Results 1 to 4 of 4

Thread: Проблем с хидравликата

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Sofia City
    Posts
    24

    Default Проблем с хидравликата

    Колеги , дайте малко акъл. Вчера се качвам в колата паля я и се оказва ,че няма хидравлична течност. Когато поглеждам отдолу локва масло.Да беше на асфалт да я видя , а то в тревата.. Дръпна ме един колега до един канал да видя за какво иде реч и да позабърша малко ,че ми е капало баш върху полуоската.
    Проблема се оказа че е от болта със стрелка на снимката. Проверих го затегнат си е нормално, но при забърсване за няма и минута прави капка.
    Въпроса ми е някой запознат ли е как е ситуацията около този болт ? Заедно с маркуча ли е или има някаква клингеритова гарнитура или някакъв алуминиев пръстен!?! Може ли да се ремонтира или трябва да се търси комплект?
    Сервиз няма много близко до нас , пък не ми се кара надалеч ,че ми цапа всичко , а това масло май не е много гот да попада навсякъде из коша.. даже се чудя с какво да го измия после... Въпроса е на канал може ли да се ремонтира?!
    Благодаря!

    линк към снимката на проблема
    http://store.picbg.net/pubpic/74/3E/...6057f9743e.jpg

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Прото там има алуминиеви дивтунги, които явно вече са изгнили. Развиваш кухият болт , сваляш дивтунгата и отиваш в някоя железария наблизо, взимаш си 2 дивтунги и ги сменяш. На канал става, само гледай да не се поизкъпеш с хидравлично масло, защото когато извадиш болта, всичкото масло от казанчето ще изтече оттам. После ще долееш 500-600 мл. хидравлично мосло и готово. Това е ниското налягане на маслото - през този маркуч маслото се връща в казанчето.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Sofia City
    Posts
    24

    Default

    Мерси Боби! И аз предположих ,че има алуминиева дивтунга , ама си викам я ако ходя на война поне да съм подготвен. Маслото е изтекло всичкото .. сега ще трябва да налея за да я закарам бързо до канала, пък там ще си го събирам в едно легенче.. Значи отвивам болта и го вадя заедно с дифтунгата или това което е останало от нея . Тази под главата на болта ясно , но предполагам има една дифтунга и под това "коляно" и ще трябва да се смени и тя . И тя ли трябва да е алуминиева ? Питам, защото ми се струва че наистина ако е поостаряло алуминиевата точно там се чудя дали ще легне добре.. Знам един магазин на Раковска има такива най различни неща, предполагам ще имат каквото ми е нужно.

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Дивтунгата спокойно може да бъде и медна (даже е за предпочитане) има ги навсякъде, дори в "Мосю Бриколаж"
    Просто старите ти трябват за размер.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •