Results 1 to 3 of 3

Thread: Почистване на МАП

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Почистване на МАП

    Колеги поне 1 път на ден ми светва чека до оборотомера,няма промяна в вървежа и след известно време сам си изгасва.Закачам я и показва грешка П0235.Или лостчето на турбото пак ми закача от време на време за тръбата на антифриза,следователно не разтоварва и като се отцепи от тръбата чека спира да свети или МАП е за чистене.Свалих го и чакам предложения с обезмаслител ли да го изкъпя хубаво или задължително със специален спрей да не се прецака,да не е капризен като дебитомера.Отделно като свалих капака видях,че около помпата е доста мокро и запрашено,а преди май не беше така...


    П.С. 0281002215 - това е номера нали до 2.5 бара отчита ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ABCD0004.jpg   ABCD0005.jpg  
    Last edited by KoRny; 04-10-2012 at 13:24.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Колеги поне 1 път на ден ми светва чека до оборотомера,няма промяна в вървежа и след известно време сам си изгасва.Закачам я и показва грешка П0235.Или лостчето на турбото пак ми закача от време на време за тръбата на антифриза,следователно не разтоварва и като се отцепи от тръбата чека спира да свети или МАП е за чистене.Свалих го и чакам предложения с обезмаслител ли да го изкъпя хубаво или задължително със специален спрей да не се прецака,да не е капризен като дебитомера.Отделно като свалих капака видях,че около помпата е доста мокро и запрашено,а преди май не беше така...


    П.С. 0281002215 - това е номера нали до 2.5 бара отчита ?
    Чисти го смело с карбуратор спрей или обезмаслител на спрей................имай предвид че може и да дава фира,скоро имах такъв случай и се оказа,че като загрее колата и прекъсва,просто си беше за смяна..........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Готово Изкъпах го обилно с обезмаслител за карбуратори и с малка отверчица махнах полепналия нагар и пак го изплакнах и подсуших.Обилно минах и помпата и маркучите отгоре,запалих я и всичко бачка.Ще следя сега дали пак ще светне чека.Тогава или ще го сменя с друг МАП да видя или лостчето на турбината трие в тръбата и ми прави проблеми.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •