Здравейте Понеже не открих темата създавам нова И така Миналата зима двигателят ми издаваше странни шумове и се чудех откъде идват Сега когато взе да става студено двигателят пак започна да стърже или незнам как да го нарека Звука е като от пикаещи дюзи С повишаване на оборотите този шум също се повишава Дори колата когато се стопли той намалява но пак го има Лятото не се е появявал никога дори и когато е имало по хладни дни Или зимата двигателят стърже дори когато стане още по студено ще чука а лятото няма никаква идея за тези стърготевици Правих проба като откачах кабелите към дюзите една по една но всичките даваха един и същи резултат-именно след откачане на която и да е дюза двигателят не променяше симптомите Та въпросът ми е дали някой датчик температурен не дава правилна информация и двигателя няма нужното предварение или закъснение или кое нещо кара двигателят ми да чука в студа Оприличавам чукането като такова на аванс на москвич но доста по силно особенно с нарастването на оборотите