Results 1 to 8 of 8

Thread: Дупка в системата ... Ауспух!!!

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Дупка в системата ... Ауспух!!!

    Продъни се някаква мека връзка(па може и да не е мека ,но на мен така ми изглежда) отдолу на ауспуховата система.След колекторите има някаква мрежеста(неква телена обшивка)връзка или поне така ми изглежда.Да знаете какво представлява точно и кви пари?

  2. #2
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Е баш туй го правих това лято два пъти. Почнах естествено с питане по сервизите. Като ми казаха цената във Ванто щях да получа комоцио от раз - 780 лева. Б.х м.. му!!!
    Сега сериозно.
    Оригиналната мека връзка върви комплект: двуцевката, мека връзка /преди меката връзка се навива ламбдата/ и оттам една тръба чак до катализатора. Цялата тая работа е един детайл - ето това оригинално е 780 лева.
    Колегите ми препоръчаха Драго - има сервиз за ауспуси в двора на Транспортния факултет, или както там му викат. Намира се до зеленчуковата борса в Слатина. Той обача е бая зает.
    Аз обаче ходих в един новичък сервиз за ауспуси. Намира се по посока на аерогарата. Само, че се спускаш надолу в дясно към Дружбите, покрай моста. Сервиза се намира по нанадолнището, на около 150 м преди светофара. Целият е боядисан на ивици - май беше синьо и жълто.
    Там ми изрязаха старата връзка и завариха нова. Всичко с материала за 70 лева. Това добре. Заминах на море. Навъртях й общо около 3000 за лятото и на есен връзката пак се скапа. Започна да реве кат' Мазерати - вдигне ли над 4000 оборота реве та се къса. Отивам при пичовете и викам ако я сменям на всеки два месеца тя златна ще ми излезе. Те обаче се оказаха печени и подмениха цялата връзка наново - в гаранция, без пари. Сложиха нова с по-голямо сечение - въобще по-голяма. Дори ми се извиниха и се оправдаха, че момчето първият път дето я е правило е било аджамия, но сега я бил направил Баш майстора /не онзи от филма де/ и нямало да имам проблеми. Засега колицата мълчи, пък ще видим по нататък.
    С две думи: можеш да минеш и със 100-ина лева и с 800. Пробвай при въпросния Драго. Много го хвалят колеги от клуба.
    Аре чао и успех.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  3. #3
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default





    Срещу 21лв си взех мека връзка(неръжд.) + 20 лв труд на майстора. Колата стана като нова.Вече съм с "тихомобил".Майстора ме убеждава че поне 1 год. няма да имам проблем(все пак ми е съсед и ми гарантира ). Ако стане някакъв проблем-ракията и мезето от него

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    някой знае ли размерите на меките връзки на алфа ромео 156 2.0 98 година

    примерно
    - Ф 50мм на L -100,150...200мм ??
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  5. #5
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    ами колкото ти е размера на цялата генерация на колата толкова е и меката връзка мисля че е на 55 на 2.0 (външния диаметър)
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  6. #6
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Колеги, помагайте с тая мека връзка, че смених 2 и сега пак е за смяна... Откъде да намеря качествена мека връзка и да забравя за тоя проблем?

  7. #7

    Default

    Качествена мека връзка могат да ти поставят в сервиза за ауспуси на КРАФТ, намира се на околовръстното, посока от кръговото за Драгалевци към бул. България. Цената на връзката заедно с монтажа преди 1 година беше 100 лв., гаранцията е 1 година.
    Former Alfa owner.

  8. #8
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Проверявайте си тампоните на мотора. Освен от прегаряне се късат от прокъсани тампони или вече омекнали от старост.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •