Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 142

Thread: Ремап и премахване на DPF?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default Ремап и премахване на DPF?

    Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
    Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

    Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
    ....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
    Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

    Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
    ....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....
    За ремап направо си отговори сам, за затапването на ЕГР-а също, аз имах дилема само за дпф-а, видя ми се голям филм с неясно съотношение ползи/вреди и за сега го оставих. Ако ми направи беля разбира се изобщо няма да се замисля да го разкарам.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
    Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

    Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
    ....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....
    Моето мнение е твърдо НЕ.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #4

    Default

    Аз много сериозно съм се замилил за ремап и премахване на ДПФ-а. Филтъра ми прави проблеми от 6 месеца, като периодично записва грешка "Повишено налягане в датчика на ДПФ-а" или нещо такова. Не може да се регенерира, защото нещо някъде има запушено. На диагностика си казва, че всичко си му е наред и е на около 13% затапване, което си е перфектно. Но драмата периодично излиза...

    Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Аз много сериозно съм се замилил за ремап и премахване на ДПФ-а. Филтъра ми прави проблеми от 6 месеца, като периодично записва грешка "Повишено налягане в датчика на ДПФ-а" или нещо такова. Не може да се регенерира, защото нещо някъде има запушено. На диагностика си казва, че всичко си му е наред и е на около 13% затапване, което си е перфектно. Но драмата периодично излиза...

    Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...
    Аз па си мисля,че на теб проблема с разхода е от бензиностанциите,смени ги и нещата може да се променят,моята с нафта от Лукойл,лятото 9,сега вдигна на 10 като астудя................Ако си мислиш,че ремапа ще ти свали разхода с 3 л. се лъжеш жестоко,макс 1л.,при мен беше горе долу толкова...........

    ---------- Post added at 10:39 ---------- Previous post was at 10:38 ----------

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Моето мнение е твърдо НЕ.
    Батко,ако ремапа се направи от правилния човек,колата става адски приятна за каране,движи се с лекота.............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз па си мисля,че на теб проблема с разхода е от бензиностанциите,смени ги и нещата може да се променят,моята с нафта от Лукойл,лятото 9,сега вдигна на 10 като астудя................Ако си мислиш,че ремапа ще ти свали разхода с 3 л. се лъжеш жестоко,макс 1л.,при мен беше горе долу толкова...........[COLOR="Silver"]
    Братле, с на Лукойл нафтата на 147 й се разказа играта - грешки нон стоп и се оправи след смяна на горивен филтър и нафтова помпа..... това за кола на 80 000 км.... мани ти лукойл

  7. #7

    Default

    Поне ако не си ремапвате колите то поне тоя филтър го махнете, направо не знам даже как карате с него... аз няма да издържа и 1 ден, също и ЕГР-ра...
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Братле, с на Лукойл нафтата на 147 й се разказа играта - грешки нон стоп и се оправи след смяна на горивен филтър и нафтова помпа..... това за кола на 80 000 км.... мани ти лукойл
    А коя според теб е ОК..?

    Аз засега също съм на мнение, че въпросната "най-става"... Имам опит с нафтата от всички големи вериги в беге, без трибуквената австрийска (защото те много одавна ме отказаха с подобието си на високооктанов бензин и техните бензиностанции имам навика да ги игнорирам несъзнателно)...

    По темата бих казал, че нещо ако работи не се пипа (въпреки, че някои от пишещите в нея ме познават добре и знаят, че аз лично съвсем, съвсем не го спазвам)...

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Аз много сериозно съм се замилил за ремап и премахване на ДПФ-а. Филтъра ми прави проблеми от 6 месеца, като периодично записва грешка "Повишено налягане в датчика на ДПФ-а" или нещо такова. Не може да се регенерира, защото нещо някъде има запушено. На диагностика си казва, че всичко си му е наред и е на около 13% затапване, което си е перфектно. Но драмата периодично излиза...

    Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...
    Аз имах същия случай със същата кола. Смених диференциалния датчик и се оправи. Показваше каквото си иска и не искаше да пусне регенерация. Провери си датчика по време на движение какви стойности показва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Другото е, че искам ремап, защото бах тая кочина 1,9 с разход 12,5!!!! Гарам предимно градско, сипвам ОМВ или ШЕЛ + добавка. Не ръчкам излишно и даже се опитвам да карам много икономично. И пак 12/100. Е няма как да е нормално! Като ще харчи така поне да вървиу мамицата й...
    Моята е с ремап,така я купих
    Нямам оплаквания от вървежа ,но въпреки всичко ще я водя на дино,да видя за какво иде реч
    От разхода също нямам оплаквания,дори през ум не ми е минавало,че купувайки си 159 ще ми харчи малко
    За протокола:
    градско ми харчи 10-11,не я "ръчкам" много,но и не я жаля
    Зареждам от ОМВ,слагам и добавка на Castrol
    Имам оплаквания от улиците във Варна ! С тези 18-ки,всеки божи ден споменавам кмета...

    п.п.
    ДПФ-а още не ме е зарадвал
    Като ме,тогава ще го мисля
    п.п.п.
    Бо,като се видим ще покараш и моята
    Last edited by viki; 26-10-2012 at 12:08.
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  11. #11
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Има ли смисъл от ремап и премахване на DPF?
    Къде е най-уместно да се направят тези процедури?

    Колата е 159 2,4JTDM...автоматик Q-Tronic...2006.
    ....с автоматиците май има една врътка,въртящия момент не трябва да е над незнам си колко.....

    Покарай първо малко колата без ремап, усети я, пък после ще си решиш. 159 с 2.4 не съм карал, но предполагам , че няма да е спреляк като 1.9.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #12
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    348

    Default 159

    Колега,ако искаш да си прецакаш колата,махни ги.
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  13. #13
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by alfa156jtd View Post
    Колега,ако искаш да си прецакаш колата,махни ги.
    Колега,ако искаш да си прецакаш колата, НЕ ги махай !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  14. #14
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Може и със светлините за мъгла да го гъбаркаш,ефекта е същия

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  15. #15

    Default

    Някои не разбират от "гъбаркане" със спирачки.Аз все на такива май попадам.

    Ама им намерих цаката вече - нито натискам спирачки, нито давам газ.

    Цъквам 1-2 пъти, а при по -упоритите и тъпите 3-4 пъти водата за умиване на стъклата и тя "фърка" и зад мен по неговата кола и прозорец и му замръчква всичко.

    Ако е по-упорит и тъпоъгълен тази "лечебна" процедура я повтарям 2-3 пъти на 2-3 "разцъквания" (пръскания) с пръскалките всеки път и бягат надалече зад мен ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •