Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Относно придърпването като е студена

  1. #1
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default Относно придърпването като е студена

    Здравеейте,първо изчетох всички подобни теми и не намерих нищо конкретно.Проблема е следния,като я запаля сутрин дъвче мени обороти и работи неравномерно.Като тръгна прекъсва,лашка ще ми счупи врата,като загрее няма никакъв проблем.Вчера я закачах на компютър,първо изкара грешка на ТПС и датчик положения на цилиндър каквото и да значи това(според нас е разпределителния вал),след изчистване на грешките не се появиха отново.Вече започвам да се съмнявам в дюзите,въпреки че няма логика.Свещите са нови(Бриск),кабелите не са сменяни,но не се съмнявам в тях,понеже ако те правят мизерии би трябвало да го прави и на загрял мотор.Дебитомера си е в нормите,както и ламбда сондата.Давайте идеи,че вече не знам къде да търся проблема.Благодаря предварително.

    П.П.Колата е тази от подписа.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Колега и на мен на бензин ми пърди и придърпва здраво, а на газ нямам никакви проблеми. Дюзи не съм чистил, бензиновата ми помпа е чисто нова. Вече съм се примирил и тва е, бензина го използвам само за палене.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  3. #3
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Аз карам само на бензин и не мога да се примиря.Днес налях добавка за изчистване на дюзите и след някой друг километър ще си покаже дали е от тях.Сега като си тръгвах от работа си направих тест.Запалих колата и тя започна да мени обороти,като и подам газ трудно се форсира все едно работи на 3 цилиндъра,изчаках я малко и тръгнах и започна да кълца и прекъсва за страх,покарах малко,спрях и я оставих да работи на едно място,вдигна 80 градуса и както менеше обороти изведнъж спря и всичко се оправи.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Аз карам само на бензин и не мога да се примиря.Днес налях добавка за изчистване на дюзите и след някой друг километър ще си покаже дали е от тях.Сега като си тръгвах от работа си направих тест.Запалих колата и тя започна да мени обороти,като и подам газ трудно се форсира все едно работи на 3 цилиндъра,изчаках я малко и тръгнах и започна да кълца и прекъсва за страх,покарах малко,спрях и я оставих да работи на едно място,вдигна 80 градуса и както менеше обороти изведнъж спря и всичко се оправи.
    Трябва ти по-сериозна диагностика..............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Ако намериш проблема,имаш почерпка от мен.Заради това подпръцкване сутрин в тъпата кола са наляти маса пари и тя продължава и продължава да го прави.
    Дебитомер,ламбда сонда,ОРИГИНАЛНИ КАБЕЛИ,иридиеви свещи NGK,над 20 диагностики,чистене на въздуховоди,маслени сепаратори,80% от които смених с нови,нови скоби на всеки маркуч,мерене на налягането в рейката,след помпата,самата помпа.......не знам дали споменавам всичко.И няма и няма братче,понякога го прави няколко сутрини подред,понякога не го прави цели седмици.Добре че само баща ми я кара,щото вече да съм я нацепил с брадвата.Почти няма севиз в Пловдив в който да имат софтуер за Алфа и да не ме познават.

  6. #6
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Сериозна диагностика правихме миналата вечер,като я закачихме не сме гледали само какви грешки изкарва,а показанието на датчиците дали е в нормите и всичко си е нормално.За малко ТПС-а не можа да отчете,че дросела отваря и показваше постоянно,че е отворен 15 градуса дори и като подавам газ,но след това се оправи и започна да показва нормално.Ако не се оправи с чистене на дюзи,ще сменя свещите въпреки,че са нови(все пак са Бриск) и може да не работи с тях нормално.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Няма оправия с т'ва нещо! Всичко идва от ши*ания бензин в тази държава!
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  8. #8
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Капни от бързата тунджичка, като ти светне лампата.

  9. #9
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    прилича ми на ламбда сонда.извади и буксата и пробвай на студен мотор как ще е...

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Сериозна диагностика правихме миналата вечер,като я закачихме не сме гледали само какви грешки изкарва,а показанието на датчиците дали е в нормите и всичко си е нормално.За малко ТПС-а не можа да отчете,че дросела отваря и показваше постоянно,че е отворен 15 градуса дори и като подавам газ,но след това се оправи и започна да показва нормално.Ако не се оправи с чистене на дюзи,ще сменя свещите въпреки,че са нови(все пак са Бриск) и може да не работи с тях нормално.
    Коя година ти е колата,защото ако е със стария мотор и показва 15 гр. отворен дросел на празен ход,там ти е проблема,защото ЕКУ-то си мисли че си дал газ и налива бензин и колата прекъсва.На стария мотор ТПС-а на пр. ход трябва да показва 0 гр,въздуха за празния ход минава през МПХ-то..Ако си с новия мотор и показва 15 гр. на празен ход,пак е проблем,защото е много отворен дросела,трябва при чист дросел да е 2-3 гр..Явно тоя дето ти прави диагностика му е трудно това действие,незнам как може да пренебрегне тези странни показания на ТПС-а.................

    ---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:27 ----------

    Quote Originally Posted by r_s_n_ View Post
    прилича ми на ламбда сонда.извади и буксата и пробвай на студен мотор как ще е...
    Стига с тея сонди,не се научихте че на студен мотор,сондата не работи......................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Капни от бързата тунджичка, като ти светне лампата.
    Я ми кажи какво значи бързата тунджичка,че малко съм невежа
    Quote Originally Posted by r_s_n_ View Post
    прилича ми на ламбда сонда.извади и буксата и пробвай на студен мотор как ще е...
    Ламбдата си работи перфектно дава между 0.2 и 0.8 волта на празен ход.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  12. #12
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Я ми кажи какво значи бързата тунджичка,че малко съм невежа
    бърза тунджа = скъп бензин (не им разбирам много щото съм нафтаджия)

    Може да пробваш с половин резервоар, като крайна мярка, тъйкато на Mury мнението е доста по-правдоподобно.
    Last edited by DMS; 03-10-2012 at 15:40.

  13. #13
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Ами стария мотор е.Значи може и там да ми е проблема.Обаче ако е така няма ли да вкарва повече бензин и като е загряла,защото тогава проблема ми го няма.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  14. #14
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Темата е разисквана много пъти във форума, това няма как да се оправи.
    Първите няколко минути или километра са така всички без изключения 'на бензин'.
    При мен също на газ го няма този проблем 'ГИ'.
    Т.е. ако търсиш причина 'съмнително да откриеш- почти невероятно' търси в горивната система. Не е свещи и ток.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #15
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Ами стария мотор е.Значи може и там да ми е проблема.Обаче ако е така няма ли да вкарва повече бензин и като е загряла,защото тогава проблема ми го няма.
    Попринцип при студен мотор сместа се обогатява, а нали се сещаш и ако буха допълнително бензин какво се случва При загрят мотор вече по-може да му насмогва, допълнително ламбда-та да му казва дали да намалява сместа и за това да не ти го прави като загрее
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •