Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Обороти при натисната спирачка

  1. #1
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default Обороти при натисната спирачка

    Колеги искам да Ви попитам нормално ли е на празен ход когато помпам на педала на спирачката оборотите на мотора да се покачват и да държат около 950?

    След като спра да помпам на педала, пропадат до 750 и отново се връщат на нормалните 850.



    Благодаря


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Причина за това, което описваш може да е пробив в сервото. Направи следния експеримент:
    След като загасиш двигятеля, изчакай 5 минути и след това без да палиш, натисни спирачката. Ако при първите 1 - 2 натискания педалът е мек и при следващите натискания се втвърдява, вероятно със сервото всичко е ок.
    Ако след като изтекат 5 -те минути още при първото натискане педалът е твърд, най-вероятно имаш проблем със сервото и оборотите играят заради това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Правил съм го това, държи сервото.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Колеги искам да Ви попитам нормално ли е на празен ход когато помпам на педала на спирачката оборотите на мотора да се покачват и да държат около 950?

    След като спра да помпам на педала, пропадат до 750 и отново се връщат на нормалните 850.
    И при мен като ми играят оборотите на светофара и като натисна спирачката и всичко се оправя,оборотите се стабилизират,не мога да разбера каква е връзката на спирачния педал с двигателя. Чудя се как са го измислили италянците това и като използват такива неземни(извънземни) технологий защо още нямат космическа програма.
    Last edited by tonov; 28-10-2012 at 14:21.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by nightsurfer View Post
    И при мен като ми играят оборотите на светофара и като натисна спирачката и всичко се оправя,оборотите се стабилизират,не мога да разбера каква е връзката на спирачния педал с двигателя. Чудя се как са го измислили италянците това и като използват такива неземни(извънземни) технологий защо още нямат космическа програма.
    Вакумът е връзката
    Last edited by tonov; 28-10-2012 at 14:22.

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Правил съм го това, държи сервото.
    Виж си дросела.......
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    За мърсотия ли имаш в предвид? Да не затваря плътно или?

    Наскоро без да го свалям при отворена "пеперуда" го гледах, имаше леко мизерия но някакви бруталности - не. Даже самата клапа си беше чиста с чисто ръбче...


    Възможно ли е проблема да е в некоректно работещ дебитомер?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    За мърсотия ли имаш в предвид? Да не затваря плътно или?

    Наскоро без да го свалям при отворена "пеперуда" го гледах, имаше леко мизерия но някакви бруталности - не. Даже самата клапа си беше чиста с чисто ръбче...


    Възможно ли е проблема да е в некоректно работещ дебитомер?
    Не е дросел, не е дебитомер

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Правил съм го това, държи сервото.
    Това, че сервото си държи вакуума не означава, че няма проблем с пробив. Пробив може да се отваря при разместване на буталото и мембраната.
    Извади маркуча за вакуума и го запуши с нещо (за да не смуче двигателят въздух от там). Запали двигателя и натискай спирачката. Педалът естествено ще е твърд, но ще видиш дали оборотите се влияят от натискането. Да речем заради ABS-а. Ако не се влияят, това означава, че много вероятно проблемът все пак да е в сервото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това, че сервото си държи вакуума не означава, че няма проблем с пробив. Пробив може да се отваря при разместване на буталото и мембраната.
    Извади маркуча за вакуума и го запуши с нещо (за да не смуче двигателят въздух от там). Запали двигателя и натискай спирачката. Педалът естествено ще е твърд, но ще видиш дали оборотите се влияят от натискането. Да речем заради ABS-а. Ако не се влияят, това означава, че много вероятно проблемът все пак да е в сервото.
    Току що го направих това. Значи няма промяна на оборотите с изключено серво и помпане. Клапана се опитах да го продухам с уста....видимо и на усет държи - незнам заслужава ли си да се опитам да го сваля от сервото щото е меко казано на кофти място.

    Ако предположим, че клапана е здрав - тогава какво има проблем някакъв със сервото ли? Или да го свалям?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Току що го направих това. Значи няма промяна на оборотите с изключено серво и помпане. Клапана се опитах да го продухам с уста....видимо и на усет държи - незнам заслужава ли си да се опитам да го сваля от сервото щото е меко казано на кофти място.

    Ако предположим, че клапана е здрав - тогава какво има проблем някакъв със сервото ли? Или да го свалям?
    Остава мембраната да е дала фира или нейните уплътнения.

    Да ти е правило впечатление, че когато си забелязал проблема с оборотите, педалът да е станал малко по-твърд от обикновено? Въпреки, че ако е малък пробивът, едва ли ще го усетиш по твърдостта на педала. Но малък пробив ще е достатъчен за да клатят оборотите.
    Last edited by ecotronic; 28-10-2012 at 16:47.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Eтйййййй пак говорите без да мислите бре,ако е пробило сервото и дърпа вакуум трябва оборотите да падат,а не да се вдигат,я помислете малко и пак пишете.....................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Ми не педалът нито се втвърдява, нито пропада, няма съскане...даже при едно от първите ми посещения във Вентура Нено каза, че спирачките са ми ОК, въпреки, че за мен лично това е една от слабите страни на тази кола

    Както и да е, някой с 147-ца, може да сподели дали го има това при него.

    Мury - питах ама явно не си прочел, какво имаш в предвид под "погледни си дросела"?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Ми не педалът нито се втвърдява, нито пропада, няма съскане...даже при едно от първите ми посещения във Вентура Нено каза, че спирачките са ми ОК, въпреки, че за мен лично това е една от слабите страни на тази кола

    Както и да е, някой с 147-ца, може да сподели дали го има това при него.

    Мury - питах ама явно не си прочел, какво имаш в предвид под "погледни си дросела"?
    Трябва да се изчисти и адаптира,имах подобен проблем само че с Фиат Линеа,след чистене на дросела проблема изчезна завинаги
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Този дросел между другото е чистен 2 или 3 пъти за две години вече, по една или друга причина. И в момента е чистичък. Забравих да спомена, това го прави когато загрее на 90 градуса. Преди това няма проблеми.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •