Results 1 to 5 of 5

Thread: Blow off

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Blow off

    Преди няколко седмици на една среща на ОМВ-то забелязах, че някаква гумичка се подава от отвора на блоу офф-а...Колата не съм я карал много, а и не я напъвам много (за сега), та реално не знам дали това по някакъв начин оказва някакъв негативен ефект върху работата на мотора (загуба на бууст). Днес разглобих клапана и видях реално, че средния О-пръстен е скъсан...

    Моля някой от по-запознатите да кажат, карайки така без този О-пръстен, случва ли се нещо негативно. Главно ме интересува дали от там изтърва бууст.

    И, ако е проблем от къде мога да си купя такъв О-пръстен?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00135.jpg   DSC00137.jpg   DSC00138.jpg   DSC00139.jpg   DSC00140.jpg  

    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Преди няколко седмици на една среща на ОМВ-то забелязах, че някаква гумичка се подава от отвора на блоу офф-а...Колата не съм я карал много, а и не я напъвам много (за сега), та реално не знам дали това по някакъв начин оказва някакъв негативен ефект върху работата на мотора (загуба на бууст). Днес разглобих клапана и видях реално, че средния О-пръстен е скъсан...

    Моля някой от по-запознатите да кажат, карайки така без този О-пръстен, случва ли се нещо негативно. Главно ме интересува дали от там изтърва бууст.

    И, ако е проблем от къде мога да си купя такъв О-пръстен?

    Успех с търсенето ако намери кажи от къде и на мене ми трябват поне 10 на да си имам

    реално буст дръжи щото първата е здрава
    ако сложиш по дебел пръстен нищо няма да работи добре ,
    но като гледам концепциятя на направата на клапана , и нов да сложиш пак ще се скъса
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Аз ще ви намеря О-пръстени,въпроса е че темата май не е за тука...?
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Успех с търсенето ако намери кажи от къде и на мене ми трябват поне 10 на да си имам

    реално буст дръжи щото първата е здрава
    ако сложиш по дебел пръстен нищо няма да работи добре ,
    но като гледам концепциятя на направата на клапана , и нов да сложиш пак ще се скъса
    Да ползвам темата, моя беше поблокирал уж нов, та правих е тая процедура, са мисля че тва дет ти са оплаквах за просвирване на турбината се опрай http://www.toyotagtturbo.com/forums/...nd+Clean+Guide

    П.С. Жеката даде съвет по тилифона с кво да го намажа и мисля че са е ок.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5

    Default

    И в Хубата ли да няма?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •