Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61

Thread: Много лесно се замъглява стъклото.

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Очевидно се касае за много малък теч и поради това ще е трудно да се локализира. По всяка вероятност e на радиаторчето на парното или по тръбите около него.
    Аз бих пробвал първо с някаква добавка за запушване на течове.
    Въпреки, че има много мнения против такива средства, аз съм опитвал Alumaseal и съм положително впечатлен от ефекта.
    Last edited by ecotronic; 03-11-2012 at 17:47.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Тези дни ще разкарам корите около ics-а и стелките и ще огледам много подробно всичко.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Случайно да си забелязал да ти се губи хидравлична течност?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Antifog на rain-x и ще си решите проблема...аз сега поръчах няколко техни продукта.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Случайно да си забелязал да ти се губи хидравлична течност?
    Не ми се смейте, но не знам изобщо къде се намира казанчето на хидравличната... Намерих в eLearn "Power steering fluid reservoir", обаче при мен явно е закрито от нещо по газта.
    Last edited by Doomguy; 03-11-2012 at 18:14.

  6. #21

    Default

    На 100% ще си решиш проблема като си смениш радиаторчето на парното.
    Лошото е че се пръскат по снадката между алуминий и пластмасата.По-точно се цепи,и добавка за спиране на теч няма да ти реши проблема.Това че зад ICS-a е сухо само може да те заблуждава,най-вероятно дренажите не са ти задръстени тотално.
    Мазненето както се досещаш е от антифриза.

  7. #22
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Сменяй преди да е станало лошо.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  8. #23

    Default

    Първо мисля да пробвам с добавка за запушване на Лики Моли, после ако се налага ще действам .

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Първо мисля да пробвам с добавка за запушване на Лики Моли, после ако се налага ще действам .
    "Надежда всяка,тука оставете"

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Запушвал съм пробив в изгоряла гарнитура на глава с такава добавка. Впоследствие, когато свалих въпросната гарнитура, ясно си личеше как материалът (нещо като алуминий) се беше сплавил на мястото на пробива.
    Трябва да се прилага спазвайки точните указания и не трябва да се предозира за до не се запушат тесни участъци от охладителната система. Някога и червен пипер вършеше добра работа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    За хората с автоматици, ако имат такъв проблем да сменят, да не търсят закърпителни методи.

    Много хора в чуждите форуми пищят от протекло радиаторче на парното върху ECU-то на скоростите и става много скъп ремонт и много проблеми.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  12. #27
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    При мен имаше намокряне зад ICS-a, губех антифриз, запотяваха ми се стъклата и миришеше. Използвах добавка и от тогава около половин година всички признаци изчезнаха. Антифриза не е мръднал нито грам, вече не мирише и не се потят стъклата.

  13. #28

    Default

    И при мен се запотяват много лесно,свалих корите под ицс,но теч няма,а антифриз не съм доливал цяло лято-ако има теч е много малък и тези дни мисля да пробвам с добавка и в тази връзка искам да попитам как мога да стигна до капачката на радиатора,защото на alumaseal пише,че съдържанието на опаковката трябва да се сипе директно в радиатора,а не в разширителния съд ???
    Last edited by Алфист11; 06-11-2012 at 12:14.

  14. #29

    Default

    Вчера си смених превантивно и моето радиаторче, че имаше съвсем малък теч, но малко ме подразни това което видях - оригиналното радиаторче беше произведено 96 година а колата ми е 2002. Явно накрая са слагали каквото им падне.
    Alfa Romeo 166 2.5 Distinctive 2002

    Диагностика и ремонт на
    всякакви автомобили

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by AlexHF View Post
    Вчера си смених превантивно и моето радиаторче, че имаше съвсем малък теч, но малко ме подразни това което видях - оригиналното радиаторче беше произведено 96 година а колата ми е 2002. Явно накрая са слагали каквото им падне.
    ... или просто са имали на склад повече радиатори за Капа, отколкото автомобила са произвели, та са им стигнали да ги слагат на 166 чак до 2002

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •