Results 1 to 14 of 14

Thread: Странно скърцане

  1. #1
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Angry Странно скърцане

    Колеги, от известно време се появи едно скърцане от дясно и ми се изчерпаха идеите вече какво да правя и сменя.Като за начало смених дискове и накладки/чисто нови/-никаква промяна.Откачих стабилизиращата щанга-същата работа.Смених долните и горните носачи-никаква промяна.Свалих десния спирачен апарат, като изолирах тръбичката за спирачна течност да не би да задържат накладките, но уви и това не е.Проверих и двете карета,пълни са с грес.Днес свалях и пистовия ремък, но пак скърца.Интересното е ,че започва да скърца малко като позагрее и когато завия на ляво.Някой ако има някаква идея ще съм много благодарен.Възможно ли е лагер главината или кормилен накрайник/само него не съм го сменял/?
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    Колеги, от известно време се появи едно скърцане от дясно и ми се изчерпаха идеите вече какво да правя и сменя.Като за начало смених дискове и накладки/чисто нови/-никаква промяна.Откачих стабилизиращата щанга-същата работа.Смених долните и горните носачи-никаква промяна.Свалих десния спирачен апарат, като изолирах тръбичката за спирачна течност да не би да задържат накладките, но уви и това не е.Проверих и двете карета,пълни са с грес.Днес свалях и пистовия ремък, но пак скърца.Интересното е ,че започва да скърца малко като позагрее и когато завия на ляво.Някой ако има някаква идея ще съм много благодарен.Възможно ли е лагер главината или кормилен накрайник/само него не съм го сменял/?
    Така е трудно да ти дадем идея без да чуем. Ще е като хвърлянето и боба
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  3. #3
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    То това за боба е ясно, ще се опитам да направя един клип в движение.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  4. #4
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Възможно ли е скърцането да е причинено от каре, чува се само в ляв завой?
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  5. #5
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Смяната на носачи, кога стана преди или след появяването на скърцането? Ако е преди провери горен десен носач, за втулките в тампоните му - споменавам го, защото имах такава подобна драма.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    Възможно ли е скърцането да е причинено от каре, чува се само в ляв завой?
    Е та карето е пълно с грес, а и то обикновено чука.
    Започна се хвърлянето на боб
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #7
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    И аз имам същият проблем,но на мен не скърца а просвирва когато завия на ляво.Оказа се че е от накладките(видях че си ги сменил).При завой на ляво дискът опира по някакъв начин в накладките и се получава търкане.Когато отворих апарата да погледна накладките(Delphi)се оказа че имат повече стърготини във тях отколкото феродо.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    rousse
    Posts
    30

    Default

    При мене скърцаше като въртя волана на ляво,оказа се кормилна рейка .

  9. #9
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Благодаря за мненията! Отворен съм за всякакви идеи и предложения като ще ги отстранявам къде с логика къде с практика.Значи скърцането се появява след малко каране.Докато изляза от двора го няма а там правя няколко леви завоя, след около 200 метра е налице.Да предположим, че е рейка, не трябва ли да изскърца и да спре? При мен скърцането е през целия завой докато не изправя колелата и дори не врътна малко в дясно.Чува се сякаш нещо се върти и скърца, за това съм се насочил към въртящи се части като карета, лагери.Носачите ги смених след като започна да скърца, но не се промени звука дори малко.Ще опитам да напълня с грес шарнирите на кормилните накрайници макар да ми се струва нелогично да е от там.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    И аз го имах това след смяна на задните накладки...Провери след каране примерно 5-10км дали някоя от джантите е по-топла от другите...Ако има такава, то насочи се към този апарат...При мен се оправи след почистване на "шините", които държат задните накладки. Изключително дразнещ проблем, който за моя радост се оправи елементарно... При теб може да задържа и някое буталце, или пък жилата за ръчната също правят тая мизерия...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11

    Default

    Я колега да уточни пак...присвирване ли е или скърцане...

    ...щото ако е присвирване е гаранция от колелата и трябва да търси решение там(както каза дигиталния),а не от окачване.....
    ....вече ако си е скърцане в неравности,вариантите са няколко....той ги е изброил де,но да допълня и тампона на амортисьора(горе в ботуша).....

    Аз също имах свирене в завой(при завой на дясно,ми свиреше предно ляво),смених накладките и махнах ръбовете на дисковете и сега съм като в храм.
    Last edited by undy; 20-08-2012 at 19:25.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Не мога да преценя присвирване ли е или скърцане, чува се единствено при ляв завой, не в неравности- тогава е гробна тишина, но взема ли да завивам на ляво и изтръпвам.Утре ще проверя колелата, но ми се струва, че се чува от отпред.Нищо не ме бърка да изолирам задните колелета и да сваля накладките за проба.

    П.П Ако намеря някой да запише един клип докато карам ще е най добре, но това утре.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  13. #13
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Smile

    Проблема е решен, оказа се блокирали накладки на задния спирачен апарат.Толкова силно скърцаше, че заблуждаваше, че се чува отпред.

    П.П Благодаря на колегата digitalundgrd, че ме насочи да проверя и задните апарати!
    Last edited by zdravko_ss; 26-08-2012 at 19:08.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Супер, радвам се, че всичко е ок
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •