Results 1 to 7 of 7

Thread: Осветление задни седалки

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    52

    Default Осветление задни седалки

    Привет колеги!
    Вчера вечерта се наложи да се ползва осветлението на задните седалки по време на движение (прави го и при спряла кола). Оказа се, че не могат да се включат с натискане. И двете крушки работят, при отваряне на вратите се включват, при отворене врата, когато светят - могат да се включат и изключат, но когато вратите са затворени не реагират. Пробвах и трите положения на лявото копче на осветлението до огледалото за задно виждане, но без резултат. Въпросът ми е - имам ли проблем или е някаква "логика" на нашите белисими
    Белисимата 156 1.8ТС 1999г.

  2. #2
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    При мен пък е обратното - при отваряне на врата свети само задна лява, а задна дясна светва само при натискане при това не от първото натискане
    Last edited by Kanev; 12-09-2012 at 11:46.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  3. #3
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Микроключовете правят проблеми.
    Свалят се плафончетата и им се прави една профилактика.
    По принцип са с няколко положение - да пали при отворена врата, да НЕ пали при отворена врата, да свети постоянно.
    При мене лявото ми правеше такъв проблем че в движение ми святкаше осветлението в купето и не гаснеше, та му бях махнал лампата да не прави проблеми. После като го свалих и навън го прищраках няколко пъти се оправи и не съм има проблеми повече.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #4

    Default

    Беля са тия лапми, имат силно подчертано собствено мнение. Аз едната я махнах,щото се пускаше когато си иска и акумулаторът пострада от това.
    '99 156 1.9 JTD SP3

  5. #5
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    трябва да се барат внимателно ключовете че са нежни, аз без да искам окасих и ми светна аербега , след старателно пчистване и видимо никакви проблеми на ключето пак не свети отзад при отворена врата
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  6. #6
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by cuiceka View Post
    трябва да се барат внимателно ключовете че са нежни, аз без да искам окасих и ми светна аербега , след старателно пчистване и видимо никакви проблеми на ключето пак не свети отзад при отворена врата
    Извода е ясен - по-добре да не си играем да пипаме там освен ако не е крайно наложително.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Глупости, и аз имах същите проблеми. Сваляш, почистваш и си ти. Просто мн внимателно.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •