Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61

Thread: Много лесно се замъглява стъклото.

  1. #31
    започва да се пристрастява AnD14's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    51

    Default

    аа да питам за смяна на този радиатор сваля ли се таблото ? и какво точно се сваля ?
    Alfa Romeo 166 2.5 v6 24v

  2. #32

    Default

    не, сваля се отпред, има тема
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #33

    Default

    Toва не е ли тема? Не могат ли да се свържат или да се пусне линк към другата?

  4. #34
    започва да се пристрастява AnD14's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by madeinbg View Post
    Toва не е ли тема? Не могат ли да се свържат или да се пусне линк към другата?
    да вярно аз не я намирам ! поне дайте името
    Alfa Romeo 166 2.5 v6 24v

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by AnD14 View Post
    да вярно аз не я намирам ! поне дайте името
    Тази тема казва достатъчно по въпроса. Обърни особено внимание на постовете на колегата Linkestis.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    започва да се пристрастява gatev_88's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    колеги аз да попитам как да си пусна само вентилатора без да ми се включва компресора,и бутона за въздуха в купето трябва ли да ми е включен или не-помагайте моля!!!

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това дали ще се включи компресора зависи от 3 неща:

    1 - околната температура (да е над 5 градуса)
    2 - зададената желана температура да бъде по-ниска от околната.
    3 - да е натиснат бутона "auto"

    Когато климатроникът работи в режим охлаждане, натискането на бутона "econ" води до изключване на компресора.
    Повторното натискане на "econ" отново включва компресора.

    Накратко за да не работи компресорът, натискаш еднократно "econ"

    Ако не са налични условията по т.1 или т.2 и да искаш няма да се включи компресорът.

    Клапите и рециркулацията са без значение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Talking

    При някои климатроници и даже климатици пуска компресора при активирана рециркулация или при положение на клапите 'прозорец' (defrost).
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #39
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    При мен се случва това но само понякога и немога да си обясня причината Но имам чувството че компресора не се включва а само след като пусна вътрешната циркулация пада отметката от "econ" Аз за всеки случай отново го активирам (режима "econ")
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    При мен се случва това но само понякога и немога да си обясня причината Но имам чувството че компресора не се включва а само след като пусна вътрешната циркулация пада отметката от "econ" Аз за всеки случай отново го активирам (режима "econ")
    Това за което говориш имаше ли го преди да добавиш онзи комфорт модул за стъклата? Бях дописал в темата за ел. стъклата какво трябва да се направи за да не се влияе управлението на климатика от модула.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Не съм сигурен но ми се струва че преди наистина не го е правила Но лесно ще проверя дали е от това защото модула е с букса а сложих мисля бутон за да не преправям кабели ако модула се бъгне Сега ще го изключа и ще видя какво ще се случи при превключването на режимите на климата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Не съм сигурен но ми се струва че преди наистина не го е правила Но лесно ще проверя дали е от това защото модула е с букса а сложих мисля бутон за да не преправям кабели ако модула се бъгне Сега ще го изключа и ще видя какво ще се случи при превключването на режимите на климата
    Проблемът с влиянието върху управлението на климатика и неговото решение съм го описал в края на поста с описанието на въпросния модул.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43

    Default

    След една година ще вдигна темата със следния въпрос. Вчера минах около 80км и оставих колата на паркинг. След като се върнах и я запалих пак, предното стъкло и това на шофьорската врата започнаха да се запотяват и духалките не помагаха. Странното е, че се поти точно пред моята чистачка и само на моята врата. Срещу пасажера е съвсем чисто. Запотеното е доста мазно и не подлежи на чистене. Някакви идеи от какво може да е? Появи се точно срещу духалките. Последно съм сменял капачката на разширителния съд, защото изпускаше.

  14. #44
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    И аз имам проблем със запотяване на стъкла но не е предното...При мен задното стъкло се запотява яко като е малко по влажно на вън заедно със стъклата на задните врати-те просто нямат изсушаване.Предните пък ако вали навън се изсушават в предната си част колкото да виждам огледалата.Предното си се изсушава набързо но заднитеее са мъка. Сутрин като е студена колата и пусна да се размразява предно и задно стъкло се задържа включена тая функция но ако се позатопли колата и да натискам копчето да я пусна пак се включва за 10-15 секунди и край...минава си пак на каквото е била пусната последно да духа и така задното стъкло не мога да го включа да се изсушава или трябва постоянно да натискам копчето.Така ли е попринцип или при мен само?

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    След една година ще вдигна темата със следния въпрос. Вчера минах около 80км и оставих колата на паркинг. След като се върнах и я запалих пак, предното стъкло и това на шофьорската врата започнаха да се запотяват и духалките не помагаха. Странното е, че се поти точно пред моята чистачка и само на моята врата. Срещу пасажера е съвсем чисто. Запотеното е доста мазно и не подлежи на чистене. Някакви идеи от какво може да е? Появи се точно срещу духалките. Последно съм сменял капачката на разширителния съд, защото изпускаше.
    Радиатор на парното!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •