Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: Писти мисти и темподобни

  1. #31

    Default Re: Писти мисти и темподобни

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Quote Originally Posted by j1v
    Понеже другата тема я заключиха, баш като стана интересна

    Quote Originally Posted by DiStefano
    дубре де ! айде да уточним за каква точно "бързина"
    става на въпрос!

    на драг съм съгласен че са по-бързи
    а некой да е правил слалом в дефиле с двете возила
    и да има впечатления ?!? май няма а ?
    нещо бързина в завои, излизане от тях и прочее ...
    Астра! Алфа! кое ли ше е по-доброто ?!
    В пистовия шампионат има поне две астри с доста добро представяне (Ники Златков и Коцето Щерев, и двете с доста купички в класовете си)

    Алфи нещо не се сещам да съм виждал

    Иначе има едно типо - знам го от това, че винаги е на последно място - инак евала, че винаги участва и винаги завършва

    А който си мисли, че Q4 ще е по-бърза от астра на писта със завойчета се е объркал много сериозно. Говорим за сток астра стрещу сток Q4.
    Nqma kredor!!! Ta,vaprosnoto Tipo,sivo na cvqt e v dosta po-nisak klas,interesuvaj se purvo,kolega,az sum go gledal v Blagoevgrad na planinsko.Astrata na Zlatkov e gr.X3 ili X4.Evala na mom4eto deto go kara,pri taa lipsa na pari za avtosport...
    Сега не искам да се заяждам, още повече не съм 100% убеден, ама типото си мисля, че е х3 , въпреки, че единствения документ на който откривам типо в поистовия шампионат в линка по-долу (явно тази година е карал извън класирането на пистовия шампионат, защото присъстваше най-малкото на двата тура на калояново, мисля и на писта софия участваше)

    http://www.vromosracing.com/burgas/news.htm

    и то е описан като N3 дето хич не ми се вярва:

    2 42 Борис Д. ДИМИТРОВ С А К С И ФИАТ Типо (2000сс) N/3 София
    В Х3 е и астрата на Коцето Пейчинов, за Ники Златков не съм убеден, но мисля, че и тя е там.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Етов ви да видите кви кенефи караме според топ гиър

    http://www.alfa145.co.uk/downloads/T...Cloverleaf.pdf
    еми то си го пише ...най вече стил добър двг и калпаво поведение в завои и калпаво управление ... ебахти предимствата ако погледнем спора в темата

  3. #33
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    Quote Originally Posted by Bobo
    Етов ви да видите кви кенефи караме според топ гиър

    http://www.alfa145.co.uk/downloads/T...Cloverleaf.pdf
    еми то си го пише ...най вече стил добър двг и калпаво поведение в завои и калпаво управление ... ебахти предимствата ако погледнем спора в темата
    Абе не знам - ама на баща ми Опела има МНОГО по калпаво поведение от Алфата ми.( в сравнение с него алфата ми е на релси) По калпаво поведение имат и служебните Тойота Корола. За Кия-та няма да говоря - тя пък направо имам чувството , че излитам при 90км/ч. По добро е поведението и от Голф.
    А управлението може да се стори странно на хора несвиканли с факта че волана е с много по малко обороти от край до край - отколкото стандартните коли. В едната посока мога да направя само оборот и малко - това отначало е странно за човек свикнал на повече обороти)
    Колата може да има недостатъци - ама те всичките имат в този тест. Важното е предимствата да те кефят
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #34

    Default

    Е те тука е естеството.
    http://www.youtube.com/results?searc...&search=Search

    мое да не е за КуВе ама пак истини се казват и се разкриват сектантските мотиви.

    ОБИЧАМ АЛФА РОМЕО !!!

    Alfa 145 Cloverleaf If
    you want something truly
    different, then this has got
    to be the one. Wild styling
    and a great engine will be enough for some
    people, but sadly the ride and handling disappoint
    and prevent the 145 going higher.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    За Кия-та няма да говоря - тя пък направо имам чувството , че излитам при 90км/ч. По добро е поведението и от Голф.
    Нали правиш разлика между хендлинг и поведение на колата при висока скорост.

    Под хендлинг се разбира комбинацията от фактори като поведение в завой (недозавиване/презавиване), обратна информация от волана, усукване на купето, промяна на геометрията на окачването и съответващата на това стабилност

    По твоята логика, мерцедес 600СЕЛ е колата с най-добър хендлинг на пазара ... или може би някой майбах

    Само за справка, в неона ми някъде с над 150-160км/ч си става направо страшно, не може да държи никва посока, подксача от най-малката неравност, но за сметка на това има уникално поведение в сравнително бавни завои (90-130км/ч)

  6. #36
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by j1v
    Quote Originally Posted by BatVas
    За Кия-та няма да говоря - тя пък направо имам чувството , че излитам при 90км/ч. По добро е поведението и от Голф.
    Нали правиш разлика между хендлинг и поведение на колата при висока скорост.

    Под хендлинг се разбира комбинацията от фактори като поведение в завой (недозавиване/презавиване), обратна информация от волана, усукване на купето, промяна на геометрията на окачването и съответващата на това стабилност

    По твоята логика, мерцедес 600СЕЛ е колата с най-добър хендлинг на пазара ... или може би някой майбах

    Само за справка, в неона ми някъде с над 150-160км/ч си става направо страшно, не може да държи никва посока, подксача от най-малката неравност, но за сметка на това има уникално поведение в сравнително бавни завои (90-130км/ч)
    Чакай сега ми то по тази логика значи за безупречни коли са само тези от по .....000 000 000 $

    Виж аз не разбирам от ''хендлинг'' ''дрифт'' и т.н. понятия. На рацер се правя много рядко щот не пътувам вече сам и така.
    Но след Кадета карах една Астра 1.6 бензин абсолютно сток защото Кади го спряха от движение тея у Врачанско .
    Минавал съм 20-тина пъти по магистралата и през Петрохан с нея а прохода е с обратни завой и трапове изискващи бърза реакця на водача.
    Сега минавам с Алфата 1.6 абсолютно сток даже и с катализатор , та никой не може да ме убеди че Опела влиза по добре в завойте и се държи по добре на магистрала, това е което съм го изпитал и видял за МЕН Алфата седи по добре от Опела.
    Но всеки си говри каквото смята че е правилно
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  7. #37
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Сега понеже на мене тая темичка ми е интересна искам батките да ми разясните коя италянка има най добро поведения на пистата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Сега понеже на мене тая темичка ми е интересна искам батките да ми разясните коя италянка има най добро поведения на пистата
    Е как коя ве секта - енцо естествено

  9. #39
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    не бе Ферарито на Шуми :P

    Майтап ма ме се сдържах
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  10. #40

    Default

    На мен пък ми е любопитно, колко от вас са карали на писта??? и къде???

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    На мен пък ми е любопитно, колко от вас са карали на писта??? и къде???
    аз съм карал няколко пъти на картинг и доста повече на Need For Speed ... а и навремето цъках много Colin McRee

  12. #42

    Default

    форума го грози съдбата на доста други авто форуми - напълни се с лаконични теми и мнения целящи само и единствено дразнене и обиждане .....

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by netsurfer
    форума го грози съдбата на доста други авто форуми - напълни се с лаконични теми и мнения целящи само и единствено дразнене и обиждане .....
    То в Тунинг&Рацинг рядко се е пишело нещо смислено.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by netsurfer
    форума го грози съдбата на доста други авто форуми - напълни се с лаконични теми и мнения целящи само и единствено дразнене и обиждане .....
    Така се получава, когато без никакъв смисъл се заключват теми, които са безинтересни на някои хора, и съответно, щом на тях са безинтересни, трябва на всички да са безинтересни ... няма проблем, аз форуми в които да пиша си имам достатъчно, както казах вече, извинявам са още веднъж, че са обърках, алфа рулз, поичи нема да пиша в тоз форум, оттук нататаък само кланещи се човечета

    Quote Originally Posted by KGB
    То в Тунинг&Рацинг рядко се е пишело нещо смислено.
    А когато случайно излезе нещо, веднага се заключва

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    На мен пък ми е любопитно, колко от вас са карали на писта??? и къде???
    Долния цитат е от една друга тема в тоз подфорум, господин администратор, ако си бяхте направили труда, да го четете по-чест, може би нямаше да заключите и предната тема и да задавате тъпи въпроси в последствие

    А ако ви е безинтересен си дръжте ръчичките по-далеч от него

    Quote Originally Posted by Mury
    Колега без да знаеш за какво става въпрос недей да
    се изказваш неподготвен само за справка доколкото знам Живко с тази кола /Неона/ държи рекорда за обиколка на писта Калояново/ако съм сбъркал нека ме поправи някой/ така че коментара ти е напълно излишен

    Този пост е в отговор на забележката на Netserfer за лаконичността - един вид, каквото повикало ...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •