Results 1 to 11 of 11

Thread: Някой имал ли подобен проблем - гасне

  1. #1
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default Някой имал ли подобен проблем - гасне

    Преди известно време ми направи следния проблем:Карам по бул. България и на един от светофарите натискам съединителя да включа на 3(от 4) и тя изгасна.На следващия светофар същата случка , само че не искаше да запали.Избутах я от кръстовището да не преча и като врътнах ключа запали.
    Знам , че диагностика му е майката , но нека пишат хора които са имали такъв проблем , а не да пращат на диагностика.

  2. #2
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Честно казано диагностика си трябва, предполагаеми са датчик на коляновия или на разпределителния вал.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    Честно казано диагностика си трябва, предполагаеми са датчик на коляновия или на разпределителния вал.
    един от двата
    на диагностика ще покаже кой точно
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Аз имах проблем с имото - оказа се куплунг - ту има, ъу няма контакт

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Преди известно време ми направи следния проблем:Карам по бул. България и на един от светофарите натискам съединителя да включа на 3(от 4) и тя изгасна.На следващия светофар същата случка , само че не искаше да запали.Избутах я от кръстовището да не преча и като врътнах ключа запали.
    Знам , че диагностика му е майката , но нека пишат хора които са имали такъв проблем , а не да пращат на диагностика.
    Добре де, как очакваш някой да ти каже еднозначно какво и е на колата? И да е имал такъв проблем, как може да си сигурен че е бил точно от същото като при тебе?

    Колкото и банално да звучи - правилният отговор е ДИАГНОСТИКА. Там ще си покаже. Няма друг начин ( всъщност има - сменяш наред докато се оправи).
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Колкото и банално да звучи - правилният отговор е ДИАГНОСТИКА. Там ще си покаже. ( всъщност има - сменяш наред докато се оправи).
    Не звучи банално.Преди време ходих на диагностика , защото не искаше да запали когато е топла.Очаквах да ми кажат датчик колянов вал.Само че , там ми казаха , няма синхрон между датчик колянов вал и разпределителен вал.Висях половин час пред магазина на axm -а за да запали.След като си смених датчик колянов вал, проблема изчезна.
    Когато ми направи този номер колата беше студена.С предишната кола имах този проблем , но тя беше бензин и го правеше всеки път.Там се оказа кабела от дистрибуторната капачка до бубината.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    1

    Default

    аз имах същият проблем , след време се влоши не само,че започна да гасне докато се движа ,но и на място имаше проблем с паленето след това ... проблема се реши със смяна на датчика на коляновия вал ...

  8. #8
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Аз имах подобен проблем януари месец . Гаснеше в движение и след извесно време пали . На диагностика излезна регулатора за налягане на ГНП-то . В край насметка излезна ,че самата помпа е проблемна и по точно разядени уплътнеия на капаците и . Гумените парченца лъжеха регулатора .

    Първо виж какво ще излезе на диагностика и после пиши да се умува
    156 sportvagon 1.9jtd

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Първо да се видят грешките.

    И да допълня, може да е регулатор или датчик на рейла, може и горивния филтър, може и кофти нафта.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Не звучи банално.Преди време ходих на диагностика , защото не искаше да запали когато е топла.Очаквах да ми кажат датчик колянов вал.Само че , там ми казаха , няма синхрон между датчик колянов вал и разпределителен вал.Висях половин час пред магазина на axm -а за да запали.След като си смених датчик колянов вал, проблема изчезна.
    Когато ми направи този номер колата беше студена.С предишната кола имах този проблем , но тя беше бензин и го правеше всеки път.Там се оказа кабела от дистрибуторната капачка до бубината.
    Ми трябвало е първо да смениш диагностика.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Да изтупам темата от прахта.След този инцидент до миналата седмица нямах никакви проблеми.Тогава започна да гасне доста често и отидох при Бобо. Оказа раздробен горивен филтър.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •