Results 1 to 14 of 14

Thread: не пали,няма ток

  1. #1
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default не пали,няма ток

    Колеги помагайте че работата е много зле...почвам от начало ..карам си (вчера) и изведнъж заби муцуна без да светне нищо по таблото-угасна и до там...върти,върти и няма палене и тва си е...оставих я и не се занимавах повече...Днес мои приятели които имат кабелите и лаптоп за диагностика дойдоха на място и след 10 опита да влезнат в системата неуспяха... това първо..второ няма тоци на свещи(на всички) не дърпа и бензин (т.е. не идва до двигателя)а помпата работи .. само ни направи впечатление че не светва ключа(жълтия code) бутона под седалката също е проверен и от него не е ...има съмнение че е имото или компа...дайте някво мнение че полудях и без кола съм кат с вързани ръце....Мерси предварително

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Проверете захранването на ЕКУ-то.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Проверете захранването на ЕКУ-то.
    Направо си е изгорял бушона на ЕКУ-то,би трябвало да се намира отпред на стойката на акумулатора.............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    за съжаление не са бушоните колеги...един по един са проверени отпред и отдолу

  5. #5
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    колеги поне ме насочете на кои да я закарам тук в Пловдив
    карал съм я на карловско преди мантинелата с забранения ляв там не могат да ми я прочетат карал съм я при Джимито в мототехника и там не ми обърна особено внимание затова и там отпада при брадата въобще няма да ходя (усра на мои приятел фиата едвам го управиха) в СБА последно като ходих сервиза не бачкаше .......и сега накъдеееееееее

  6. #6

    Default

    Здравеи на форума !!!

    Имам сходниа проблем .Автомобилат е Алфа 145 1.3 боксер .Случи ми се следното нещо :
    Прибирах се и точно пред дома ми колата загасна , върнах ключа и опитах на ново ,но не чух бензиновата помпа да качва гориво .Днес пробвах самата помпа с подаден ток от друг акумулатор и си подкачи , прегледах ниакой теми тук във форума за бушон до акумулатора но е здрав .Колата е само на бензин , мисля че е премахнат имобилаизера (на таблото си ми светят само масло и акумулатор ) до запалване на двигателя. Моля за някаква помощ или съвет .

    Мерси за готиния форум !!!
    Last edited by aallffaa; 28-11-2012 at 17:19.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    45

    Default

    колега на + са има едно болтче с гаика развииго и почисти отам иде проблема

  8. #8

    Default

    Това за моя проблем ли е колега ? + на кое, на акумулатора или реле нещо ...

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    45

    Default

    на клемата от там се захранва компа почисти и трябва да запали там е едно тънко кабелче с убувка (това е за другият колега)
    Last edited by batmisho; 30-11-2012 at 17:07.

  10. #10

    Default

    ако е от този Хол сензор помпата ще подкачи ли гориво , до релето (намиращо се до акумулатора идва ток и чатка при контакт а на помпата няма ток ) от къде може да е това нещо ..... поболях се че сам и на далече от сервиз

  11. #11
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 02:21.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #12

    Default

    Благодаря за насоката из форума , релето е здраво и ще се окаже че е този датчик на вала ...

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    45

    Default

    колега не е от датчика на хол пробваи да зачистиш и ти тази обувка на +са защото от там се захранва компа и ако нестига ток до компа нчма как да пусне бензин и ток до свещите пробваи при мен беше от там

  14. #14

    Default

    Автомобилът ми бе отремонтиран ... проблема се оказа изгорял компютърен блок . Благодаря на всеки които ме насочи за евентуални проблеми .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •