Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Meta system аларма на 156-въпроси

  1. #1
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default Meta system аларма на 156-въпроси

    Здравейте колеги,
    Пускам темата по неприятен повод-снощи ми откраднаха радиото..
    Имам някои въпроси относно такава аларма. Доколко поразучих набързо това са някакви аларми които се слагат на Алфа Ромео или фабрично или в представителствата-нещо такова. Та колата я имам от година и половина и към нея има и дистанционно( кръгло ) за аларма meta system, но никога не е работила. Вътре в купето си има обемни датчици ,а мисля че при двигателя е целият модул,отстрани под десния калник. Доколкото разбрах сирената и модула са в едно цяло, а в моят случай сирената я няма- стои само едната половина и се виждат акумулаторните батерийки за автономното захранване.. На същата тази половина от модула има ключалчица, която предполагам активира/деактивира алармата, а при мен сигурно заради липсата на сирената е деактивирана и не реагира.
    Проблемът е, че аз нямам такова ключе за активиране, а искам да пробвам изобщо ще тръгне ли тая аларма и да се опитам да я възстановя. Сирената мисля че не може да се замени с обикновена такава от китайските, защото била с управление или нещо такова. Все пак искам да я пробвам дали изобщо реагира и предполагам работи,защото като махна целият модул колата не пали, а само върти стартера.
    Та ако някой може да даде изобщо някаква информация за тези аларми, от къде може да се намери ключе или кадърен алармаджия( за София или Велико Търново) ще съм благодарен. Ключето мисля, че не е индивидуално за всяка аларма, а е стандартно. Самата ключалчица прилича на такава, която някои имат до диагностичната букса. След малко ще кача и снимка на целия модул.
    Ако има значени колата е АР156 2,4jtd 136 коня, 2000 година..
    Благодаря предварително.

    Ето и снимките:




    Ето и линк към албума, защото май нещо не стана със снимите http://smiro.snimka.bg/automobiles/m...09958.28862515
    Last edited by cTaHuO; 28-10-2012 at 16:02. Reason: снимки

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Моята е същата. Липсва ти самия говорител. Ключалката е уникална за всяка аларма, не е стандартна. За съжаление в БГ не са и чувли за тази аларма по разбираеми причини - ЦЕНА. Няма нито резервни чати нито разбирачи. Решението е само 1 - смяна с друга НОВА, по-евтино ще ти излезе. Ако решиш да я разкараш няма да се разсърдя ако ми дадеш дистанционното - гумата на бутона при мен е разкапана, почти липсва.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  3. #3
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Толкова лесно няма да се откажа След като ключа е уникален за всяка аларма ми остава варианта да я разпаткам и просто да избегна ключалчицата, която предполагам просто върти ключе, което дава контакт... По големият проблем е именно сирената или както каза точно самият говорител. Намерил съм в един сайт но искат 75 паунда за него, които в никакъв случай няма да дам. Ако някой е по-наясно дали оригиналната сирена( дигитална се води) може да се замени с нещо..
    Относно кутийката на дистанционното в Ибей ги има чисто нови за по 6-7 долара-просто прехвърляш платчицата и имаш ново дистанционно..

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by cTaHuO View Post
    Толкова лесно няма да се откажа След като ключа е уникален за всяка аларма ми остава варианта да я разпаткам и просто да избегна ключалчицата, която предполагам просто върти ключе, което дава контакт... По големият проблем е именно сирената или както каза точно самият говорител. Намерил съм в един сайт но искат 75 паунда за него, които в никакъв случай няма да дам. Ако някой е по-наясно дали оригиналната сирена( дигитална се води) може да се замени с нещо..
    Относно кутийката на дистанционното в Ибей ги има чисто нови за по 6-7 долара-просто прехвърляш платчицата и имаш ново дистанционно..
    Търсих там кутиики, ама греда.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  5. #5
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Моята е същата. Липсва ти самия говорител. Ключалката е уникална за всяка аларма, не е стандартна. За съжаление в БГ не са и чувли за тази аларма по разбираеми причини - ЦЕНА. Няма нито резервни чати нито разбирачи. Решението е само 1 - смяна с друга НОВА, по-евтино ще ти излезе. Ако решиш да я разкараш няма да се разсърдя ако ми дадеш дистанционното - гумата на бутона при мен е разкапана, почти липсва.
    Колега, не пиши преди да се информираш.
    Фирмата, в която работя е официален вносител на Meta Systems от много години .. имаме аларми, имобилайзери, парктроници, сирени и каквото още се сетиш от въпросния бранд. Имам и дистанционни за Метите. Мета ползват обикновени сирени, както и магнитно-динамични рупори. Напишете ми моделите на алармите и ще Ви доставя липсите, които имате на съвсем народни цени.
    Имам и програмен софтуер за тях, както и програматори. По-добре не правете нищо, ако не сте на ясно със системата .. и внимавайте с имобилайзерите.
    Last edited by DiStefano; 29-10-2012 at 07:13.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #6
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ето и примерна сирена на Мета

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0088.jpg 
Views:	75 
Size:	96.7 KB 
ID:	102932

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0089.jpg 
Views:	69 
Size:	100.5 KB 
ID:	102933

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0090.jpg 
Views:	69 
Size:	94.8 KB 
ID:	102934
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Под десния или левия калник? Я погледни на тавана на жабката дали нямаш куплунг за електронен ключ. И кажи коя е колата и годината

  8. #8
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Значи намира се под десния калник по посока на движение ( от страната на ремъците). Жабката съм я свалял два пъти и не съм забелязал нищо, но след малко пак ще ида да погледна, ако ми е убягнало.. Иначе колата е алфа 156, 2,4 jtd, 2000г. , като самата аларма е 2001 , мисля че видях накъде означение по нея.
    Лепенката на която е написан модела е протрита и се разчита само следното M8***N, а на десния рог си има и стойка за нея но са счупени щипките. Това е което знам за сега за тая аларма.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by cTaHuO View Post
    Значи намира се под десния калник по посока на движение ( от страната на ремъците). Жабката съм я свалял два пъти и не съм забелязал нищо, но след малко пак ще ида да погледна, ако ми е убягнало.. Иначе колата е алфа 156, 2,4 jtd, 2000г. , като самата аларма е 2001 , мисля че видях накъде означение по нея.
    Лепенката на която е написан модела е протрита и се разчита само следното M8***N, а на десния рог си има и стойка за нея но са счупени щипките. Това е което знам за сега за тая аларма.
    Ти си със стария тип аларма. Ключето трябва да ти е при бушоните в купето, до куплунга за диагностика

  10. #10
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Не, там има само дупка за такава ключалка, но няма нищо. Със снимките не се справих но след тях има линк и там има снимка на модулчето с ключалката на самото него.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by cTaHuO View Post
    Не, там има само дупка за такава ключалка, но няма нищо. Със снимките не се справих но след тях има линк и там има снимка на модулчето с ключалката на самото него.
    Значи алармата ти е слагана допълнително

  12. #12
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Колега извинявай, че ще използвам темата ти, но може и да е полезно това което ще питам колегата DiStefano. И моята аларма е на мета с червено кръгло дистанционно с логото на алфа ромео отзад. Ключалката за вкл./изкл. се намира на самата аларма, монтирана е от дясната страна до фара (навигаторската страна) предполагам е фабрична понеже има стикери по стъклата, но няма значение. Имам питане към колегата DiStefano:

    1-во мога ли да си намеря от-някъде гумичка за бутончето и 2-ро за настройката на алармата. Като натисна бутончето без задържане колата се заключва и диодчето на алармата започва да мига, обаче както си стои и започва да писука (активира се). Като я включвам с задържане на бутона на дистанционното нямам проблем, не се активира. Имаш ли някаква информация за режимите за защита. За точния модел не се сещам, остае ли време ще отида да видя какво пише на нея.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  13. #13
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Ако можеш напиши модела, защото преполагам е същият, а на моята е протрит номера. Иначе и на моята кола има лепенки на прозорците и ключалката е на самата аларма до десния фар..дистанционното обаче си е обикновено сиво кръгло.

  14. #14
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Днес и утре не-знам дали ще успея понеже се прибирам по тъмно, но в събота като излизам с колата ще го видя точно модела и ще пиша кой е.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  15. #15
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Панели и/или само гумички за ДУ нямаме. Имаме цели нови ДУ. Тези кръглите са само с 1 бутон, сиво-черни на цвят и отзад е логото на Мета (с лого на Алфа нямаме). Въпреки това, успешно могат да се обучат към тези аларми и да си ги ползвате. Цените са общо взето смешни. Неприятното в случая, е че в Пловдив няма как да ви ги обуча, и който иска или има път до София може да мине през централен офис и там колегите да ви ги направят.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •