Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 76

Thread: На колко реални км. закупихте вашата 166 ?

  1. #31
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Моята на километраж е 185 хиляди грубо, по ФЕС пак толкова горе-долу. Ако приемем, че това с умножението по 10 и деленто на 5.5 е верно .. значи е на 336 хиляди. Има сервизна книжка и до 2009 е писана доста прилежно и км там бяха 140 хиляди .. все тая де.

    На 147-цата първата диагностика преди години по ФЕС излязоха 985 хиляди .. или нещо от сорта. На километража в момента пише 253 хиляди и са абсолютно реални, щото на колата съм втори собственик, а първия е мой роднина .. така, че ФЕС-а може да си гледа работата.

    А това колата, че се познава дали е на реални км по това как е стопанисвана .. хмм .. верно е, ама само в частни случеи. В старата ми работа, боса си купи Опел Зафира, чисто нова, 2007 година от Илина Кар. 2009 беше около 30 000км си спомням, а колата имаше няколко леки удара, вътре беше абсолютната кочина с раздран салон, омазано табло и квото още се сетите, а километрите беха реални. За мен лично и на 1 милион да е .. все ми е тая, ако е запазена и си върви.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #32
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Моята 166 като я взех беше на 159 000км, 159-ката я взех на същите километри и в сравнение със 166-цата тогава е като нова кола т.е. реалните на 166-цата за мен са били около или над 300 000. Тогавашното и състояние в сравнение със сегашното си беше трагедия.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    ...Ако приемем, че това с умножението по 10 и деленто на 5.5 е верно...
    За дизели не важи, там излизат коректно цифрите.

    А за делението мога да потвърдя, защото от както я имам пак меря и се покачва точно 5.5*/10 пъти по-бързо от километража на таблото.


    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    А това колата, че се познава дали е на реални км по това как е стопанисвана .. хмм .. верно е, ама само в частни случеи. В старата ми работа, боса си купи Опел Зафира, чисто нова, 2007 година от Илина Кар. 2009 беше около 30 000км си спомням, а колата имаше няколко леки удара, вътре беше абсолютната кочина с раздран салон, омазано табло и квото още се сетите, а километрите беха реални. За мен лично и на 1 милион да е .. все ми е тая, ако е запазена и си върви.
    Абсолютно вярно! До човек и поддръжка е в голяма степен. Километрите имат значение до толкова, до колкото един мотор, дори и правилно поддържан има ресурс и обикновено при съвременните мотори той е голям. Все пак не пожелавам милионерче на никой
    Last edited by duronman; 12-09-2012 at 10:28.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  4. #34
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    256 000 по табло като я взимах пролетта, 253 000 на диагностика което с + - 3% грешка който уж може да дава излизат реални.
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  5. #35
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    При мен 2.4JTD 177000 по километраж и още 80 хил отгоре според диагностика от Румен.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Излиза, че са минавали по 8000 км на година...
    Което си е напълно възможно. Ако живееш и работиш в Тоскана и не правиш бог знае какви екскурзии, под 10k годишно е напълно нормално. То аз в България не навъртам толкова, пък карам колата достатъчно често (вкл. ежедневното каране насам натам).

    Както казах - моята беше на 247 хиляди. Очевидно правени по магистрала, защото окачването си беше заводското и по-голямата част от него не беше за смяна (е, тук там тампон, държача на двигателя, разни такива). Сега, една година по-късно и каране в България - започнах да правя неща и по него, които вече имат по-сериозна нужда от ремонти. Единственото, което наложително трябваше да сменя, беше задното гърне, както и неотдавна - радиатора на климатика, и двете бяха позагнили.

  7. #37

    Default

    То има един такъв синдром по окачванията. 10 години ги карат по хубави пътища, те си съхнат кротко, но нищо не се разтропва и тук после минаваш 2-3 пъти по луноходни терени... За това, някой, като каже е на не знам си коя окачването било слабо се дразня. Не е слабо окачването. Калпави са "пътищата". Не че нещо, ама на прибиране дори по магистрала Хемус има бабуни достойни да те пребият в дъжд.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  8. #38
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    То има един такъв синдром по окачванията. 10 години ги карат по хубави пътища, те си съхнат кротко, но нищо не се разтропва и тук после минаваш 2-3 пъти по луноходни терени... За това, някой, като каже е на не знам си коя окачването било слабо се дразня. Не е слабо окачването. Калпави са "пътищата". Не че нещо, ама на прибиране дори по магистрала Хемус има бабуни достойни да те пребият в дъжд.
    Точно така! И скапаната магистрала около пазарджик е направо непроходима. Направо ме е страх там да карам, дори и с 100-110 е супер опасно и лошо за колата.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  9. #39

    Default

    Ходя често до Свищов. До Българене се ядва, ама от там до Свищов, ако някой не е ходил - не вдигайте над 50... сериозно. Не мога да науча дупките, защото през 2 седмици са нови - пътят потъва и е супер ужасно.

    EDIT: Аз като купих колата всичко беше оригинално по окачването и здраво (и още е оригинално) и какво стана, след 2500км - леко почна шарнирче... след една ЯМА... не ми се говори, жал ми е за машинката - кората отдолу и е здрава и т.н. Преди седмица минава по новоасфалтиран път - целият ми калник в онова лепкавото (асфалта без чакъла) - трий с АМВ, като луд и се моли да не падне лака Нямаше драскотинка по колата - някой пич леко ме забърсал на пракинга - слава богу падна само с разтворител. И така... БГ рИалити
    Last edited by duronman; 12-09-2012 at 12:27.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  10. #40
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Моята беше на 156 000 като ми я докараха през декември 2011 г., сега е на 172500. Проверено - реални.
    Но колата беше с валиден ТЮВ и сервизни документи, внос от Германия по поръчка.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #41

    Default

    По километраж 156 800, още по пътя към КАТ се оказа обаче,че той си стои все толкова... Документите са водени пет години до 140 000, после близо четири години нищо... За мен колата е твърдо над 300 к, може би след три години при мен по-скоро около 400 к км. Определено не мога да се оплача от нея, но не съм си поставял за цел да търся реалния пробег, защото съм оптимист - може да е и двойно по-голям .

  12. #42
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Ако приемем, че това с умножението по 10 и деленто на 5.5 е верно ..
    Коефициентът е 5.567 и e верен само за автомобили с BOSCH ME2.1 ECU и то само ако данните са прочетени (грешно) с FiatEcuScan.

    Както писах преди на duronman, много лесно се разбират реалните километри: Записваш си показание от табло и от компютъра , караш 50км, записваш си новите показания от табло и компютър иии смяташ.
    ...

  13. #43

    Default

    Точни, и при мен така излиза. Проблемът е в софтуера за четене естествено, но ако усетите, че съвпада с километража по тази сметка, значи вероятно всичко е ОК. За JTD винаги досега ми е чело вярно. Не знам с кое ECU е 2.0TS, но V6 в по-ранните години 100% са мотроник 2.1 На либрата ми май беше 3, защото километрите се четяха вярно (2.0 20V).
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  14. #44
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Аз я взех на 148000 по табло. На диагностиката показа 144000 и вярвам, че са реални.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #45

    Default

    Хайде сега да споделя любопитен факт:

    Тази кола: http://www.cars.bg/u775691 бях там, като я сваляха от автовоза (случайно) . Понеже бях с лаптоп и кабел, че си търсех 166, собственикът на къщата ме помоли да му я закача, за да изтрия грешка на еърбега, но не стана, защото не можах да замостя пиновете, а не носех другия кабел.

    Знам колата на колко километра е (много над написаното), от тогава явно са и избръснали алкантарата и са пооправили някоя външна забележка, но искам някой да даде предположение на колко реални е и по какво от снимките се познава, че е позализана, но на много КМ.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •