Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Ремонт на двигател на КуВе

  1. #1
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default Ремонт на двигател на КуВе

    Здравейте колеги,довечера ще започна да разглабям мотора за смяна на сегменти и лагери,въпроса ми е има ли нещо нетипично в този мотор за да внимавам.Няма да ми е първия ремонт,който правя,но не съм разглабял Алфа до сега.Предисторията е такава,че взех колата с този проблем(горенето на масло) със знанието,че ще я разглабям и мислех да е по нататък,но искам за Италфеста да е готова.Благодаря предварително.

    П.П.Колата е тази от подписа,а мотора е CF1.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  2. #2
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Особенното е че зацепването на ремъка трябва да стане с пети

  3. #3
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Да за зацепването ми е ясно и петите ги имам,въпроса ми беше да не би да има нещо специфично и да поакам нещата
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  4. #4
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Спазвай идеална чистота,стягай всичко с предписаните моменти!!!Ако имаш съмнения за нещо по добре питай-не бързай!

  5. #5
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Е това за чистотата е ясно,аз съм работил в автосервиз и както писах по-горе няма да ми е първия ремонт,но не съм разглабял Алфа.Вчера стигнах само до капака,колекторите и рейката,понеже нямах торкс за болтовете на главата,но днес трябва да извадя буталата и да видя вала в какво състояние е.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Обърни се към колегата oem, имаше специфичност в обслужването на главата със слагането на гумичките. Успех!
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  7. #7
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Съвет от мен купувай само хубави чарколяци

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  8. #8
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by nikolchoni View Post
    Обърни се към колегата oem, имаше специфичност в обслужването на главата със слагането на гумичките. Успех!
    Благодаря,но мисля да дам главата да ми напаснат клапаните на стенд,понеже мога да шлаифам клапани,но искам всичко да е както трябва.

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Съвет от мен купувай само хубави чарколяци
    И това е ясно,сега работя в магазин за авточасти и фирмата е вносител на всички части,които предлагаме и знам,че слагам най-доброто на българския пазар.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  9. #9
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Здравейте,имам един въпрос малко извън темата,но да питам тук.С колко перки на радиатора трябва да е КуВе-то понеже предишния собственик е такъв мондарин,че няма на къде и ми се струва,че е преправяна тая част и има само една перка,но стои доста неестествено,та дали не би трябвало да са две.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Здравейте,имам един въпрос малко извън темата,но да питам тук.С колко перки на радиатора трябва да е КуВе-то понеже предишния собственик е такъв мондарин,че няма на къде и ми се струва,че е преправяна тая част и има само една перка,но стои доста неестествено,та дали не би трябвало да са две.
    Оригинално е с 1 голяма перка която е с дифузьор.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  11. #11
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Оригинално е с 1 голяма перка която е с дифузьор.
    Благодаря,точно по този начин е с 1 голяма перка и с дифузьор.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  12. #12

    Default

    Мога да кажа,че е хубаво като правиш ремонт да прегледаш и замиеш масления сепаратор (на капака на клапаните),маркучите от него до дросела, самия дросел,моторчето за празен ход (внимавай с гарнитурката, трудно се намира) , да прегледаш гумените маркучи след дебитомера, да огледаш вакум маркуча към сервото.
    Вече зависи паричките: Чистене дюзи.
    Също така ако някоя от гарнитурите смукател/изпускател ти изглежда добре пак я смени за да няма 2-на работа.
    Прегледай бобини и кабели и ги напръскай с контактен спрей преди да ги монтираш.

    За части по мотора всеки сам си избира.(сегменти и лагери)
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Сега виждам темата и ако не си го сглобил още направи и един хонинг на цилиндрите. В краен случай ги мини с шкурка 100-120 с въртеливо-постъпателни движения. Идеята е да се надраскат цилиндрите . Огледай някоя нова риза и ще добиеш представа за какво говоря. Лъскавите цилиндри са бич за мотора. Почисти добре и каналите за сегментите на буталата от нагар, за да не се счупят новите.
    огледай много внимателно за ръб в горната част на цилиндрите. Ако има, трябва да го махнеш, пак със стъргане. Иначе вероятността да бият там сегментите с новите лагери и да ги счупят е голяма.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Мога да кажа,че е хубаво като правиш ремонт да прегледаш и замиеш масления сепаратор (на капака на клапаните),маркучите от него до дросела, самия дросел,моторчето за празен ход (внимавай с гарнитурката, трудно се намира) , да прегледаш гумените маркучи след дебитомера, да огледаш вакум маркуча към сервото.
    Вече зависи паричките: Чистене дюзи.
    Също така ако някоя от гарнитурите смукател/изпускател ти изглежда добре пак я смени за да няма 2-на работа.
    Прегледай бобини и кабели и ги напръскай с контактен спрей преди да ги монтираш.

    За части по мотора всеки сам си избира.(сегменти и лагери)
    Ооо благодаря,масления сепаратор го бях забравил и така щях да затворя мотора.Иначе миналата седмица свалях дросела и чистих него,стъпковото и съм прегледал всички буксички,маркучи и всичко което може да е заминало.Дюзите в сряда свалях цялата рейка и бяха закачени на стенд и изчистени на ултразвук.Преди да го затворя ще напръскам всички възможни букси със контактен спрей.Парите не са ми много в излишък,но толкова се привързах към тази кола,че ще си дам последното левче за нея,понеже искам тази кола да стане перфектно.Вчера дадох главата за смяна на гумички,напасване и шлайф на клапани и челен шлайф на главата.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Сега виждам темата и ако не си го сглобил още направи и един хонинг на цилиндрите. В краен случай ги мини с шкурка 100-120 с въртеливо-постъпателни движения. Идеята е да се надраскат цилиндрите . Огледай някоя нова риза и ще добиеш представа за какво говоря. Лъскавите цилиндри са бич за мотора. Почисти добре и каналите за сегментите на буталата от нагар, за да не се счупят новите.
    огледай много внимателно за ръб в горната част на цилиндрите. Ако има, трябва да го махнеш, пак със стъргане. Иначе вероятността да бият там сегментите с новите лагери и да ги счупят е голяма.
    Аз доста пъти съм виждал и износени и перфектни цилиндри и знам за какво говориш.Още не съм извадил буталата,но вчера като отлюпих главата на пръв поглед видях,че хонинга е тръгнал да си заминава,така че ще им направя нов хонинг на цилиндрите.По-късно ще отида да доразглобя каквото има още и да сменя лагери и сегменти и утре ще ми е готова главата,също утре ще ми пратят и петите за зацепване и до средата на седмицата ще се постарая да я изкарам,че малко зор ми идва на работа и после при колата.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  15. #15
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Здравейте колеги,вчера извадих буталата и положението никак не е розово.Колата е била прегрявана най-вероятно ще ви пусна снимки на сегментите да видите за какво става на въпрос.Видимо има леко износване на цилиндрите,но ръб няма.Биелните лагери са доста зле,но вала е незасегнат.Притеснява ме,че по една гърбица на двата вала на първи цилиндър си е тръгнала,не е в крайна фаза,но има износване.Днес чакам главата да стане готова и да ми донесат петите и утре или в сряда трябва да го събера и да запаля.Посъветвайте ме как най-добре да разработя двигателя за да си легнат сегментите както трябва.Ето и снимките.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails segmenti1.jpg   segmenti2.jpg  
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •