Results 1 to 4 of 4

Thread: проблем със съединителя

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    52

    Default проблем със съединителя

    Здравейте колеги!
    Моля за съвети и коментари относно следния проблем:
    Днес по време на движение съединителят ми отказа. Симптомите са - при включен двигател изобщо по никакъв начин не мога да включа скоростите, при изключен си влизат "мазно" както преди. Педалът на съед. много омекна, но си се връща сам. Погледнах за течове под стелката и при двигателя, където мисля, че е другата помпа - няма и капка масло разлята. Нивото на хидравличната течност си е нормало.
    Понеже нищо не разбирам - моля да ме "просветлите" какво ме очаква като смяна, а не някой "майстор" да ме накара да сменям половината кола (комплект съед., долна, горна помпа, работен цилиндър или каквото се сетят (съжалявам, че го пиша, но имам много, много горчив опит с "майсторите")).
    Благодаря предварително на всички, които се отзоват!
    Белисимата 156 1.8ТС 1999г.

  2. #2
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Здравей колега, по проблема ти - само предполагам, че проблема е в горната помпа, тази която е на педала. Предполагам така, защото скоро имах проблем с моята и както казваш ти спирачна течност не се губи но не работи, ако предположим че тя не работи от това може да ти омекне педала, а в горна точка да го връща пружината. Всичко това обаче си остават само предположения може въобще да нямат нищо общо с деиствителноста

  3. #3
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by itso_a View Post
    Здравейте колеги!
    Моля за съвети и коментари относно следния проблем:
    Днес по време на движение съединителят ми отказа. Симптомите са - при включен двигател изобщо по никакъв начин не мога да включа скоростите, при изключен си влизат "мазно" както преди. Педалът на съед. много омекна, но си се връща сам. Погледнах за течове под стелката и при двигателя, където мисля, че е другата помпа - няма и капка масло разлята. Нивото на хидравличната течност си е нормало.
    Понеже нищо не разбирам - моля да ме "просветлите" какво ме очаква като смяна, а не някой "майстор" да ме накара да сменям половината кола (комплект съед., долна, горна помпа, работен цилиндър или каквото се сетят (съжалявам, че го пиша, но имам много, много горчив опит с "майсторите")).
    Благодаря предварително на всички, които се отзоват!
    И при мен се получи така в движение на запален двигател не можех да включвам. Измислени майстори сменяха горна помпа и долна и нищо. Оказа се счупено ухо на лагера на съединителя. Това е при дизел при теб може да е друго!
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    52

    Default

    Проблемът е отстранен чрез смяна на аксиален лагер/помпа!

    п.п. Сърдечни благодарности на ДВАМАТА колеги, които се отзоваха с мнение (от всички СТО ПЕТДЕСЕТ И ДЕВЕТ!!!!!!, които са се запознали с темата)

    Белисимата 156 1.8ТС 1999г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •