Results 1 to 12 of 12

Thread: БИОДИЗЕЛ

  1. #1
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default БИОДИЗЕЛ

    Здравейте колеги Порових из форума но не можах да открия нещо писано за този вид гориво Та въпроса ми е дали някой е карал с този вид гориво и ще има ли последствия за нашите двигатели Трябва ли колата да се подготвя ако ще се кара с такова гориво = да се сменят горивопроводи филтър или нещо друго
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #2
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    След това мълчание мисля да не рискувам
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Относно биодизела имам единствено впечатления, свързани с нафтови горелки.
    Наблюденията ми са, че е по-калоричен от нормалната нафта, но съдържа някакви смолисти вещества, които след изстиване запечатваха дюзите.
    За употребата му при ДВГ не знам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    2005-06 съм минавал доста през Германия, тогава имаше малко бензиностанции с биодизел зареждал съм и карахме, чувал съм че не е добре да се кара с него но защо никой не можа да ми обясни точно. Също така ми правеше впечатление че там съвсем малко съм виждал да зареждат с биодизел, макар че беше доста по-евтин от другото диз. гориво.Поне тогава беше така.
    166 2.4JTD-00г.

  5. #5

  6. #6

    Default

    Познавам 2-ма души, които карат 2.4-ки на 60% горено прецедено масло и 40% нафта. Не го одобрявам, но мога да кажа, че самите коли не са създали проблеми, дори напротив. По този въпрос аз имам повече екологични съображения, но говоря от чисто инженерна гледна точка.

    Не съм наясно дали това може да прецака самия мотор, предполагам че не, но се чудя дали не може да навреди на горивната система.
    Last edited by duronman; 23-09-2012 at 00:09.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  7. #7

    Default

    Карах 164 2.5 тди 60 % олио,40 % нафта.Олиото беше прецедено само с един чорапогащник и оставено после да се отаява.Колата си вървеше.Проблемите бяха следните:
    1.Олиото ако е взимано само от пържене на картофи и други такива е добре,но ако има и останало мазнина става много гъсто
    2.При падане на температурата от типа на под 15 градуса сутринта(беше май месец) колата палеше адски трудно
    3.Олиото напълни страшно много горивния филтър-колата буквално спираше.Четох,че това било защото чисти целия тръбопровод и резервоар,дали е така,не знам.
    Това,което бях изчел в интернет е,че олиото е за по-прости коли-тди,чисти дизел или други.За ЖТД или ХДИ не е хава.
    А за дизела мисля,че по закон трябва да въвеждат с годините процентно биодизел,за намаляване на замърсяването.

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Биодизелът е за старите кочини. Вируса караше неговата 164 с отработено олио и беше много доволен. Кучетата в селото също. За новите не е подходящ.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да не забравяме, че първият дизелов двигател е бил създаден за да работи именно с биодизел.

    Това разбира се не означава, че е подходящото гориво за съвременните двигатели.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Все пак едно е просто олио, друго е истински обработен биодизел:

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...B7%D0%B5%D0%BB
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  11. #11
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Биодизелът се добавя с малки проценти към дизела, но като цяло е агресивен към горивната система и затова не се препоръчва в чист вариант за новите дизели, където помпи, дюзи и прочие са изработени много по-прецизно от тези на конвенционалния дизелов агрегат.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Аз карам на биодизел, даже в момента съм на 90% с него. Двигателя ми работи по-чисто и равномерно, даже и като сложа петролен дизел след това. Биодизела прочиства всички гадории от петрола, та затова така. Но колко качествен ще намериш е вече друг въпрос
    166, 2.4 JTD'00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •