Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 67 of 67

Thread: 156 Глъхне и пука при студен старт ???

  1. #61
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Да , може да е от много неща . Аз лично съм го виждал това поведение при неподходящ за модела на колата дебитомер, а той може да се провери лесно.
    Освен това съм чел в чужди форуми следното: слагаш нова ламбда , обаче дебитомера ако ти е мъртвец може да "умори" новата ламбда за няколко месеца.


    колега и аз го имам саштиа проблем сутрин докато загрее е ужасно от носно дебитомера и аз го подозирах него за това по номер на рамата си купих нов дебитомер на бош колата трагна както и се полага но проблема цутрин си остана поне за мен не е от дебитомер

  2. #62
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ламбдата сработва на над 80 градуса. Тогава я възприема вече ЕКУ-то. И тогава излиза на живи данни


    Точно така ламбдата работи чак когато колата загрее определена темперетура а това за студения старт е от Дюзите за бензина,(инжекторите),така че не е нито от дебитомер нито от ламбда,аз наскоро имах подобен проблем и ми се наложи един ден да покарам на бензин около 50 60 км. и след като сложих и добавка и по силен бензин и сега е мнооого по добре,но си трябва ултразвук..

    Успех!!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  3. #63
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Точно така ламбдата работи чак когато колата загрее определена темперетура а това за студения старт е от Дюзите за бензина,(инжекторите),така че не е нито от дебитомер нито от ламбда,аз наскоро имах подобен проблем и ми се наложи един ден да покарам на бензин около 50 60 км. и след като сложих и добавка и по силен бензин и сега е мнооого по добре,но си трябва ултразвук..

    Успех!!!
    Много си твърдо убеден нещо... аз не мисля пък че е от дюзите. Разбира се, радвам се, че при теб се е оправило от това
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  4. #64
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    При повечето коли вървящи на газ това се явява основния проблем и според мен първо от там се почва.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #65
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    При повечето коли вървящи на газ това се явява основния проблем и според мен първо от там се почва.
    Мойта не е на газ и чат пат препуква...!

  6. #66

    Default

    Аз нямам газ и глъхне 3-4 мин.Сменял съм дебитомер и температурен датчик по други причини де,но няма ефект по този проблем ! Ламбда,свещи ..

  7. #67

    Default

    При мен от около 10 дни се появи същия проблем и със всеки ден се усложняваше повече и повече. Докато дойде момента в който от 5-6 път запали и това беше момента в който влезе в сервиза. След дълга диагностика и огледи. След дълги прегледи на показателите на компа (отначало беше ламбда сондите и бобини) В крайна сметка се оказа свещи и нещо много интересно - бензина в резервоара ми беше доста стар(по принцип карам на газ само т.е. работи на бензин само докато обърне) и ми обясниха, че има някакъва част, която постоянно замерва октановото число на бензина и когато е стар то пада която кара тази част да си мисли, че бензина е слаб и дава грешна информация. Сега ще налея такъв с високо октаново число, ще сипя добавка и с новите свещи се очаква нещата да се оправят.
    Ще пиша когато го направя да видим ефекта.
    Дано съм помогнал на някой от вас. Конкретно това е при мен проблема и това е решението. Не казвам, че при всеки ще е така, но може да обърнете внимание на бензина.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •