Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Неработеща ГНП на 1,9 JTD

  1. #1
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default Неработеща ГНП на 1,9 JTD

    Колеги, помогнете със съвет: Колата е АР 147 1,9 JTD 115 кс. 2001г. От две-три седмици почна трудно да пали, докато оня ден напълно отказа и при продължително въртене. Вързах я на домашния ФЕС и показа налягане на нафтата 1,8 бара, при задание около 300, викам си - умряла е ГНП-то, това явно е налягането на горивоподкачващата помпичка в резервоара. Откачих маркуча към "водния" филтър и на контакт оттам доволно си тече, но с ниско налягане. На борда нищо червено не свети. От четене и питане разбрах, че ГНП-то е BOSCH COMMON RAIL PUMP CP1. Минах през Бош-сервиза в Пловдив и на прима виста викат - най-вероятно е електронният блок - имали го за 375лв., ама си иска проверка де. Та въпросът ми е, мога ли сам и как в домашния гараж да й поставя по-точна диагноза, какво и как се прецаква най-често на тези помпи, подлежат ли на рециклиране и къде евентуално в Пловдив правят това на прилични цени?

    П.с: От няколко месеца сайтът отваря много мудно при мен - чакам с минути, и с Мозилата, и с Интернет експлоръра, в моя "телевизор" ли е проблемът, или и при други съфорумци е така?
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Mного бързо се хвурляш на помпа,трябва да се направи качествена диагностика и тогава да се реши какво да се прави.Ккаъв електронен блок са ти разправяли тия бе,тва да не е Опел............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Я кат за начало смени горивния филтър (ако е стар) и почни от регулатора на помпата.
    Сложи друг за проба...

    Ако случайно излезе че е проблема в помпата, обади ми се щи дам една за проба...

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Колеги, помогнете със съвет: Колата е АР 147 1,9 JTD 115 кс. 2001г. От две-три седмици почна трудно да пали, докато оня ден напълно отказа и при продължително въртене. Вързах я на домашния ФЕС и показа налягане на нафтата 1,8 бара, при задание около 300, викам си - умряла е ГНП-то, това явно е налягането на горивоподкачващата помпичка в резервоара. Откачих маркуча към "водния" филтър и на контакт оттам доволно си тече, но с ниско налягане. На борда нищо червено не свети. От четене и питане разбрах, че ГНП-то е BOSCH COMMON RAIL PUMP CP1. Минах през Бош-сервиза в Пловдив и на прима виста викат - най-вероятно е електронният блок - имали го за 375лв., ама си иска проверка де. Та въпросът ми е, мога ли сам и как в домашния гараж да й поставя по-точна диагноза, какво и как се прецаква най-често на тези помпи, подлежат ли на рециклиране и къде евентуално в Пловдив правят това на прилични цени?

    П.с: От няколко месеца сайтът отваря много мудно при мен - чакам с минути, и с Мозилата, и с Интернет експлоръра, в моя "телевизор" ли е проблемът, или и при други съфорумци е така?
    Аз бих измерил налягането от задната помпа преди да правя каквото и да било друго
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз бих измерил налягането от задната помпа преди да правя каквото и да било друго
    Баш, първо налягането на задната помпа, около 4-7 бара по спомен(не помня точно), после регулатор и те така. На 1.8 е много ниско.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Баш, първо налягането на задната помпа, около 4-7 бара по спомен(не помня точно), после регулатор и те така. На 1.8 е много ниско.
    6 бара е без филтър,демек през клапана,иначе е 2.5 бара Задължителна е и проверката на обратната нафта,да няма запушване............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    6 бара е без филтър,демек през клапана,иначе е 2.5 бара Задължителна е и проверката на обратната нафта,да няма запушване............
    На ФЕС а на контакт кое показва, с филтър или без, поясни.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    На ФЕС а на контакт кое показва, с филтър или без, поясни.
    С филтър естествено...............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако на "подкачващата" помпа няма налягане, отвори капачката за зареждане и пак мери, после можеш да изкараш самата помпа и да и почистиш медузите които се натрупват по цедката и легенчето и. После сменяш филтъра и пак мериш налягането и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Мерси за съветите - оказа се регулаторът, вече е подменен и паленето е на шест!
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Veliko Tarnovo
    Posts
    6

    Default регулатор

    А преди това да ти е отказвала на моменти или направо спря да пали.Питам те защото мойта ми прави такива проблеми много рядко 3-4 пъти да ми е направила за 3 години и аз се съмнявам в регулатора.Лошото е че след 2-3 мин запалва. Тя ако не запали ще я хвана веднага къде е проблема.

  12. #12
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by galinda1983 View Post
    А преди това да ти е отказвала на моменти или направо спря да пали.Питам те защото мойта ми прави такива проблеми много рядко 3-4 пъти да ми е направила за 3 години и аз се съмнявам в регулатора.Лошото е че след 2-3 мин запалва. Тя ако не запали ще я хвана веднага къде е проблема.
    А с ква нафта караш?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Veliko Tarnovo
    Posts
    6

    Default

    от ЕКО е нафтата някой път от Shell.Но не мисля че от това има значение.

  14. #14

    Default alfa 1451.9JTD

    Здравейте, имам алфа 145 1,9 JTD.Имам същия проблем като колегата с 147-цата,с тази разлика ,че когато е студена пали и след като е загряла и я загася 30-60 минути след това не иска да пали.Гледаха я дизелджии и казаха,че всичко е ок.Но тя пак прави същия номер.

    ---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

    И ако може ми кажете къде се намира ГНП.Благодаря предварително.

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by lekeok View Post
    Здравейте, имам алфа 145 1,9 JTD.Имам същия проблем като колегата с 147-цата,с тази разлика ,че когато е студена пали и след като е загряла и я загася 30-60 минути след това не иска да пали.Гледаха я дизелджии и казаха,че всичко е ок.Но тя пак прави същия номер.

    ---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

    И ако може ми кажете къде се намира ГНП.Благодаря предварително.
    Като поистине, пали ли веднага? Ако е така, заминава си датчикът на коляновия вал вероятно.
    ГНП,-то е на нивото на главата,от към купето и се върти от ангренажния ремък.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •