Results 1 to 4 of 4

Thread: Пукане на ниски об.,когато е студена?

  1. #1
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default Пукане на ниски об.,когато е студена?

    Въпросното пукане,при подаване на гас се появи от скоро,след като сложих конус филтъра.Получава се когато колата е студена при подаване на газ на ниски обороти.След 10мин. каране изчезва.Остава понякога и когато върна предавка по-рязко.От колекторите ли е,от махнатия катализатор(чува се по-отпред,под ДВГ.)или от филтъра заради по-голямото количество вкаран въздух.Става само на 1 и 2,3-та предавка.
    Благодаря предварително за съвети!
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    това се получава заради обедняване на сместа при доста от по новите автомобили (поне тези които отговарят на евро норми) след известен пробег може би и при наличие на лоши горива (а то в европеиска българия няма други) се позацапват дюзите а и в комбинация с повишената пропускливост на спортния филтър ефекта вероятно се усилва и ти си го усетил мисля че можеш да пробваш да третираш с някаква добавка но в концентрирано количество

  3. #3
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    това се получава заради обедняване на сместа при доста от по новите автомобили (поне тези които отговарят на евро норми) след известен пробег може би и при наличие на лоши горива (а то в европеиска българия няма други) се позацапват дюзите а и в комбинация с повишената пропускливост на спортния филтър ефекта вероятно се усилва и ти си го усетил мисля че можеш да пробваш да третираш с някаква добавка но в концентрирано количество
    Мерси за съвета,а къкво по-точно става?Непълно изгаряне в цилиндрите?Пукането от изпуск.колектор ли се чува,и дали е опасно?За горивата съм съгласен.щото ауспуха ми е черен а масло грам не гори!Че 95 не е 95 на всички е ясно!Поне в почечето бенз-цииКолкото до добавката,преди 3 месеца слагах Протек-водят я уж за добра...
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    пукането е в следствие на бедна смес и е в смукателния колектор а причината е как то казах заради евро нормите сместа е много на границата и когато има и наи малка причина за дообедняване се появява това пукане ако е много досадно и не се оправи може леко да се коригират стоиностите на датчика за температура на охлаждащата течност или да се завиши с малко налягането на горивото (което е трудно) но това второто би могло да има странични ефекти
    п.с. добавка ползваи редекс или люки моли но я налеи на не повече от 20-25 литра гориво така ще концентрираш дозата и ефекта ще се усети

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •