Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Въпрос за подгрева - JTD

  1. #16
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ясно - значи подгревът си действа и зиме и лете.
    Това последното за напрежението на системата не го разбрах.
    Ако падне под определен волтаж конролера може да изключи подгрева-или да го направи само една свещ или само две!

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Ако падне под определен волтаж конролера може да изключи подгрева-или да го направи само една свещ или само две!
    Ясно. Благодаря


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Оригинално този подгрев се командва/контролира от управлението на климатроника,и съм сигурен,че взима под внимание и външната температура,освен тази на антифриза
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19

    Default

    Хубуу де, а къде в Епер проверявате дали го има?
    После ще слезна да гледам и на живо, ама ми стана интересно да видя в програмата
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За електрическия подгрев ли говориш? Интересува ме той дали се пуска автоматично (примерно при палене когато околната температура е под някаква стойност) или ръчно.
    Е как

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Оригинално този подгрев се командва/контролира от управлението на климатроника,и съм сигурен,че взима под внимание и външната температура,освен тази на антифриза
    Еми ест. че взима и външна нали се пуска само под 5гр външна температура

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Хубуу де, а къде в Епер проверявате дали го има?
    После ще слезна да гледам и на живо, ама ми стана интересно да видя в програмата
    Нямаш го щото колата не ти е от Швеция/ Финландия и т.н.
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Е как



    Еми ест. че взима и външна нали се пуска само под 5гр външна температура



    Нямаш го щото колата не ти е от Швеция/ Финландия и т.н.
    Има коли от Холандия и северна Германия с оригинален подгрев
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Има коли от Холандия и северна Германия с оригинален подгрев
    знам че има затова съм писал т.н.
    т.е. всички студени страни
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    знам че има затова съм писал т.н.
    т.е. всички студени страни
    Дам, проблема е, че такива коли са рядкост, камо ли у нас където 90%+ от колите на старо са от Италия, за италиански марки процента сигурно е 99.9. Иначе и аз бих сложил на мойта, стига да намеря на разумна цена, предполагам управлението го имам заложено в компа?

    За сега мисля да разглобя EGR клапана и да го почистя, да се надяваме, че ще подобри положението. При мен зимата загряването до 90 градуса е само сън, ако стигне 70 докато стигна до работа (около 8-9км) е добре.

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by hayho View Post
    Дам, проблема е, че такива коли са рядкост, камо ли у нас където 90%+ от колите на старо са от Италия, за италиански марки процента сигурно е 99.9. Иначе и аз бих сложил на мойта, стига да намеря на разумна цена, предполагам управлението го имам заложено в компа?

    За сега мисля да разглобя EGR клапана и да го почистя, да се надяваме, че ще подобри положението. При мен зимата загряването до 90 градуса е само сън, ако стигне 70 докато стигна до работа (около 8-9км) е добре.
    аз EGR отдавна съм го затапил както и катализатора иначе 90 си стигам няма проблеми сега с подгрева нещата ще са в пъти по бързи
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by hayho View Post
    Дам, проблема е, че такива коли са рядкост, камо ли у нас където 90%+ от колите на старо са от Италия, за италиански марки процента сигурно е 99.9. Иначе и аз бих сложил на мойта, стига да намеря на разумна цена, предполагам управлението го имам заложено в компа?

    За сега мисля да разглобя EGR клапана и да го почистя, да се надяваме, че ще подобри положението. При мен зимата загряването до 90 градуса е само сън, ако стигне 70 докато стигна до работа (около 8-9км) е добре.
    Управлението се осъществява от отделен контролер (M75 в Е-learn)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Моята го има подгрева,оригинално,сам си я внесох от Германия!Миналата година смених една свещ но от него полза кой знае не съм видял!Днес цял ден сменях термостат, имам колата от две години и умирах от студ зимата!Обаче какво и друго направих!Още от първите дни когато пристигнах с колата в Бг си затапих егр, днес го изхвърлих от самия изпускателен колектор!Заедно със отоплителя на изгорелите газове,понеже когато не минават през него той се превръща във консуматор на топлина!Сега кове 90градуса никога не е загрявала повече от 75 градуса!Във фиат форума има обширна тема за допълнителния подгрев!!!

  12. #27

    Default

    Добре де, моя ЕГР също е изхвърлен, обаче колата ми с триста зора и много ръчкане подминава 70 градуса в топло августовско време
    Термостат?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Добре де, моя ЕГР също е изхвърлен, обаче колата ми с триста зора и много ръчкане подминава 70 градуса в топло августовско време
    Термостат?
    като за начало виж това да... лесно е
    2-рото ако е малко над средната черта между 50 и 90 да знаеш че си е наред всичко щото това е 80 гр там... и следователно си на около 83-84-85гр
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #29

    Default

    Ще обърна внимание пак утре, но мисля, че не стига до там.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Оригинално този подгрев се командва/контролира от управлението на климатроника,и съм сигурен,че взима под внимание и външната температура,освен тази на антифриза
    Това е само и единствено при двузоновите климатроници, които го запускат. Иначе - датчик на антифриза за температура и обороти на двигателя
    над 500

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •