Results 1 to 10 of 10

Thread: Добавки и още нещо

  1. #1
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default Добавки и още нещо

    Здравейте момчета Имам 2 бързи въпроса към вас. Става въпрос за Алфа GT 1.9 Jtd ! Тъй като явно сам няма да мога да се справя ,та да ви попитам вас. Имам проблем с казанчето за пръскачките. Има течност ,но не ще да излиза нищо Дали е запушен маркуч или пък е бушноче ,не знам и от къде да започна Кажете как мога да разбера от къде е проблема или как да прочиста маркучите ако са запушени ?

    2-я въпрос ми е за добавка към нафтата ! Изчетох доста мнения ,но почти всеки си предлага своето и не мога да стигна до избор за комплексна добавка. Повечето предлагат тази ,но дали ще ми свърши работа и дали ще е подходяща за моя двигател ,не знам ?! Кажете вие ,какво мислите и какво друго можете да ми предложите ? Благодаря предварително
    GT

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by chaveto86 View Post
    Здравейте момчета Имам 2 бързи въпроса към вас. Става въпрос за Алфа GT 1.9 Jtd ! Тъй като явно сам няма да мога да се справя ,та да ви попитам вас. Имам проблем с казанчето за пръскачките. Има течност ,но не ще да излиза нищо Дали е запушен маркуч или пък е бушноче ,не знам и от къде да започна Кажете как мога да разбера от къде е проблема или как да прочиста маркучите ако са запушени ?

    2-я въпрос ми е за добавка към нафтата ! Изчетох доста мнения ,но почти всеки си предлага своето и не мога да стигна до избор за комплексна добавка. Повечето предлагат тази ,но дали ще ми свърши работа и дали ще е подходяща за моя двигател ,не знам ?! Кажете вие ,какво мислите и какво друго можете да ми предложите ? Благодаря предварително
    сипвай от тази и по двойна доза ще останеш доволен
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    Еийй тва да чакаш мнения и препоръки за GT трудна работа 150 прегледа и само 1 отговор Мерси колега ще я пробвам пък ще видим дали ще има ефект


    Някой по запознат с запушени пръскачки да има ,да знае как да се отпушат ? Моторчето работи ,течността стига до определено място и май избива от някъде ,че като отворих капака след натискане беше мазно малко над казанчето.
    GT

  4. #4
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by chaveto86 View Post
    Еийй тва да чакаш мнения и препоръки за GT трудна работа 150 прегледа и само 1 отговор Мерси колега ще я пробвам пък ще видим дали ще има ефект


    Някой по запознат с запушени пръскачки да има ,да знае как да се отпушат ? Моторчето работи ,течността стига до определено място и май избива от някъде ,че като отворих капака след натискане беше мазно малко над казанчето.
    Така като те гледам ти си от тези дето само мрънкат и чакат някой да им свърши работата. С както твоето ГТ е по-различно от другите дизелови автомобили, че трябва да му правиш тема за горивото? Ето една бърза търсачка :
    Добавка за дизел?
    двутактово масло в дизела
    Добавка Дизелово гориво
    Горива....Тест!!!
    добавки
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  5. #5
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    Колега ,не мисля да влизам в излишни спорове с теб ,че като те гледам ,нещо си станал с краката нагоре ! Недей така нападателно без да познаваш човека отсреща ,и по-леко с нервите да не ти стане нещо Не знам дали си забелязал ,но от 50 човека ,поне 30 са с различно мислене и мнение за даден продукт (свързан с даден въпрос) за каквото и да било по колата. Посочих даден продукт и попитах дали са доволни хората и дали биха ми го препоръчали или да се преориентирам към друг. Благодаря Ти все пак за линковете ,ще ги погледна ! И ме извини ,че написах модела на колата ми ,ще си взема забележка за другия път и ще гледам да мина само с 1.9 JTD .
    GT

  6. #6

    Default

    Щом в другите теми от 50 човека 30 са с противоположни мнения на другите 20, защо си мислиш, че в тази ще е различно..?
    Като ти отговорят 20 човека, 5 от тях доволни, 5 недоволни, 5 ти препоръчват друга добавка и 5-ма дето ще ти се обясняват колко е безмислено да се сипват добавки, щото разбираш ли те тия на бензиностанцията най-добре знаят кое е най-добро за колата ти и няма нужда от нищо повече, какъв точно извод ще си извадиш от цялата работа..?
    Ами ако 19 човека са супер доволни, а 20-тия ти покаже със снимки и убедителни доводи, че това му е строшило двигателя, разложило резервоара и горивпопровода, какво става с изводите и поуките..?

    Иначе моето мнение е, че каквото и да сипеш като добавка (освен ако не е някаква пълна, долнопробна нонеймка), няма да сбъркаш... Просто качеството на нафтата тук е такова... Аз лично бих бил най-спокоен ако сипвам добавка, на етикета на която ясно и разбираемо пише какво съдържа тя (казвам го, понеже съм гледал подробно и пробвал много такива и на много от тях съставките са "топ сикрет")...

  7. #7

    Default

    Не е задължително всеки от форума да е перфектно наясно с анатомията на автомобила си. човека просто пита, а от много време насам докато чета из темите срещам подобни реплики, "ти чакаш на готово", "с кво си по различен". това НЕ е колегиално, а форума не е ли точно за това, да си помагаме ?

  8. #8
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by RVP View Post
    Не е задължително всеки от форума да е перфектно наясно с анатомията на автомобила си. човека просто пита, а от много време насам докато чета из темите срещам подобни реплики, "ти чакаш на готово", "с кво си по различен". това НЕ е колегиално, а форума не е ли точно за това, да си помагаме ?
    Тук никой не дължи нищо на никого! Няма място за сърдене и броене на колко пъти е била гледана темата, че и се държи сметка защо не е отговорено. Може в момента да няма компетентни хора, които да дадат отговор, а нужда от спам като последните няколко мнения, включително и настоящото, няма. Търсачката, че е скапана е вярно, но върши работа.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  9. #9
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    По въпроса с чистачките:
    ако чуваш моторчето да върти: самият маркуч мисля, че минава от лявата страна на капака/като на 147-цата/, погледнато от пред на колата. Ако трябва махни няколко щипки от кората на капака, и виж там трябва да има един тройник. Откачи маркуча който идва от към казанчето и виж дали пръска вода.
    Ако не работи въобще моторчето - немога да помогна аз лично/но бушон, моторче или нещо разкачено/.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  10. #10
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    Малко късно пиша ,но последно време не сядам за повече от 5 мин. пред компа . Взех същата добавка (само че е за 135л. ) сложих половин бутилка за около 30л. гориво и след 3-4 ускорение ,веднага се усети разликата "лепенето за седалката" , работата и шума на двигателя. За други показатели за сега не мога да кажа ,че съм минал има няма 20 км. Много съм доволен и я препоръчвам на всеки ! Имаше и една друга с черна капачка (същата марка) ,някой ще каже ли тя за какво е (освен това което пише отзад).


    С чистачките се справих Имаше дупка в маркучите по трасето ,отстраних една част около 10-15 см. до свръзката и я поднових с нова и всичко си пасна Сега пръскат ,та се пука и "джама"
    GT

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •