да му се е развалил мотора, на друг турбината, на трети помпата, на четвърти четвърто, на пети шесто. да не мислиш че ще купиш кола с проявени всички косури?
    JTDm 170+

  4. #4
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by streetracer1 View Post
    Здравейте!
    Добре дошъл!

    Quote Originally Posted by streetracer1 View Post
    Знам, че е изписано много за тази кола с този мотор, доста изчетох, но все пак ми останаха въпроси. Интересува ме първоначалното обслужване в какъв ценови диапазон е
    Ако всичко по ролките е за смяна - 1000-1200 лв (300 ангр. комплект, 300 обтегач, 2х100 ролки, 70 водна помпа, 120 - масло, 70 филтри, 100 - труд). Ако си късметлия може да минеш без обтегача и 2-те ролки по 100 (даже и водната може, но по-добре не).

    Quote Originally Posted by streetracer1 View Post
    основните болежки на този мотор какви са и за какво да се ослушвам при конкретния оглед на този мотор?
    Като цяло мотора е здраво добиче. Няма детски болести, специфични за него. За ослушване - всичко на съвременен дизел - помпата да не звучи съмнително, маховика, съединителя. Най-добре е диагностика да се видят и датчиците в какво състояние са.

    Quote Originally Posted by streetracer1 View Post
    Казваха ми за някакви лагери по мотора или нещо подобно които ако не са добре се чували доста ясно, а филма с тях бил скъп и неприятен.
    Не мога да ти помогна тук.

    Quote Originally Posted by streetracer1 View Post
    Какъв разход да очаквам, какви проблеми може да има като цяло конкретно този мотор в това купе - спорт вагон 2002година?
    8.5-10 - градско, 6-7.5 - извън.

    Quote Originally Posted by streetracer1 View Post
    Срещах всевъзможни отговори на тези въпроси и не ми стана ясно за това моля да ме извините и да се систематизира по този начин в 1 тема точно за този мотор и купе. Нов съм и моля да ме извините ако има и тема, която ми е обягнала на търсачката.
    Поздрави на всички и благодаря предварително !

    Конкретната обява: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=11r8u1
    Привлекателна изглежда, има темпомат (голяма благина). Все ми се струва, че съм я виждал из форума... или поне джантите.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  5. #5
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Ще ти е студено зимата ..... също
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  6. #6
    Младши алфист streetracer1's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Vratza
    Posts
    18

    Default

    Колега vladev, благодаря! Това беше точно каквото ми трябваше! А защо да ми е студено зимата не схванах?

    http://www.cars.bg/u765545
    Този екземпляр също ми допада много, само притеснява, че има чип. Човека каза, че бил правен в софия, но не питах при кого. Каза, че не е проблем да се върне оригиналният софт, защото някак не съм им фен на чиповете. Какво може да се очаква от кола карана с чип ? Последиците от чипа ги знам - сединител, турбина и прочие, но какво специфично да оглеждам?

  7. #7

    Default

    Бавно загрява дизела, по принцип.... за това зимата ще си дзиндзирикаш
    Не е ли малко скъпичка тая ?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by streetracer1 View Post
    Колега vladev, благодаря! Това беше точно каквото ми трябваше! А защо да ми е студено зимата не схванах?

    http://www.cars.bg/u765545
    Този екземпляр също ми допада много, само притеснява, че има чип. Човека каза, че бил правен в софия, но не питах при кого. Каза, че не е проблем да се върне оригиналният софт, защото някак не съм им фен на чиповете. Какво може да се очаква от кола карана с чип ? Последиците от чипа ги знам - сединител, турбина и прочие, но какво специфично да оглеждам?
    Не е задължително това нещо някой хора слагат чипове за да смъкнат разхода не да я газират ..... добра е цената аз за толкова спазарих мойта през 2009 година а той получава бая повече екстри по нова за същите пари ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  9. #9
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by streetracer1 View Post
    Колега vladev, благодаря! Това беше точно каквото ми трябваше! А защо да ми е студено зимата не схванах?

    http://www.cars.bg/u765545
    Този екземпляр също ми допада много, само притеснява, че има чип. Човека каза, че бил правен в софия, но не питах при кого. Каза, че не е проблем да се върне оригиналният софт, защото някак не съм им фен на чиповете. Какво може да се очаква от кола карана с чип ? Последиците от чипа ги знам - сединител, турбина и прочие, но какво специфично да оглеждам?

    Тази е кола е зле, и продавачите и са цървули. Обикновено скриват силно износените волан и педали, а тези са тапицирали некадърно волана и колата от снимките си личи че е захабена. Това - чипове-мипове- не ги слушай кво ти говорят.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #10

    Default

    Подкрепям мнението на Стилиан.
    То от снимките личи,че е пълен шит.Близо ми е,но не виждам смисъл само да се разкарвам......
    Тоя волан все едно гледам напълнено черво.
    Ужас.Недей,моля ти се.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    колата не си струва ако струваше 60 000 лева. за тая цена е перфекна. ай на бас!
    JTDm 170+

  12. #12
    Младши алфист streetracer1's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Vratza
    Posts
    18

    Default

    Отказахте ме Попринцит и аз не обичам много джамбазите, но по телефона този говореше смислено. За волана и аз го забелязах и питах - каза няма проблем ще го разшием, кожата я сложихме, за да се връзва със салона.

  13. #13
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Незнам за тея пари с тоя мотор волан се намира ... ама вие си знаете ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  14. #14
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by streetracer1 View Post
    Колега vladev, благодаря! Това беше точно каквото ми трябваше! А защо да ми е студено зимата не схванах?

    http://www.cars.bg/u765545
    Този екземпляр също ми допада много, само притеснява, че има чип. Човека каза, че бил правен в софия, но не питах при кого. Каза, че не е проблем да се върне оригиналният софт, защото някак не съм им фен на чиповете. Какво може да се очаква от кола карана с чип ? Последиците от чипа ги знам - сединител, турбина и прочие, но какво специфично да оглеждам?
    За чипа не се притеснявай грам - вече 2 години се кара с него и няма проблем.
    А това, че е правен в Сф. е бих казал силно преувеличено.... не си спомням да съм бил в София, когато го правих. Да не си помислиш, че колата е моя - просто я познавам. Това, че не е налъскана за продажба не значи, че е в лошо техн. състояние. Другото се вижда от снимките.


    Като цяло не се стряскай толкова от "чиповете", те много от италианските вносове си идват много по-неграмотно чипосани.

    П.П. Така като чета какво пишеш, мисля че ти ми се обажда по тел. за моята 147жтд.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •