Results 1 to 7 of 7

Thread: Екшън с ролки на мотор VM08B

  1. #1
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default Екшън с ролки на мотор VM08B

    Това да попаднеш на магазин,в който да ти намерят въпросните ролки и обтяжното амортисьорче си е жив екшън,1001 псувни,милион и едно желания и 500 клетви по адрес на автотърговците(ЕГА живи да не са)...Въ лето 2004-то от Христа,бедний мученик м моуе лице си купи алфа с такъв мотор. Убаво,върви добре,гори малко...Ама като загледахме под капака-ШО да видим-амортисьорчето счупено...Викам си-е,голема работа.Да,ама НЕ!!! Такова животно НЕМА!-Има,ама един месец доставка и цена 400лв Викам-оти не ви е.а п.....ката м...на и на п.....сите долни?!
    Свалихме го и оттам-бегом в един магазин при наш човек.Установи се,че това пущино по размери е едно към едно от такова за некакво БМВ(от тогава много уважавам тази марка).Цената ще питате?-Хехе-64лв! Бингоооо! Взехме го,взех некакъв ремък от Ал.ауто,май е Гудиър.И той некакъв изродски-7РК2050.
    Закачихме всичко и от тогава по километраж съм минал почти 40000км.
    За тия 40 хиляди няколко пъти се къса болта на обтяжната ролка,сменихме го с усилен,но след 5000км и тоя даде фира.Установихме луфт в механизъма на тая рока,на стругар направихме втулка от тефлон(вече сме го правили при СААБ 9000 2,3 16В,същите ролки) и оттогава -не е имало ядове.Сменявах и лагерите на ролките-СНР сложихме,но не можаха да изкарат 20000км,защото днес някоя от тях даде фира-замириса на изгоряла пластмаса от страната на ремъка.Таман излязох няколко дни отпуск,да си намирам работа,утре ще видим какво е положението.Най вероятно ще се сменят лагерите с SKF от Германия... Айде сега дайте идея какви лагери да сложа,6306 са двата,единия-6305?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  2. #2
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    SKF
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #3
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Имам контакт с представител на Вюрт,ще взема от немски дистрибутор,намиращ се в Добрич.Но проблема е в климакомпресора
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #4
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Брат ми взе СКФ за лагерите на предните главини,паразитната ролка на голямия ремък и на ролката за ремъка на водната помпа взе български.Българския се чува малко,но върти мазно и няма луфт.Другите не са мръднали.

    Какво му е на компресора?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    sofia
    Posts
    75

    Default

    Нека да споделя и своя малък опит с този проблем.Относно амортисьорчето ако не може някой да намери да се обади.Имам приятел в В+Д ауто и там си ги имат и мога да ги взема на добра цена, проверил съм.Моето също е за смяна защото е блокирало на ще му се наложи да стиска до пролетта не ми се занимава просто.Първото нещо което ми се наложи да правя по тази кола е именно прословутия ремък който си цвилеше яко.Реших да го сменя с Гудиър /нали е страшна марка/.необходимо ми беше да го изпъвам 3 пъти докато разбера че е фалшив колкото си искаш и се отпуска непрекъснато.Това естествено продължи до края на болта /нямаше накъде повече/.Подмяната му с немски ремък /истинско немско/ на неизвестна за мене марка, ми донесе много радост, защото неприятното виене спря. при смяната открих луфт в горната паразитна ролка.Отивам при Т&Н и те мидават ролка с увещания че става и е невероятна.Слагам и гледам: 5мм по-широк отвора на болта, а тя е минимум с 15мм по голяма.Връщам я в магазина, а те ме поглеждат с едни разтапящи се погледи. .Стигам до момента на избиването на лагера и закупуване на нов.СКФ от приятел, но даже и той не ми гарантира че не е китайски. Призна си момчето че в тази фирма не е ясно кое къде правят.Така че тази марка не си е за препоръчване вече.Сега обаче ми излиза ремъка с по един канал при генератора непрекъснато и си стои така.И питам ли питам, докато един люлински спец, бивш собственик на 3-4 Кроми 2.5ТД ми обясни за какво става въпрос.Цялата работа била в това да не е обтегнат ремъка за да не се натоварва системата /разбирало се по това че амортисьорчето трябвало да играе непрекснато при свободен ход/.Дали е така ще мога да кажа щом сменя моето.За съжаление скоро това няма да стане в тези студове. Това е което знам по въпроса, ако това може да помогне........
    164 2.5 TD 93г.

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Амортисьорчето го има в магазини,където има части за БМВ! Цената в Аутохелп беше 64лв .
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Boby
    Брат ми взе СКФ за лагерите на предните главини,паразитната ролка на голямия ремък и на ролката за ремъка на водната помпа взе български.Българския се чува малко,но върти мазно и няма луфт.Другите не са мръднали.

    Какво му е на компресора?
    До 11.00ч дръпнахме фреона(3,8л или 650гр.),сега ще свалят компресора и ще го откарам в хладилния сервиз да видят дали става нещо от него.От там вероятно ще се идва накъм София до италианеца(ако го нема ше намера живи жаби и ше му ги набутам у кривото гърло)
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •