Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с ляв къс фар

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Проблем с ляв къс фар

    Здравейте колеги,

    Разходих алфичката до Европа и обратно , благодарен съм и , че ме изкара 5500 км за 10 дни, и единсвеното нещо което и стана е , че левия къс фар спря, имах резервна крушка сложих я , обаче уви пак не работи , габарита работи , дългите и те ... някакви идеи къде да търся проблема някой сбълсквал ли се е с такова нещо или да отивам на ел.техник. Като цяло пиша , защото искам да се науча и сам да отстранявам такива проблеми , че с тези фарове редовно нещо изгасва , а на сред пътя ел.техник къде да намериш.

    Поздрави
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2

    Default

    Фасонката отзад или е нагоряла, или не прави хубав контакт......ако е само единия значи не е бушон мисля......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Първо си провери бушоните!
    Имаш ли ел. проблем, първата ти работа са бушоните.
    когато изгаря кръшка или каквото и да било, много често това довежда за момент до късо и бушона гори.
    След като искаш сам да си отстраняваш подобни аварийки, вземи си уред! Не е необходимо да е скъп. Важното е да се научиш да боравиш с него. Тоест да не го изгориш и да можеш да четеш информацията , която ти дава.
    Когато се касае за силови консуматори: лампи; чистачки; моторчета за пръскачки; вентилатори и прочие, добре е да имаш пробна лампа. Там токовете са сериозни и много често уреда може да те излъже.
    С пробната лампа, обаче не се мери електроника.При нея тока е 200-500 мА и може да изгориш някой елемент.
    Изобщо питай и не се притеснявай.
    За това първо виж дали идва плюс на фара!
    Ако идва, провери и минуса!
    Няма какво да е друго!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На отделни предпазители са ляв и десен (F4 и F5)
    Провери предпазителите, като се ориентираш по схемата:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Първо си провери бушоните!
    Имаш ли ел. проблем, първата ти работа са бушоните.
    когато изгаря кръшка или каквото и да било, много често това довежда за момент до късо и бушона гори.
    След като искаш сам да си отстраняваш подобни аварийки, вземи си уред! Не е необходимо да е скъп. Важното е да се научиш да боравиш с него. Тоест да не го изгориш и да можеш да четеш информацията , която ти дава.
    Когато се касае за силови консуматори: лампи; чистачки; моторчета за пръскачки; вентилатори и прочие, добре е да имаш пробна лампа. Там токовете са сериозни и много често уреда може да те излъже.
    С пробната лампа, обаче не се мери електроника.При нея тока е 200-500 мА и може да изгориш някой елемент.
    Изобщо питай и не се притеснявай.
    За това първо виж дали идва плюс на фара!
    Ако идва, провери и минуса!
    Няма какво да е друго!
    Точно така! Аз го имах абсолютно същия проблем и тръгнах веднага да сменям крушки. Слагам първа не светва , слагам втора- пак не свети, а то точно бушончето за лява къса светлина беше дало фира.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    и при мен беше изгорял бушон на лява къса светлина...........

  7. #7
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Темата е полезна обмени се информация , благодаря на всички , но направо ме е срам да си кажа ... какво всъщност излезна , ми тъйкато левия къс фар е блокиран от една пластмаса която трябва да се махне , изобщо не съм видял кутията за късия фар всъщност съм развъртял дългите и съм сменил тях, днеска всичко е наред . Но пак темата е полезна , ако някой има проблем с фаровете

    Поздрави
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Темата е полезна обмени се информация , благодаря на всички , но направо ме е срам да си кажа ... какво всъщност излезна , ми тъйкато левия къс фар е блокиран от една пластмаса която трябва да се махне , изобщо не съм видял кутията за късия фар всъщност съм развъртял дългите и съм сменил тях, днеска всичко е наред . Но пак темата е полезна , ако някой има проблем с фаровете

    Поздрави
    Няма нищо срамно - и аз съм го правил като не гледам и не мисля

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Браво, откачалко!
    Пращам ти покана за приятелство!
    Малко са хората, които културно казват, как се е разрешил проблема, а още по-малко тия, които си признават грешките!
    Както казват руснаците: за един бит , пет небити дават!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •