Results 1 to 5 of 5

Thread: Двигател-странен шум

  1. #1
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default Двигател-странен шум

    Здравейте Понеже не открих темата създавам нова И така Миналата зима двигателят ми издаваше странни шумове и се чудех откъде идват Сега когато взе да става студено двигателят пак започна да стърже или незнам как да го нарека Звука е като от пикаещи дюзи С повишаване на оборотите този шум също се повишава Дори колата когато се стопли той намалява но пак го има Лятото не се е появявал никога дори и когато е имало по хладни дни Или зимата двигателят стърже дори когато стане още по студено ще чука а лятото няма никаква идея за тези стърготевици Правих проба като откачах кабелите към дюзите една по една но всичките даваха един и същи резултат-именно след откачане на която и да е дюза двигателят не променяше симптомите Та въпросът ми е дали някой датчик температурен не дава правилна информация и двигателя няма нужното предварение или закъснение или кое нещо кара двигателят ми да чука в студа Оприличавам чукането като такова на аванс на москвич но доста по силно особенно с нарастването на оборотите
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Диагностика правил ли си?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35958
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=41606

    Тук се дискутира същото, дано да ти е от помощ.

  4. #4
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    На диагностика не съм я карал Тук в този град се правят на велики но не чуват много този двигател защото е малко срещан Иначе взимат солидни суми и те пращат в задънени улици По-голяма помощ получавам във форума Взимайки от вас насока пак минавам през сервиз но поне ги насочвам А посочените теми са за всеизвестната маслена помпа И нея я чувам но говоря за друга болежка Според мен има температурен датчик дали за гориво дали за нещо подобно който или не си върши работата или компа не се разбира с този датчик и колата трака Странното е че този проблем е сезонен независимо от температурата през сезона Поне така го виждам аз
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #5
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги бил съм в голяма заблуда Днес ми хрумна идея да проверя и другаде за това стържене или жужене Свалих пистовият ремък и бинго = жуженето изчезна Сега остава да установя коя ролка или кои лагер да бъде сменен А така си мислех че ми лопат дюзите Как се разнася този гаден тътен
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •