Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Маркуч бензинова помпа

  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Маркуч бензинова помпа

    Здравейте, колеги. Имам голям проблем с маркучите на инжекциона и най-вече с маркуча, който е вътре в резервоара, при бензиновата помпа. Постоянно се разлага и то доста бързо, иска честа смяна и проверки, а не ми се бърка в резервоара всяка седмица. Някой може ли да ми каже откъде да си намеря достатъчно здрав маркуч, който да издържа на налягането на бензиновата помпа и най-вече да е устойчив на бензин както отвътре, така и отвън? Благодаря ви предварително
    Упс...забравих да кажа,че колата е 155-ца
    Last edited by Dimicha; 13-09-2012 at 13:15.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ти къв маркуч ползваш. какъвто има в железарията ли
    на тролейбусното обръщало /паркинга/ на марно поле отиваш в магазина на лада и искаш бензинов маркуч със съответния диаметър и на едикакво си налягане >3bar
    точка

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Не бе братле, точно от тоя магазин на Лада,ако ми говориш за Търново, съм си купувал маркуч "Христо Колев" и издържа точно около седмица в кошницата на бензиновата помпа-беше се сцепил по дължина отвътре. Иначе на рейката държа по-дълго,признавам. В момента на бензиновата рейка съм сложил Gates няма грешка,но е бензиноустойчив само отвътре, продавачът изрично каза. На помпата съм сложил семперит от един магазин специално за маркучи-две седмици и е вече подпухнал и и влязъл бензин между двата слоя. Единственото,което не се пука до момента е някакъв маркуч, който купих от един индустриален магазин (точно железария), но па тоя маркуч не е гума,ами май е някаква пластмаса-вкамени се и изпуска около щуцерите.Така и не се намериха скоби,които да го стегнат това нещо. Филмът е огромен, затова и питам сериозно

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а може би проблема е в бензина.
    точка

  5. #5
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Аз имах същия проблем преди години. Няколко пъти вадих кошницата, докато не намерих някакъв маркуч, който беше от някаква помпа на бензиноколонка и съответно не се разлагаше.
    Просто трябва да се измисли нещо, но не и маркуч за бензин от магазина.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    маркучи има. има и химически устойчиви има и със спирали/засмукващи маркучи/ по фирмите за хидравлични маркучи.
    въпроса е че бензина след като престои повече и става на ацетон, толуол и други подобни които са силноагресивни към гума бои и т.н.т. то се и усеща-почва да мирише по съвсем различен начин.
    точка

  7. #7
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Аз имах същия проблем преди години. Няколко пъти вадих кошницата, докато не намерих някакъв маркуч, който беше от някаква помпа на бензиноколонка и съответно не се разлагаше.
    Просто трябва да се измисли нещо, но не и маркуч за бензин от магазина.
    И аз като теб колега със маркуч от бензиноколонка вече 3г няма ядове.
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  8. #8
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Не, че е ясно за каква точно кола (и съответно бензинова помпа) говориш, но оригиналния маркуч, който аз си представям като чета е пластмасов, капсулован с метал в двата края където се захваща... Защо не потърсиш направо една кошница за помпата, която да върви заедно с него и да го боцнеш оригиналния (бил той и употребяван)..?
    Колата е Алфа 155, не е този маркуча, за който говориш. Това, за което говориш ти е пластмасово маркуче, което връща бензин, а на мен ми трябва другя, който подава. Оригиналният беше еднослоен с текстилна оплетка отвън

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    маркучи има. има и химически устойчиви има и със спирали/засмукващи маркучи/ по фирмите за хидравлични маркучи.
    въпроса е че бензина след като престои повече и става на ацетон, толуол и други подобни които са силноагресивни към гума бои и т.н.т. то се и усеща-почва да мирише по съвсем различен начин.
    Ами аз предполагам, че има,но не знам откъде да се сдобия с такъв....затова питам

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    И аз като теб колега със маркуч от бензиноколонка вече 3г няма ядове.
    А откъде си го взел тоя маркуч-някъде продават ли се специално за бензин-колонки маркучи?

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз имам маркуч такъв. Слагал съм на много помпи в кошница и няма грижи до момента. Но трябва да видя колко ми е останал и от къде съм ги купувал, че имам спомен за последния, е го сложих на едно рено.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ей,дано да го намериш колега,ще ти направя посещение в борческия град Горна Оряховица

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    хидравлични маркучи има тук
    http://www.bgmaps.com/link/6C5EB6FBA...81DF8635629196
    сервиза на щил


    и тук
    http://www.bgmaps.com/link/48FF8B3B3...1A9B9306243A71
    точка

  12. #12
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Днеска след кратко замисляне се насочих пак към индустриалния магазин и си купих маркуч 8/15 мм за 20 бара налягане. Предишния път от там си бях купил май от същия, но 8/12 за 10 бара, той с времето се вкаменяваше и се измъкваше от щуцерите. Иначе грам не се разлага от бензина. Сега тоя ми се струва по-надежден откъм измъкване, щото е с по-дебела стена и скобите прилягат по-добре. Продавачката каза, че маркучът е каучуков и е наистина бензиноустойчив и от двете страни...то всъщност май няма две страни-има оплетка в стената на маркуча, но не се разделя на горен и долен слой от двете страни на оплетката. На маркуча пише SUPERMONDIAL или нещо такова. Изглежда наистина heavy duty, дано да държи. Благодаря ви за съветите на всички!

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С една зелена лента по дължина ли е? Май аз точно такъв ползвам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе май по-скоро с червено пише нещо, за лента не знам. Дано дъrжи, че я почупих от вадене тая помпа. Съседите ме вземат вече на подбив, че все ровя по колата. Единия вика-ако те видят италианците колко я правиш тая кола, ще ти дадат нова. А другия викал-абе оставете го момчето да човърка, не виждате ли, че си играе

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Едно време за мен така говореха комшиите. Сега притриват ръчички пред гаража
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •