Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: RQ: инфо за Philips Night Guide 3 in 1

  1. #1
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default RQ: инфо за Philips Night Guide 3 in 1

    Колеги, някой да има впечатления от тези ламБи?



    Интересно ми е дали са толкова ефикасни. Мой приятел ми каза, че в Англия много им се радвали
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #2
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Няма фрапираща разлика между blue vision и night guide,поне аз не видях такава.Разликата от твоите е само че светят в два цвята,тоест вдясно с по-бяла светлина за да не изморяват очите,а в лява с по-жълта-да не заслепяват насрещно движещите се.Според мен BLUE VISION са достатъчно добри ако фаровете ти са чисти отвътре и регулирани
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  3. #3

    Default

    Доста народ от клуба са с такива....така, че предполагам скоро ще получиш отговор.

    Аз съм на всякъде с Филипс, VisionPlus....дълги, за мъгла и стопове/габарите отзад....къси съм с ксенон на Филипс


    Много съм доволен от крушките.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    БТВ разбрах също, че имало някакви халогенн крушки за габаритите, които светели страшно силно. някой да има впечатления за тях също?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз съм с Найд гайд и определено светят доста повече от старите ми крушки които бяха пак Филипс ма на .... години.На мен лично ми харесват много но например бат Бобо казва че Блувижън са по-добри.Доколкото знам Найд гайда свети в 3 сектора и три вида светлина -синя,жълтга,бяла.За пешеходците,за осевите линий и третото не се сещам
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    БТВ разбрах също, че имало някакви халогенн крушки за габаритите, които светели страшно силно. някой да има впечатления за тях също?
    За задните габарити+стоп светлини има VisionPlus 2-4лв. е комплекта...найстина има разлика, аз си ги сменям през няколко месеца, понеже нон-стоп карам на фарове...не че горят, но с времето леко потъмнява крушката.

    Не сам си карал зад колата през ноща, но Бобо веднъж спомена че светят доста силно задните ми габарити.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by trustworthy
    БТВ разбрах също, че имало някакви халогенн крушки за габаритите, които светели страшно силно. някой да има впечатления за тях също?
    За задните габарити+стоп светлини има VisionPlus 2-4лв. е комплекта...найстина има разлика, аз си ги сменям през няколко месеца, понеже нон-стоп карам на фарове...не че горят, но с времето леко потъмнява крушката.

    Не сам си карал зад колата през ноща, но Бобо веднъж спомена че светят доста силно задните ми габарити.
    Той и Бобо е с такива и една вечер бяхме спряли колите една до друга и като видях как му светят габаритите веднага отидох и си взех и аз-наистина има огромна разлика
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ами щом е така и аз ще взема. Разбирам, че става въпрос за комплекта комбинирани крушки габарити+стопове. А при мен освен секторчето с тези комбинирани крушкуи, светят и по още едно секторче от задните стопове. Не знам дали при 145-ците е така. За тях има ли някакви по-силни филипси?

    Иначе тези халогенни (или каквито са там) крушки, за които говорех, са за габаритите отпред. Никий ли не ги е чувал?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Иначе тези халогенни (или каквито са там) крушки, за които говорех, са за габаритите отпред. Никий ли не ги е чувал?
    За габаритите отпред има BlueVision вървят в комплекта с BlueVision за Н7,Н1 и т.н. може и отделно да си гу купиш. НО по-силно няма да светят...все пак това са габарите отпред. Сега ако предишната ти крушка е на 5години и е потъмняла може и малко по-силно да светнат....

    Оптред имаш къси, дълги, фарове за мъгла...за какво са ти силни габарити?

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    ...Оптред имаш къси, дълги, фарове за мъгла...за какво са ти силни габарити?
    Разбира се. Аз и сега съм си с БлуВижън на габаритите отпред. Не ми трябват силни габарити, не разчитам на тях да ми осветяват пътя Просто ми беше станало интересно и затова попитах. Иначе БлуВижън светят по-бяло. Аз затова ги сложих, защото до късите на Осрам куул блу, старите габарити светеха като кандила, а и много жълтееха. Така разликата е по-незабележима.
    Лошото е, че във Варна не мога да намеря място, откъдето да купя Филипси БлуВижън-габаритите ми ги донесе един авер от София, баси Сега за комплектче на цена 2-4 лв пак трябва да мисля схеми да ми ги донесат Нека някой земляк, ако знае място във Варна продават такива крушки, да драсне адреса.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by KGB
    ...Оптред имаш къси, дълги, фарове за мъгла...за какво са ти силни габарити?
    Разбира се. Аз и сега съм си с БлуВижън на габаритите отпред. Не ми трябват силни габарити, не разчитам на тях да ми осветяват пътя Просто ми беше станало интересно и затова попитах. Иначе БлуВижън светят по-бяло. Аз затова ги сложих, защото до късите на Осрам куул блу, старите габарити светеха като кандила, а и много жълтееха. Така разликата е по-незабележима.
    Лошото е, че във Варна не мога да намеря място, откъдето да купя Филипси БлуВижън-габаритите ми ги донесе един авер от София, баси Сега за комплектче на цена 2-4 лв пак трябва да мисля схеми да ми ги донесат Нека някой земляк, ако знае място във Варна продават такива крушки, да драсне адреса.
    Аз имам комплект габарити тия дето вървят в комплект с блу вижън крушки за дългите. Имам ги понеже при 156 е с цокълче е тези са без.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Quote Originally Posted by trustworthy
    ...Аз имам комплект габарити тия дето вървят в комплект с блу вижън крушки за дългите. Имам ги понеже при 156 е с цокълче е тези са без.
    Az си търся габаритни на задните светлини - стопове+габарити, тези, за които КГБ спомена, че си е сложил. ОТпред вече имам блу-вижъни габарити, а и на дългите съм сменил лампите вече.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by DeX
    Quote Originally Posted by trustworthy
    ...Аз имам комплект габарити тия дето вървят в комплект с блу вижън крушки за дългите. Имам ги понеже при 156 е с цокълче е тези са без.
    Az си търся габаритни на задните светлини - стопове+габарити, тези, за които КГБ спомена, че си е сложил. ОТпред вече имам блу-вижъни габарити, а и на дългите съм сменил лампите вече.
    И цената им е към 5 лв. с клубната отстъпка поне толкова си спомням
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14

    Default

    Ако някой друг от Варна също иска, дайте да се съберем и да си поръчаме направо от Сф (аз също искам за задните светлини)?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  15. #15
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Някой колега от Сф.има ли възможност да се заеме с нелеката задача и да ни изпрати малко крушки към Варна? Аз искам един комплект такива: http://www.autoe-xtras.com/popup.php?P2 ... et_457.jpg

    и един комплект пак на Philips,но с две светлини за габарит и стопове (5W/21W).ALFA CORSE,ще си поръча и той и засега сме двама сигурни
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •