Results 1 to 7 of 7

Thread: Грешка P0704

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Грешка P0704

    Откакто съм с контузена ръка и са ми трудни ремонтите кво ли не и се случва на тая к*чка Въпросната грешка ми излизаше след смяна на помпата при съединителя.Днеска се наведох при педалите и видях,че 'копчето' ,което съединителя трябва да натиска е отишло нагоре(бялата пластмаска се е пукнала и е слязла надолу) и съответно не контактуват...както и да е оправих го,изтри се грешката,но не разбрах защо това нещо отчита позицията на педала.Да не би да контролира подаването на нафта,когато съединителят не е отпуснат докрай(полусъединител) и сега колата ще фръкне или само си мечтая

    http://pxjhpkv.dautoparts.com/img_products/1765660.jpg

    Надявам се да е полезна темата ако изкочи тази грешка на някой колега
    Last edited by KoRny; 05-10-2012 at 17:28.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    здравй и при мен я имаше тази грешка но аз я пренебрегнах, понеже и дебитомера ми бе сдал багажа , пък и не мислех че тази машинка ще окаже влияние на вървежа на колата , смених дебитомера но колата пак беше спъната , смених и машинката и колата "литна",
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  3. #3
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Направих и аз едни 8 км по нащо 'околовръстно' и нз дали е до внушение,но самият респонс е по-бърз при настъпване и май по-бързо си набира колата...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  4. #4

    Default

    KoRny,заповядай приятелю.Само с чистене на грешката, не става...трябва и да се пипне
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=63366
    ................
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...ighlight=P0704
    Last edited by Linkestis; 05-10-2012 at 21:20.

  5. #5
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Linkestis,не си допрочел нещо Аз си го оправих като видях,че не го натиска,бутнах докрай нагоре пластмасовият 'ограничител' и така самото бутонче си слезе надолу,изчистих грешката,която преди пак си се появяваше,но след интервенцията не се показа отново.Утре за всяка случка ще провера за грешката да не се е появила.Интересуваше ме защо му е на компа информация за положението на съединителя,като нямам темпомат или др. екстри ,но ми се струва,че някакси по-адекватно набира и сменя предавките....
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Linkestis,не си допрочел нещо ...
    мне чел съм между редовете
    иначе теориите за този датчик са много.Но определено не влияе само на това дали имаш круиз контрол или не.При мен имаше съществена разлика след оправянето му.

  7. #7
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Даже доскоро бях с ремап и си върнах стария софт точно защото нямаше особена разлика във вървежа и леко започна да приплъзва на моменти...не съм на 100%,че заради тоя сензор се случват и механични проблеми(приплъзването),но има нещо гнило
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •