Results 1 to 13 of 13

Thread: Спирачни дискове Textar

  1. #1

    Default Спирачни дискове Textar

    колеги, настъпи преломния момент да сменя спирачни дискове. замислил съм се за Textar дискове, които съвсем не са евтини. въпроса ми е заслужава ли си такава инвестиция, защото марката не ми е особено позната а много ми я хвалят. също така видях спирачни дискове Brembo за същата цена, но получих много лоши отзиви и сигнали за откровенни ментета. моля дайте ми някакъв съвет

  2. #2

    Default

    От АлександерАуто си вземи...RC или RS нещо от сорта....хем са евтини хем вършат работа....Аз след 2месеца лутане и търсени на спортни, състезателни и не знам какви си взех тези ужким временно, но се оказаха добри.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Текстар са добра марка. Пък и не толкова разпространена в БГ - така че надявам се да попаднеш на истински , а не на ментета - имат и хубави накладки
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #4

    Default

    аз съм от пролетта с RC и предни и задни и съм доволен... засега са перфектни...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #5

    Default

    чудя се много. не знам дали RC няма да се преебат след известен период от време. иска ми се да сложа наистина добри дискове защото съм решил всичко по колата да е the best of the best. тука обаче не намесва ценовия фактор. дилема!

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer
    чудя се много. не знам дали RC няма да се преебат след известен период от време. иска ми се да сложа наистина добри дискове защото съм решил всичко по колата да е the best of the best. тука обаче не намесва ценовия фактор. дилема!
    Няма вечни неща....

    RC са добри дискове...ако бяха гадни отдавна да са заминали с моето каране.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by bouncer
    чудя се много. не знам дали RC няма да се преебат след известен период от време. иска ми се да сложа наистина добри дискове защото съм решил всичко по колата да е the best of the best. тука обаче не намесва ценовия фактор. дилема!
    Няма вечни неща....

    RC са добри дискове...ако бяха гадни отдавна да са заминали с моето каране.
    Незнам за дисковете има но спирачните им маркучи са отвратителни
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    RC са добри според мене, както писах съм доволен от тях. А и по-добре накладките да са ТОП защото при мене преди какладките бяха от "вечните" и не се триеха,а сасипваха диска...... Мисля че са добро решение, но има и по-добри разбира се за повече пари....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    на ТЕКСТАР дисковете са поне няколко пъти по добри от РС
    П.С. ламерско мнение де

  10. #10
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    на ТЕКСТАР дисковете са поне няколко пъти по добри от РС
    П.С. ламерско мнение де
    Moето още по-ламерско мнение е същото.

    Явор от Ланча форума ги внасяше, аз спецялно от накладките Текстар се интересувах, ама нямах време да чакам една седмица и взех някакви уж оригинални за 90 лева ( а текстара бяха около 110 и при това без надценка-това за 284мм-дискове)) някои хора от ланча си взеха и са супер доволни
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  11. #11

    Default

    след дълъг размисъл си купих накладки и предни дискове Textar. за сега не мога да кажа нищо зашото съм от сряда с тях. като изключим убийственото скърцане, което е неизбежна в началото, всичко изглежда ОК. ще покарам малко и ще кажа наблюденията си.

  12. #12

    Default

    дано са добри отзивите.

    П.С. на мен никога след смяна не са ми скърцали накладки, просто ми стана интересно като каза че е нормално...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  13. #13

    Default

    по принцип новите дискове са омаслени и по трудно се наместват накладките и винаги първите няколко дни "свирят". или просто съм ги изгорил...ебаси

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •