Results 1 to 9 of 9

Thread: странна загуба на масло

  1. #1
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default странна загуба на масло

    Здравейте колеги,за съжаление онзи ден останових че колата бута масло.Преди 3к км. смених масло(кастрол 10в60) филтри и ремуци понеже тъкмо я бях взел и си имаше и нужда де,колата е на 125к покомпютър.след 1500 км проверих маслото беше си на средата както когато го смених.вчера след още 1500 вдигам щеката и какво да видя,маслото под минимума.Налях му 400 грама че ми се струва че беше наклонена назад колата и да не прекаля нещо.днес на същото място проверявам аз и пак сме под мин. налях и остатъкам който имам (около 300).
    Знам че алфите си попийват масълце,но за кола на 5 години и 125к км. ми се вижда малко ненормално,какво ще ме посъветвате?
    Дали ще съм късметлия и да е запушен отдушник?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  2. #2
    започва да се пристрастява freekyou's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Димитровград
    Age
    32
    Posts
    97

    Default

    Здравей колега, когато я караш колата пуши ли отзад, защото ако гори масло трябва да пуши, друго което се сещам да направиш е да я качиш на канал и да я огледаш отдолу хубаво и ако тече от някъде масло да му хванеш дирята и да я закараш на майстор. Нека някой по навътре в нещата, ако се сети още нещо да ме допълни
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD + Remap

    http://vbox7.com/play:74e1033b0c

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    Здравейте колеги,за съжаление онзи ден останових че колата бута масло.Преди 3к км. смених масло(кастрол 10в60) филтри и ремуци понеже тъкмо я бях взел и си имаше и нужда де,колата е на 125к покомпютър.след 1500 км проверих маслото беше си на средата както когато го смених.вчера след още 1500 вдигам щеката и какво да видя,маслото под минимума.Налях му 400 грама че ми се струва че беше наклонена назад колата и да не прекаля нещо.днес на същото място проверявам аз и пак сме под мин. налях и остатъкам който имам (около 300).
    Знам че алфите си попийват масълце,но за кола на 5 години и 125к км. ми се вижда малко ненормално,какво ще ме посъветвате?
    Дали ще съм късметлия и да е запушен отдушник?
    Нищо ненормално няма в това, все пак е TS. За отдушника, шанса е 1-2% на CF3 ката. Дори и не пушат гадовете за разлика от CF1 i CF2. Има минимален шанс да си попаднал на менте масло, но аз залагам че си за сегменти
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    При ТС има и още нещо с вероятност да лапа маслото - маслен сепаратор за почистване.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  5. #5
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Мога да кажа че мотора реално е влажен отдолу,но не капе,гарнитурата на капака н главата я помазах с виктор рейнз още когато я обслужвах.Гадината не пропушва изобщо.Ще сваля маркуча на дросела че го бях чистил и ако е масления сепаратор трябва да е мазно и мръсно нали?
    Не ми се мисли ако кола на 125к е вече за сегменти,ужас.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  6. #6
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Нищо чудно... зависи как е карана преди това. Италянците са пълни мърлячи.
    Може и за 200 км. да я издухаш... зависи от мерака
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  7. #7
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Малко развитие по темата след още едно измерване но на топъл мотор стоял около 30 минути излезе че съм изгорял около 800 грама масло за 4к километра,НО измерването дава изключително различни резултати на студено и топло масло свива се адски като истине направо ми изкара акъла,намаля си обема около 10% което не очакваш да си призная.
    Не че е малко литър на 5к ,но е успокоително.Сега ми идва на ум че алфата няма маслен радиатор.А дали има термостат за маслото че ми се върти че видях места за навиване на щуцери за маслен радиатор до филтъра за маслото.
    Бъркам ли?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  8. #8
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Логично е на студен мотор маслото в картера да е най-много. Нещо да не си сгрешил или подвел ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  9. #9
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Обратно е като истине показва че е по-малко.
    Да не забравя честито за новото бижу!
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •