Results 1 to 10 of 10

Thread: възвратна пружина, педал съединител

  1. #1
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default възвратна пружина, педал съединител

    Колеги,

    някой знае ли дали тази пружина (11) се продава като нова по магазините или е с поръчка....или трябва да я търся от някоя морга
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails clutch_spring.jpg  
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  2. #2
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Колеги,

    някой знае ли дали тази пружина (11) се продава като нова по магазините или е с поръчка....или трябва да я търся от някоя морга
    Аз я взех от морга - втора година и си е здрава, но докога нямам идея .
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Колеги,

    някой знае ли дали тази пружина (11) се продава като нова по магазините или е с поръчка....или трябва да я търся от някоя морга
    Вероятно с поръчка през Ауто Италия или Александър Ауто. Не виждам кой ще държи в магазина си нещо, което ще се търси веднъж на петилетка. Опитай в морга или ако твоето не е счупено, просто го сглоби твоето обратно.
    btw, повечето карат без такова --> клик
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Благодаря ти колега.

    не видях че има толкова подробна тема

    отивам да си свалям пружина от някоя морга
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  5. #5
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Зимай втора ръка аз мойта я взех за 4лв
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  6. #6
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    взех я. ако на някой му се наложи да я сменя да знае че щифта откъм педала най-лесно се слага при натиснат педал до долу !

    иначе трябва да е гинеколог

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG00165-20121027-1145.jpg  
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  7. #7
    започва да се пристрастява pilota's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    90

    Default

    от къде я взе и колко пари и на мен ми трябва

  8. #8
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ....

    Колеги темата е стара,но да питам,от край време ми се случваше сутрин като е студена колата,като запаля и да ми е трудно да включа на скорост и отделно ми се налагаше чат пат да прибутвам педала на съединителя обратно,и после се оправяше вече,оня ден реших да погледна за въпросната пружина и се оказа че се е счупила но се беше така заглавила че пак връщаше педала и си работеше .Взех втора ръка и я смених,наместих където и е мястото и днес сутрин пяля вече тръгвам да включа първа ,не става,никаква скорост,педала се връща догоре,но пък някакси по хлабав от преди,твърд става от половината надолу като го натисна,,някакси със сила включих тръгнах, и после се пооправи,но усещам че пак тегаво се превключва,особено ако е престояла колата.Чел съм доста теми ,но при всеки различно,при мен какво може да е,някоя помпа ли,коя ,или пък съединител
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  9. #9
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    Колеги темата е стара,но да питам,от край време ми се случваше сутрин като е студена колата,като запаля и да ми е трудно да включа на скорост и отделно ми се налагаше чат пат да прибутвам педала на съединителя обратно,и после се оправяше вече,оня ден реших да погледна за въпросната пружина и се оказа че се е счупила но се беше така заглавила че пак връщаше педала и си работеше .Взех втора ръка и я смених,наместих където и е мястото и днес сутрин пяля вече тръгвам да включа първа ,не става,никаква скорост,педала се връща догоре,но пък някакси по хлабав от преди,твърд става от половината надолу като го натисна,,някакси със сила включих тръгнах, и после се пооправи,но усещам че пак тегаво се превключва,особено ако е престояла колата.Чел съм доста теми ,но при всеки различно,при мен какво може да е,някоя помпа ли,коя ,или пък съединител
    за съединител си колега,при мен бяха същите симптоми за болест,ама след смяна с пълниият комплект(акс.лагер,феродов и притиск. диск) стана ток
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  10. #10
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    Възможно е колега да е съединител,но после защо се оправя,и като е топла не я прави тая мизерия.Днеска сутринта пробвах и напомпах 7-8 пъти на съединителя и си включих по лесно първа,да не би да е от некоя от помпите там
    Alfa Romeo 156 1.8TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •