Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 142 of 142

Thread: Ремап и премахване на DPF?

  1. #136
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Гледах в Русе я правят с най-лек ремап 30 коня нагоре и 60 нютона за 400 лева с премахване на пеперуди егр и дпф.
    Обаче не знам как е в високите скорости. То в началото ще има разлика а после? Но все пак и не искам надежността на автомобила да се намали с някакъв зверски ремап и да се почнат турбини съединители ,че боли . Когато пусна диагностика след като съм карал ми дава грешка на мотора Particular Filter Error и си я чистя паля колата и я няма но като тръгна да карам и пак се появява. Интересното е ,че не усещам разлика в вървежа на колата с тази грешка и само на диагностика я виждам.
    Last edited by maxaaa9; 18-02-2017 at 23:29.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  2. #137
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Според мен ще стане много по-приятна, ще олекне и ще се движи с лекота. На първа и втора няма да я изцеждаш много, щото тя и сега си изорава асфалта. С 30 коня и 60 нютона отгоре, няма да имаш проблем, стига да имаш едно на ум и да не раздаваш всичката газ в ниски обороти, че е доста възможно да почне да приплъзва съединителя. Според мен на дизелова 59ка си е задължително като се махнат болестите и да се ремапне с някой и друг кон отгоре. Мен близките дни ме чака тази операция, но на 1.9. Чипа не значи че ти състезател, а че искаш колата на олекне и да се движи по-приятно. 210 с ремап ще стане супер, дори и с 19ките

  3. #138

    Default

    Змей е навсякъде.Моята е мапвана в Икстрийм преди да я закупя.

    На 170-200 е в стихията си на 6-та.
    На 5-та от 115-130 е змей.

    Ма такива скорости не са за нашите магистрали.

    Някой няма да те види в огледалото, ще тръгне да изпреварва и ще стане мазало ...

    Повече от 200 не съм вдигал.Не виждам особен смисъл.А и тези 200 съм ги вдигнал веднъж само защото някакъв се беше залепил за багажника ми на 5-10 метра от мен.Първо намалих на 80 и така 3-4 минути, ма оня не ме изпреварва, след това 140-160-200 .На 170-180 някъде се отказа.Има големи олигофрени - да "спести спести някой лев" се залепват на 5-10 метра при скорост от 120-130 кмч, та "да му пориш въздуха" ...
    Last edited by alfa racer GTA; 19-02-2017 at 13:28.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #139

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Има големи олигофрени - да "спести спести някой лев" се залепват на 5-10 метра при скорост от 120-130 кмч, та "да му пориш въздуха" ...
    Има, има, аз при такива натискам леко спирачката с левия крак, колкото да светнат стоповете, без да махам крака от газта и ги гледам как скачат на спирачката с двата крака
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #140
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Може и със светлините за мъгла да го гъбаркаш,ефекта е същия

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #141

    Default

    Някои не разбират от "гъбаркане" със спирачки.Аз все на такива май попадам.

    Ама им намерих цаката вече - нито натискам спирачки, нито давам газ.

    Цъквам 1-2 пъти, а при по -упоритите и тъпите 3-4 пъти водата за умиване на стъклата и тя "фърка" и зад мен по неговата кола и прозорец и му замръчква всичко.

    Ако е по-упорит и тъпоъгълен тази "лечебна" процедура я повтарям 2-3 пъти на 2-3 "разцъквания" (пръскания) с пръскалките всеки път и бягат надалече зад мен ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #142

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Може и със светлините за мъгла да го гъбаркаш,ефекта е същия

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Може, но не свети третият стоп.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •